Презентація на тему «Латвія» (варіант 1)
Латвія
Після того, як розпалась Організація варшавського договору, а згодом припинив своє існування і самий творець її – Радянський Союз, відчутно посилився визначальний характер багато полюсності світу. Нові незалежні держави, що виникли на терені колишнього СРСР, а також постсоціалістичні країни Європи одразу ж надали перевагу політичній багатовекторності у своїх міжнародних зносинах. Серед цих молодих незалежних країн була Латвія.
Латвія,займає особливе місце серед нових незалежних держав. Вона проводить незалежну політику і виступає з іншими країнами Балтії проти відновлення у будь-якому вигляді колишнього Радянського Союзу
Після розпаду СРСР вона змушена була вирішувати комплекс складних економічних, політичних та соціальних питань з неуникним урахуванням політики свого історичного сусіда – Російської Федерації
Так Латвія має з Росією спільні кордони,на її території проживає значна кількість російськомовного населення
Економіка країни була значною мірою зорієнтована на Росію, а тому енергетична та сировинна залежність від РФ змушувала уряд, тепер уже незалежної держави,шукати шляхи виходу з цієї ситуації
Вирішувались питання виведення російських військ за межі її національної території та створення власних збройних сил
Складний період трансформації всіх сфер життя суспільства пережила Латвія під час економічної реформи 1991-1995 рр.,яка пройшла в 4 етапи:
1-й (1991-1992 рр.) – лібералізація у всіх галузях народного господарства
2-й (1992-1994 рр.) – досягнення економічної стабілізації
3-й (1994-1995 рр.) – етап економічного розвитку
4-й (з 1996 р.) – активна структурна реформа, поглиблення процесу стабілізації та зростання у всіх сферах економіки
У травні 1992 р. Латвія, Литва і Естонія домовились про створення Вільної торговельної зони у Балтії, ввели безвізовий режим між своїми країнами, утворили митний союз, започаткували роботу міждержавних органів управління – Балтійської ради міністрів та Балтійської асамблеї. Тепер президенти трьох балтійських республік традиційно зустрічаються для обговорення спільних проблем. Вони також є членами Ради держав Балтики.
У жовтні 1995 р., заручившись згодою всіх політичних партій, представлених у парламенті, Латвія офіційно подала прохання про прийняття її до Європейського союзу.
Привертає увагу досвід Латвії стосовно інтеграції до Євросоюзу. Початок її співробітництва з ЄС припадає на 1992 р. – у травні було підписано договір про торговельно-економічне співробітництво, того ж місяця Латвія стала членом Міжнародного валютного фонду, а через два роки, у липні 1994-го, було підписано Договір про вільну торгівлю між Євросоюзом і Латвією.
Латвія є членом міжнародних організацій: ЄС, ООН, НАТО, Рада Європи, ОБСЄ, МБРР, МВФ, Світовий банк, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Міжнародна федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Лаймдота Страуюма-чинний Прем'єр-міністр Латвії
Андріс Берзіньш-Восьмий Президент Латвії за підсумками виборів 2 червня 2011