Презентація на тему «Італія» (варіант 32)

Італія

Офіційна назва - Італійська Республіка
Географічне положення - розташована на півдні Європи, в басейні Середземного моря. Займає Апеннінський півострів, Сицилію, Сардинію та інші невеликі острови. Сухопутні кордони: з Австрією, з Францією, з Ватиканом, з Сан-Марино, зі Словенією, зі Швейцарією. Довжина берегової лінії - 7 600 км.
Площа території - 301,3 тис. кв. км. Чисельність населення - 60,8 млн. осіб Етнічний склад - італійці, німці, французи , словенці
Столиця - Рим Інші великі міста - Мілан, Неаполь, Турін, Палермо
Адміністративний поділ - 20 областей, області поділяються на 94 провінції, провінції - на комуни .5 областей із 20 мають особливий автономний статус: Сицилія, Сардинія, Вальте-д'Аоста, Трентіно - Альто - Адідже, Фріулі - Венеція - Джулія
Офіційна мова - італійська.
Основна релігія - переважає католицизм.
Грошова одиниця - євро= 100 євроцентам

Державний устрій
Італія – парламентарна республіка. Глава держави – президент, що обирається раз на сім років парламентом. Парламент – найвищий орган законодавчої влади – складається з палати депутатів і сенату. Виконавчу владу здійснює уряд – рада міністрів.
Президент Італії
Джорджо Наполітано
Парламент Італії

Географічне положення
Італія — держава на півдні
Європи, в Середземномор'ї.
Займає Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп,острови
Сицилія, Сардинія тощо. На суходолі Італія межує з Францією на північному заході, зі Швейцарією й Австрією на півночі та Словенією на
північному сході.

Герб Італії
Прапор Італії

Рим – столиця Італії
Рим — одне з найстаріших міст світу, столиця Стародавнього Риму. Тому, Рим часто називають «вічним містом».

Найбільші міста
Мілан

Неаполь

Турін

Палермо

Економіка
Характерна особливість розміщення господарства Італії – територіальна диспропорція між Північчю і Півднем країни. Північна Італія не поступається за рівнем розвитку найбільшим країнам Європи, тоді як Південна Італія близька до таких менш розвинених держав, як Греція і Португалія. Італія – високорозвинута індустріально-аграрна країна, що входить за об'ємом промислового виробництва в 10 найбільш розвинених країн світу.

Промисловість і сільське господарство
Найбільш розвинені машинобудування, нафтопереробна, нафтохімічна і хімічна, цементна, текстильна, швейна, шкіряно-взуттєва промисловість. Добре розвинута харчова промисловість, зокрема винна.Основа сільського господарства – рослинництво. Головні сільськогосподарські культури: пшениця, кукурудза, рис, цукровий буряк.

Культура
Внесок Італії до європейської та світової культурної спадщини є надзвичайно великим. На сьогодні у країні знаходиться найбільша у світі (сорок чотири) кількість пам'яток ЮНЕСКО.

Колізей

Кафедральний собор у Сієні

Венеція

Кухня
В Італії панує культ макаронів.
Невипадково, манірні європейці називають галасливих італійців
”макаронниками”.
Інша споконвічно італійська
страва – піца.

Членство в ЄС
Італія – один з найголовніших членів Європейського Союзу (ЄС), країна, яка виступила ініціатором його створення. У 1951 році зі встановленням Європейського об'єднання вугілля і сталі (ЄОУС) був підписаний Паризький Договір з шістьма країнами-членами: Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург і Нідерланди.

Дякую за увагу! ;)