Презентація на тему «Глобальне потепління» (варіант 10)
Глобальне потепління: що за ним криється.
Глоба́льне потеплі́ння— прогресуюче поступове підвищення температури поверхні землі, що пов'язується з парниковим ефектом і призводить до зміни клімату у глобальних масштабах.
Глобальне потепління існує вже багато століть. І сьогодні вчені всього світу намагаються знайти головні причини глобального потепління. Щоб пояснити зміни температури на Землі, необхідно враховувати як природні, так і антропогенні фактори. Практично всі серйозні кліматологи погодилися з тим, що основна причина глобального потепління - скорочення тропічних лісів , забруднення повітря , руйнування озонового шару і зростання концентрації парникових газів в атмосфері.
В результаті глобального потепління тане арктичний лід.
Результат глобального потепління - підвищення рівня Світового океану
За даними досліджень NASA, середня температура по всьому світу збільшилася на 1,5 градуса з 1880 року.
Природний вміст вуглекислого газу в атмосфері змінювалося протягом історії між 180 і 300 частинами до мільйону (проміле). Сьогодні рівень СО2 коливається на позначці в 380 проміле, що на 25% більшому, ніж найвищий показник в природному середовищі.У 1997 році, вміст СО2 в атмосфері збільшилася на 2,87 проміле, дане збільшення було більше, ніж в будь-якій іншій рік сучасній історії.
Вплив глобального потепління може знищити середовище проживання і загрожує вимиранням більш мільйону видів рослин і тварин.
Площа пустель у всьому світі зростає в результаті підвищення температури. В кінці 2007 року, Австралія втратила 25% врожаю у зв'язку з опустелюванням земель.
Кількість білих ведмедів різко скоротилося, і вони вже фактично зникли з природного середовища існування, причому ніякі зміни не можуть врятувати ситуацію. Учені підрахували, що близько 20-25 тисяч особин білих ведмедів усе ще залишилися жити в дикій природі.
Що очікує Україну в результаті глобального потепління?
Зміна клімату в бік потепління однозначно призведе і до підвищення рівня Чорного і Азовського морів, що в свою чергу підсилить процеси розмиву берегів, затоплення, підтоплення та засолення ґрунтів у Причорномор'ї.
Зміниться рослинність, в Україні з'являться субтропічні і тропічні види рослин.
Цілком можливо, що в Україні з'являться пустелі
?
За даними Агентства внутрішньої енергії, найбагатші країни світу протягом найближчих 25 років будуть інвестувати близько 20 трильйонів доларів на нові дослідження в галузі енергетики, в надії на уповільнення наслідків глобального потепління.
Виконував учень 10-АКостіцький Віктор
Дякую за увагу