Презентація на тему «Італія» (варіант 18)


Рейтинг презентації 5 на основі 3 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #1

Найвідоміші пам'ятки архітектури Італії
Італія - це унікальна країна, яка прославилася у всьому світі незліченною кількістю пам'ятників архітектури, які мають не тільки культурну цінність, а й історичну. Багато соборів, фортець, усипальниць і форумів розкажуть історію Італії набагато краще, ніж підручники та енциклопедії, складені на сухих фактах, які не дадуть вам зрозуміти душу Італії, її справжню суть. Адже як сказав Марк Твен: «Бог створив Італію за задумом Мікеланджело», а зрозуміти його задум можна тільки на власні очі побачивши його роботи.


Слайд #2
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #2

Італія - у повному сенсі країна чудес. Чудес прекрасних і найрізноманітніших, як природних так і рукотворних. Немає в світі країни, що володіє стількома архітектурними скарбами. Ось деякі цифри:
в країні близько 30 тисяч історично значущих церков
200 соборів
60 тисяч капел і каплиць
29 тисяч архівів
300 архітектурних комплексів
300 єпископських резиденцій
40 тисяч палаців, замків і фортець
20 тисяч міст і селищ з історичними центрами, які знаходяться під охороною держави.
А найпопулярніші, найяскравіші і найвідоміші пам'ятки архітектури вміщені у цій презентації.


Слайд #3
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #3

Міланський собор


Слайд #4
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #4

Найголовніше і саме приголомшливе місце Мілана - Собор Санта Марія Нашенте ( Дуомо ) , перлина італійської готики , який будували з 1386 року до початку XIX століття. Його сміливо можна зараховувати до одного з чудес світу. Третій за величиною католицький храм планети , весь в статуях і скульптурах , витончений , високий , ажурний ... Його чудові стометрові шпилі підносяться над центром Мілана , а золотиста статуя Мадонни на найдовшому шпилі ( чотири метри заввишки) видна з багатьох районів міста .Усередині Собору , на відміну від Дуомо у Флоренції , невимовна краса : височенні стелі , колони , мозаїчні вікна і справжні воскові свічки , а не електричні , як у більшості італійських церков і соборів.


Слайд #5
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #5

Фонтан Треви


Слайд #6
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #6

Фонтани - один із символів Риму , якими італійська столиця багата , як жоден інший місто світу . Знаменитий Фонтан Треві , один з найкрасивіших в Римі - не просто статуя в чаші , а ціла скульптурно - водна композиція , яка займає нехай маленьку , але площу . У центрі невеликого озерця з смарагдовою водою в кам'яному обрамленні - величний Нептун на колісниці у вигляді величезної морської раковини роздає вказівки морським ковзанам і водним потокам , а декорацією до цього спектаклю виступає фасад прекрасного палацу в стилі бароко - палаццо Полі.Треві особливо гарний пізно увечері і вночі , коли натовп туристів вже розсмокталася , а вода красиво підсвічується лампочками. Відразу виникає відчуття казковості що відбувається , і мимоволі починаєш вірити в прекрасну легенду про трьох монетках і чарівних здібностях фонтану : якщо в Фонтан Треві кинути одну монетку , ви обов'язково повернетеся в Рим ; другий монетка допоможе вам познайомитися з італійцем , а третя гарантує швидке весілля. Кожен день фонтан Треві за рахунок киданих в нього монеток збагачується на 1500 євро в середньому. За тиждень дохід Нептуна складає близько 11 тисяч євро!


Слайд #7
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #7

Вітторіано в Римі


Слайд #8
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #8

Від Колізею по вулиці Імперського Форуму ви прямісінько потрапляєте на Площу Венеції з білосніжним і величним монументом на честь першого короля об'єднаної Італії Віктора Еммануїла II . Розташовується він на Венеціанській площі в Римі , на схилі Капітолійського пагорба.Проект був розроблений Джузеппе Сакконі в ампірному дусі давньоримської архітектури. Будівництво тривало з 1885 по 1911 роки . Частиною монумента є дванадцятиметрова бронзова кінна статуя короля. Під нею знаходиться могила Невідомого солдата , так званий «Вівтар Вітчизни " .У Вітторіано розташовуються два музеї : Рісорджіменто і прапорів військового флоту.


Слайд #9
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #9

Капітолійський пагорб
в Римі


Слайд #10
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #10

Саме тут стародавні римляни побудували найважливіші зі своїх храмів - богинь Юнони і Віртус і царя всіх богів Юпітера (цей храм був майже таким же величезним , як Парфенон в Афінах) і назвали Капітолійський пагорб головним символом Риму як столиці світу. У Середні віки на пагорбі звели палаци і посадили в них уряд , а дизайн палацової площі довірили самому Мікеланджело.Гарні довгі сходи, провідні в центр Кампідольо , називають Кордонатой . Їх велич підкреслюють гранітні єгипетські леви біля підніжжя і дві великі статуї синів Зевса - Кастора і Поллукса - на вершині. Посеред Капітолійської площі стоїть копія кінної статуї Марка Аврелія , а в палацових палатах тепер розміщуються знамениті Капітолійські музеї.


Слайд #11
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #11

Собор Святого Марка
у Венеції


Слайд #12
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #12

Змішання стилів , епох і матеріалів зробило собор Святого Марка унікальним : жодної схожої церкви немає ні в цілій Італії , ні на всій планеті. Тут і рожевий мармур , і колони різних ордерів , статуї і мозаїки роботи великих майстрів , що зображують сцени з Біблії та житій . Посприяли збагаченню собору хрестові походи - тут знаходяться багато вивезені з далеких земель скарби . Тут же зберігаються мощі святого , для яких колись (ще в IX столітті) і була зведена базиліка.Доречі ,отири коня , що прикрашають фасад собору , - це копії , а оригінальні статуї , побувавши в Римі і Константинополі , а потім повернуті до Венеції , можна побачити всередині.


Слайд #13
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #13

Собор Святого Петра
у Ватикані


Слайд #14
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #14

Перше , що потрібно запланувати для відвідування, збираючись у Ватикан - Собор Святого Петра . Це серце католицького світу . Саме на цьому місці , за переказами , був убитий Апостол Петро . Собор Петра у Ватикані будували понад 120 років , і якщо поглянути на нього з висоти , буде видно , що виконаний він у формі католицького хреста. Його площа - 15 тисяч квадратних метрів , а місткість - до 100 тисяч чоловік! Вхідний всередину Собору Святого Петра одразу відчуває подих вічності : так грандіозно і прекрасно це споруда. У середині розташований папський вівтар , а під ним - могила Святого Петра . Віруючі приходять сюди в надії зцілитися від хвороб , стати спокійніше і щасливіше .Купол Собору трохи менше купола римського Пантеону , але завдяки висоті 133 метра виглядає дуже переконливо . Створив його великий Мікеланджело , який в 72 роки почав керувати будівництвом , кажучи «Я віддаю данину Богу ».


Слайд #15
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #15

Дім Джульєтти у Вероні


Слайд #16
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #16

Будинок Джульєтти побудований в XIII столітті.
У 1907 році власники продали будинок місту , влада якого вирішила влаштувати там музей , присвячений Шекспіру і його творінням.
Після того , як Джордж Кьюкор вперше екранізував «Ромео і Джульєтту» внутрішній двір декорували так само, як у фільмі.
Тут була добудована цегляна стіна , в саду встановлена ​​колона , а екстер'єр і внутрішнє оздоблення повністю відповідав моді XIV ст.


Слайд #17
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #17

У 1972 році була встановлена ​​бронзова статуя Джульєтти. Від бажаючих доторкнутися до її грудей не було відбою.
“ Якщо помацаєте праву частину грудей Джульєтти, то ви знайдете таку ж вічну любов , як і ця дівчина ”


Слайд #18
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #18

У Будинку Джульєтти можна зіграти весілля, це буде коштувати 1 тис. євро.


Слайд #19
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #19

Colosseo


Слайд #20
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #20

«Поки Колізей стоїть» — говорили пілігрими у VIII сторіччі — «стоятиме і Рим, зникни Колізей — зникнуть Рим і разом з ним весь світ»


Слайд #21
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #21

« Сolossеus » - величезний, колосальний.
Колізей (амфітеатр Флавіїв) побудований в Римі у 80 р.н.е. всього за 8 років. Висота кам'яних стін сягає 48,5 метрів.
80 арок споруди - це не тільки прикраси , але і входи , через які 50 тисяч глядачів могли увійти в амфітеатр в самі стислі терміни.
Колізей був найбільшою фабрикою убивств в імперії.


Слайд #22
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #22

Санта-Кроче (базиліка)
Флоренція


Слайд #23
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #23

Вітраж в церкві
Санта-Кроче, вівтар


Слайд #24
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #24

Фонтан Маджоре


Слайд #25
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #25

Фонтан Маджоре ( тобто Великий або навіть Великий фонтан ) ефектно розташувався в самому серці Перуджі - на Площі 4 листопада. Його автори - видатні скульптори Нікколо Пізано і його син Джованні Фонтан в Перуджі дійсно великий: він складається з двох розташованих один над одним величезних резервуарів , багато прикрашених різьбленням і барельєфами . На стінах резервуарів зображені біблійні сцени , алегоричні зображення знаків зодіаку і пір року. За все це фахівці вважають Фонтан Маджоре кращим готичним фонтаном Європи.


Слайд #26
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #26

Катедральний собор
Санта-Марія-дель-Фйоре


Слайд #27
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #27

Катедральний собор
Санта-Марія-дель-Фйоре


Слайд #28
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #28

Церква Санта Марія Новелла


Слайд #29
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #29

Волюта
Зовні уздовж фасаду церкви Санта Марія Новела знаходяться склепи, виконані в романсько-готичному стилі 14 століття, в той час як портал, верхній орнамент і завитки відносяться до епохи Відродження. Ця базиліка багата своїми традиціями і творами мистецтва.


Слайд #30
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #30

Римський Форум


Слайд #31
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #31

Римський Форум— площа в центрі Стародавнього Рима разом з прилеглими будівлями. Спочатку на ній розташовувався ринок, пізніше вона включила в себе коміції (замість народних зібрань), курію (замість засідань Сената) та придбала також політичні функції. Форум служив центром суспільного життя, та з повсякденного спілкування людей еволюціонувало тематичне спілкування, що носить всі ознаки того, що ми сьогодні називаємо форумом.


Слайд #32
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #32

Пізанська вежаTorre pendente di Pisa
Пізанська вежа отримала всесвітню популярність завдяки своїй хронічній схильності до падіння . Правда , за всі 9 століть , що минули від закінчення її будівництва , вежа так і не впала. Висота Пізанської вежі - близько 56 -ти метрів , діаметр - близько 15 -ти . Побудована у романському стилі, належність до римо-католицької церкви.
Дуже часто цю всесвітньо відому будівлю прийнято розглядати як самостійну спорудаїу, що стоїть десь на відшибі і живе своїм самостійним життям ... Насправді це не так. Пізанська вежа - частина ансамблю міського собору Санта -Марія Маджоре в Пізі . Вежа є дзвіницею собору і примикає до його північно -східної сторони.


Слайд #33
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #33

Існують різні припущення, що пояснюють причини нахилу нещасливої вежі. Дослідники допускають можливість, що Бонанно, мабуть, використовував насоси для відкачування води, чого у жодному випадку не можна було робити. Оскільки він будував круглу споруду, насоси, мабуть, були в центрі вежі — подалі від стін. Відкачана вода стікала в один бік — у напрямі річки Арно. Також є версії, що Бонанно просто зекономив на фундаменті, щоб збільшити свій заробіток, або заклав частину фундаменту на твердому ґрунті, а частину на м'якому.
До речі, кажуть , Галілей використовував Пізанську вежу для своїх дослідів : скидав з вежі різні предмети , щоб довести , що швидкість падіння тіла не залежить від його ваги.


Слайд #34
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #34

ПантеонPantheon
Пантеон - збудований Марком Віпсанієм Агріппою як «храм всіх богів», і відбудований після пожежі при імператорі Адріані близько 126 року. В написі на фронтоні вказано ім'я Агріппи. У VII столітті Пантеон було освячено як церкву Святої Марії та всіх мучеників. Він же - усипальниця знаменитостей на кшталт Рафаеля і Вітторіо Еммануеле, пам'ятник архітектури , єдина антична споруда Риму , що дійшла до наших днів не в руїнах. Датою його закладення вважають 27 р. до н.е.
Величезний купол Пантеону вважається інженерним і архітектурним шедевром : його діаметр дорівнює 45 метрам , при цьому ні єдиної опори у купола немає. У середині - широкий круглий отвір , звідти світло проникає всередину храму.
В Пантеоні рівно опівдні можна побачити справжній стовп світла , настільки щільний , що майже відчутний , проте побачити таке диво можливо лише влітку.


Слайд #35
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #35

Ла Скала La Scala
Будівля театру споружена за проектом архітектора Джузеппе Пьермаріні в 1776-1778 рр. . на місці церкви Санта -Марія делла Скала , звідки і походить назва самого театру. Театр був відкритий 3 серпня 1778 постановкою опери Антоніо Сальєрі «Визнана Європа».
Опериний театр Ла Скала , який зовні непоказний , але всередині - чудовий концертний зал в білих , золотих і срібних тонах , знаменитий своєю ідеальною акустикою і здатний вмістити більше 2 тисяч осіб . Червоні оксамитові ложі , розкішна люстра в 365 ламп , монітори з перекладом лібрето на спинках крісел , чудові декорації та шикарні костюми артистів.


Слайд #36
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #36

Площа Святого Петра Piazza San Pietro
Грандіозна площа у вигляді двох симетричних півкругів, розбита перед базилікою Св. Петра в Римі за проектом Берніні в 1656—1667 роках. Тут збираються натовпи віруючих, щоб слухати виступи понтифіка. В 1930-і роки Муссоліні проклав від Замку Святого Ангела на площу широку вулицю Примирення. Площу обрамляє спроектована Берніні напівкругла Колонада Тосканського ордера. Посередині - єгипетський обеліск, привезений в Рим ще імператором Калігулою. У 1585 році за папи Сікста V поставлений архітектором Доменіко Фонтана на теперішнє місце. Це єдиний обеліск у місті, який простояв в незмінному вигляді аж до Відродження. Середньовічні римляни вважали, що в металевій кулі на вершині обеліска зберігається прах Юлія Цезаря. Від обеліска по бруківці розходяться промені з травертина, влаштовані так, щоб обеліск виконував роль гномона.


Слайд #37
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #37

Палац Дожів Palazzo Ducale
З точки зору архітектури Палац дожів - одна з найбільш небанальних світських будівель в світі . Палац був закладений у Венеції в IX столітті, нинішній готико - ісламський дизайн - кінця XIII століття. Фасад уздовж лагуни був готовий до 1365 , включаючи центральний балкон і скульптури по кутах.
Палац Дожів , він же Палаццо Дукале , - головна архітектурна пам'ятка Венеції і пам'ятник готичної архітектури. У часи Венеціанської Республіки тут була резиденція дожа - верховного правителя. Тут же вели свої справи інквізиція і таємна поліція республіки , тут же суд вирішував долю злочинців. Та й покарання вони відбували там же. Свого часу в казематах Палаццо Дукале нудився один з найвідоміших венеціанців - Джакомо Казанова. До речі , він був чи не єдиним , кому вдалося здійснити втечу .У наші дні можна оглянути Палац Дожів цілком - від парадних залів до тюремних камер , що нагадують колодязі.


Слайд #38
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #38

Сієнський собор Siena Cathedral
Раніше на місці собору стояв давньоримський храм Мінерви , а потім - укріплена резиденція єпископа. З неї в 1179 році, перетворивши одну з башт в дзвіницю , і був збудований нинішній собор . Але не встигли сієнські городяни натішитися новою церквою , як з сусідньої Флоренції прийшла звістка про намір флорентійців побудувати такий храм , якого світ ще не бачив. Він повинен був стати найбільшим християнським собором у всій Європі. Але грандіозним планам сієнцев не судилося збутися : незабаром після початку робіт місто охопила страшна епідемія чуми. Сієна так і не оговталася від цього спустошує удару і роботи були зупинені. З проекту нового собору встигли побудувати тільки фасад , а все інше залишилося колишнім. Але навіть у такому незавершеному вигляді , облицьований мармуром і покритий химерної різьбленням , фасад справляє величезне враження. Він вважається одним з кращих зразків романської архітектури у всій Італії . З не менш багатого внутрішнього оздоблення виділяється грандіозний вівтар , прикрашений скульптурними роботами Мікеланджело. Ще один місцевий шедевр - різьблена кафедра Нікколо і Джованні Пізано . У соборі також встиг попрацювати Донателло - він виконав надгробну плиту єпископа Джованні Печчі і статую Іоанна Хрестителя в однойменній капелі. Підлогу собору покривають мармурові плити із зображенням 56 сюжетів на античні і християнські теми.


Слайд #39
Презентація на тему «Італія» (варіант 18) - Слайд #39

Презентацію виконали: - Козіньска Лілія
- Хомко Іванна
- Чайка Ірина
- Цюпа Марія
 Mille grazie!