Презентація на тему «Індія» (варіант 7)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #1

Площа - 3 166 829 тис. кв. км км (є 7-ю країною в світі за географічною площею).
Населеня - 1 млрд. 027 млн. осіб (друга за величиною населення, – після Китаю, – держава на планеті Земля).
Столиця – Нью-Делі
Офіційна назва – Республіка Індія
Офіційна мова - Хінді та Англійська+ 17 регіональних мов
Державний устрій –Федеративна республіка, парламентаризм
Склад території – 25 штатів, 7 союзних територій
Релігія - індуїзм, буддизм, джайнізм та сікхізм
Зовнішня торгівля
Експорт: чай (найбільший у світі виробник), кава, залізо, сталь, текстиль, коштовне каміння та ювелірні вироби, техніка, хімікати, шкіра та шкіряні вироби, риба
Імпорт: нафта,машини та механізми,коштовний камінь,міндобрива, хімікати
Грошова одиниця - індійська рупія = 100 пайсам.


Слайд #2
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #2

Державне свято: 26 січня - День Республіки (1950)
Державний прапор Державний прапор Індії (затверджений конституційною асамблеєю 22 липня 1947 р.) - горизонтальний, триколірний: шафрановий зверху, білий посередині і темно-зелений знизу - у рівних пропорціях.
Державний герб Державний герб Індії представляє собою копію Левової капітелі з м. Сарнатха (поблизу м. Варанасі), спорудженої у ІІІ ст. до н.е. імператором Ашокою на місці, де Будда проголосив своє послання про мир і визволення до чотирьох країн світу. Державний герб символізує прихильність сучасної Індії її стародавнім принципам миру і доброї волі. Під гербом на санскриті написане гасло "Сатьямева Джайяте" ("Нехай запанує Істина!").
Державний гімн Державний гімн Індії - національна пісня “Джанагамамана" ("Душа народу"), слова і музику до якої написав Рабіндранат Тагор. Вперше був виконаний 29 грудня 1911 р.
Девіз: Нехай запанує Істина


Слайд #3
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #3

Історія
На території сучасної Індії виникла одна з найдавніших людських цивілізацій. З середини 3 тис. до н.е. там почала свій розвиток Харапська цивілізація. У 6 ст. до н.е. північний захід сучасної Індії попав під панування Персидської імперії. Мусульманське завоювання (6 ст.), нашестя Тамерлана (14 ст.), утворення імперії Великих Моголів (1526 рік), яка досягла свого розквіту у 18 ст. Саме тоді на її територію стали претендувати ряд європейських країн. У кінці 18 ст. країна стала колонією Британії. І тільки 1947 рік приніс незалежність цій англійській колонії, яка розділилася на дві країни – Індію і мусульманський Пакистан.
Перша індійська цивілізація знаходилася в долині Інду 2500-1600 до н. е.; можливо, була створена дравідами, предками більшості народів південної Індії. Вторгнення арійських народів з північно-заходу почалися в 1500 до н. е. Субконтинент, крім крайнього півдня, був вперше об'єднаний імператорами Мауріан 321-184 до н.е. і при династії Гупта 300-500 н.е.


Слайд #4
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #4

Мусульманські торговці освоювали Індію з 12 століття, європейські - з 16. Ісламська імперія Моголів у 1527-1857 займала майже весь субконтинент, але з 1707 почався її занепад. Британська Східно-індійська компанія стала правити в Індії з середини 18 століття до повстання сипаїв 1857, коли влада перейшла до британської корони. З 1885 почав розвиватися національний рух опору, у 1915 його очолив Мохандас Ганді, у 1947 Британська Індія була розділена на Індію і Пакистан.
Війна з Пакистаном (1917) завершилася створенням Бангладеш.
Калькутта


Слайд #5
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #5

Індія розташована на півдні Євразійського континента, на півострові Індостан.
Має берегову лінію довжиною в 7 тисяч кілометрів та кордони із Пакистаном на заході, Китаєм, Непалом і Бутаном на північному сході та Бангладеш і М янмою (колишня Бірма) на сході.
Індія також претендує на кордон із Афганістаном на північному заході (частина індійського штату Джамму й Кашмір, що межує з Афганістаном, перебуває під контролем Пакистану).
В Індійському океані має кордон з Мальдівами на південному заході, Шрі-Ланкою на півдні (та Індонезією на південному сході. Від Шрі-Ланки її відділяють Полська протока і Манарська затока; протокою Грейт-Ченнел між островами Великий Нікобар і Суматра проходить морський кордон між Індією та Індонезією.


Слайд #6
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #6

Офіційне ім'я країни, Індія, походить від старовинної перської версії назви Сіндху (історична локальна назва річки Інд).
В Конституції Індії та в офіційному користуванні існує також назва "Бхарат", яка походить від санскритського імені давнього індійського царя, історія якого викладена в поемі “Махабхарата".
Третя назва - "Хіндустан" (з перської - "країна індійців") - існує з часів Великих Моголів.
Членство у міжнародних організаціях: ООН, Рух неприєднання, ЮНІСЕФ, ВООЗ, Міжнародна організація космічного зв'язку "Інтерсупутник", Всесвітня продовольча програма, МОП, SAARC, МБРР, МАР
“Апсара”. Фрагмент розписки печери в Аджанті. V – поч. VІ століття


Слайд #7
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #7

У відповідності з Конституцією, Індія - союз штатів. В основу територіального поділу покладено мовну спільність населення. В штатах існують законодавчі збори і місцеві уряди. До складу країни входить 28 штатів (state), Національна столична територія Делі і шість союзних територій - порівняно невеликих за розміром і чисельністю населення адміністративних одиниць центрального підпорядкування.


Слайд #8
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #8

Річка Ганг
Індія – аграрно-індустріальна країна. Структура ВВП в кінці ХХ ст. (%): гірничодобувна пром-сть – 2,1; обробна пром-сть – 15,2; сільське господарство – 32; енергетика – 1,6; будівництво – 4,2; торгівля – 13,6; транспорт і зв'язок – 5,2; інші – 26,1. Держ. сектор займає монопольне положення на транспорті, зв'язку, в оборонній і ядерній пром-сті, трансп. машинобудуванні, видобутку нафти, золота, виробництві добрив, банківській справі, страхуванні та імпорті. Транспорт: залізничний, автомобільний, річковий, морський, повітряний. Індія – одна з найбільших залізничних країн світу: протяжність її доріг понад 62 тис.км. Майже 90% морського вантажообігу переробляється вісьмома головними портами. Найбільший серед них – Бомбей. Північній-схід обслуговує Калькутта. Найважливіші порти Південної Індії – Вашакхапатнам, Мадрас, Кочин. У Гуджарапі створений великий порт Кандла. Розвинутий повітряний транспорт, як на міжнародних, так і на внутрішніх лініях. Бомбей, Делі, Калькутта – найбільші міжнародні аеропорти Індії.
ТЕС Індії виробляють бл. 75% електроенергії, яка споживається країною. Найбільші ТЕС Індії знаходяться в: Синграулі, Корбі, Рамагундамі, Рмханді, Фараккі. Атомні електростанції - в Тарапурі, Коті, Калпаккамі, Нарорі, Какрапарі.


Слайд #9
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #9

Найбільші міста: Калькутта(понад 16 млн. жителів), Мумбаї (Бомбей) (понад 15 млн. жителів), Ченнаї (Мадрас) (6 млн. жителів), Хайдарабад(5 млн. жителів), Бангалор (4,5 млн. жителів), Ахмадабад (4 млн. жителів)
За рівнем розвитку економіки (паритет купівельної спроможності) Індія займає 4-е місце у світі.
Партнери в імпорті: Китай (6.1%), США (6%), Швейцарія (5.2%), Бельгія(4.4%)
Партнери в експорті: США (17%), ОАЕ (8.8%), Китай (5.5%), Гонконг(4.7%), Великобританія(4.5%), Сінгапур (4.5%)
Республіка Індія – країна на півдні Азії, яка включає в себе більшу територію Індійського субконтиненту.
Індія – колиска деяких із найдавніших цивілізацій.
Мадрас


Слайд #10
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #10

Національна тварина - тигр.Національний птах - павич.Національна квітка - лотос.Національний фрукт - манго.
Національний одяг дівчат – сарі.
Національне свято - 26 січня - День Республіки (1950)


Слайд #11
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #11

Релігія - Чотири великі релігії світу (індуїзм, буддизм, джайнізм та сікхізм) походять із Індії.
Гіндуізм (індуська віра) - 80.5%,
іслам - 13.4%, християнство - 2.3%,
сикхізм - 1.9%,
інші - 1.8%,
не вказали 0.1%
(за переписом 2001 року).


Слайд #12
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #12

Англійська мова має статус мови міжнаціонального та ділового користування.
Гінді - національна мова загального користування і основна мова 30% населення Індії.
Країна також має ще 14 офіційних мов: бенгалі, телугу, маратхі, тамілі, урду, гуджараті, малаялам, каннада, орія, пенджабі, ассамська, кашмірі, сіндхі, санскрит.
Загалом в Індії 17 основних мов і 844 діалекти.


Слайд #13
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #13

Рельєф: гірська країна Гімалаї на північному кордоні, річкові долини Гангу, Інду, Брахмапутри; плато Декан на південь від ріки Нармада - між західним і східним хребтами Гат; на заході - пустеля.
Найвища точка - гора Чогорі на півночі (на кордоні з Китаєм) - 8611 м.
До складу Індії входять Андаманські і Нікобарські.


Слайд #14
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #14

Етнічні групи країни
Індо-Арійці - 72%,
Дравіди - 25%,
Монголоїди та інші - 3% (Станом на 2000 рік).
Індія – колиска деяких із найдавніших цивілізацій.


Слайд #15
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #15

Мадрас.
Озеро Пушкар


Слайд #16
Презентація на тему «Індія» (варіант 7) - Слайд #16

Дякую за увагу!