Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3.2 на основі 10 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #1

Кислотні дощі
Виконала: учениця 11-А класу
Гич Ірина


Слайд #2
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #2

Кисло́тний дощ — усі види метеорологічних опадів: дощ, сніг, град, туман, дощ зі снігом, — кислотність яких вища від нормальної. Мірою кислотності є значення рН (водневий показник). Нормальне pH у чистих дощах — 5,6.


Слайд #3
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #3

Схема утворення кислотних дощів


Слайд #4
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #4

Показники кислотності різних речовин
Шкала значення рН йде від 0 (украй висока кислотність), через 7 (нейтральне середовище) до 14 (лужне середовище), причому нейтральна точка (чиста вода) має рН = 7. Дощова вода в чистому повітрі має рН = 5,6. Чим нижче значення рН, тим вище кислотність. Якщо кислотність води нижче 5,5, то опади вважаються кислотними.


Слайд #5
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #5

Показники кислотності різних речовин
Шкала значення рН йде від 0 (украй висока кислотність), через 7 (нейтральне середовище) до 14 (лужне середовище), причому нейтральна точка (чиста вода) має рН = 7. Дощова вода в чистому повітрі має рН = 5,6. Чим нижче значення рН, тим вище кислотність. Якщо кислотність води нижче 5,5, то опади вважаються кислотними.


Слайд #6
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #6

Штучні джерела кислотоутворюючих викидів
Кислотний дощ утворюється в результаті реакції між водою і такими забруднюючими речовинами, як сульфур(IV)оксид і різних оксидів нітрогену (NOx). Ці речовини викидаються в атмосферу автомобільним транспортом, у результаті діяльності металургійних підприємств і електростанцій, а також при спалюванні вугілля і деревини. Вступаючи в реакцію з водою атмосфери, вони перетворюються в розчини кислот: сірчаної, сірчистої, азотистої й азотної. Потім, разом із снігом чи дощем, вони випадають на землю.


Слайд #7
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #7

Природні джерела кислоутворюючих викидів
Природними джерелами надходження діоксиду сірки в атмосферу є головним чином вулкани і лісові пожежі. Тим часом природні надходження в атмосферу оксидів азоту зв'язані головним чином з електричними розрядами, при яких утвориться NО, згодом — NO2. Значна частина оксидів азоту природного походження переробляється в ґрунті мікроорганізмами, тобто включена в біохімічний колообіг.


Слайд #8
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #8

Вплив кислотних дощів на водну екосистему
У водяних екосистемах кислотні опади викликають загибель риб та інших водяних мешканців. Підкислення води рік і озер серйозно впливає і на сухопутних тварин, тому що багато звірів і птахів входять до складу харчових ланцюгів, що починаються у водяних екосистемах.


Слайд #9
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #9

Вплив на лісову екосистему
Разом із загибеллю озер стає очевидною і деградація лісів. Кислоти порушують захисний восковий покрив листів, роблячи рослини уразливішими для комах, грибів і інших патогенних мікроорганізмів. Під час посухи через ушкоджені листи випаровується більше вологи. Вилуджування біогенів із ґрунту і вивільнення токсичних елементів сприяє уповільненню росту і загибелі дерев. Якщо руйнується лісова екосистема, починається ерозія ґрунту, засмічення водоймищ, повінь і погіршення запасів води стають катастрофічними.


Слайд #10
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #10

ґрунтова фауна
Коли деградує ґрунтова фауна, знижуються врожаї, погіршується якість сільськогосподарської продукції, а це, як ми знаємо, спричиняє погіршення здоров'я населення. Під дією кислот з гірських порід і мінералів вивільняється алюміній, а також ртуть і свинець, що потім попадають у поверхневі і ґрунтові води. Алюміній здатний викликати хворобу Альцгеймера, різновид передчасного старіння. Важкі метали, що знаходяться в природних водах, негативно впливають на нирки, печінку, центральну нервову систему, викликаючи різні онкологічні захворювання.


Слайд #11
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #11

Вплив на організм людини
Вдихання вологого повітря, що містить діоксид сірки, особливо небезпечно для людей похилого віку, що страждають серцево-судинними і легеневими захворюваннями, у важких випадках може виникнути набряк легень.
Шкідливо це і для здорових людей, оскільки SO2 і сульфатні частки мають канцерогенну дію.


Слайд #12
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #12

Під час трагічного лондонського туману 1952 р. більш 4000 смертей було віднесено за рахунок підвищеного вмісту у вологому повітрі діоксиду сірки і сульфатних часток. Численні дослідження показали збільшення числа захворювань дихальних шляхів у районах, повітря яких забруднений діоксидом азоту NО2.


Слайд #13
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #13

Потрапляючи в дихальні шляхи, взаємодіє з гемоглобіном крові, ускладнюючи переніс кисню до органів і тканин, викликає респіраторні, астматичні і серцеві захворювання. У лютому 1972 р. у Японії з цієї причини занедужало більш 70 000 чоловік, для багатьох з них захворювання мало летальний результат.


Слайд #14
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #14

Кислотні дощі роз'їдають метали, фарби, синтетичні з'єднання, руйнують архітектурні пам'ятники.


Слайд #15
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #15

Багато скульптур і будинки в Римі, Венеції й інших містах, пам'ятники зодчества, такі, як Акрополь в Афінах, Кельнський собор та інші, за кілька останніх десятиліть одержали значно більші ушкодження, чим за весь попередій час. Під погрозою повного руйнування в результаті дії кислотних опадів знаходяться більш 50 тис. скульптур скельного «Міста Будд» під Юньанем у Китаї, побудованого 15 століть назад.


Слайд #16
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #16

Кислотні дощі та території України


Слайд #17
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #17

Вплив на рослини


Слайд #18
Презентація на тему «Кислотні дощі» (варіант 1) - Слайд #18