Презентація на тему «Франція» (варіант 14)
Франція
1. Загальні відомості про країну.
Офіційна назва держави - Французька Республіка. Площа — 543 965 км². Населення - 65 073 482. Столиця і найбільше місто — Париж.
Форма державного правління – президентсько-парламентська республіка. Франція є унітарною державою. Вона складається з 101 департаменту 22 метропольних та 5 заморських регіонів , 329 округів. Існує також поділ на 37 історичних провінцій. Окрім метрополії, Франції належать численні заморські території - Гваделупа, Сен-Бартельмі, Сен-Мартен, Французька Гвіана, Мартиніка, Майотта. Назва Франція походить від лат. Francia — Земля франків.
Національне свято — 14 липня — День взяття Бастилії (1789).
Прапор Франції — синьо-біло-червоний.
Білий колір символізує королівську владу,
а синій і червоний — кольори кокарди
національної гвардії Парижа.
Своїм національним символом французи
вважають Маріанну — символічний
жіночий образ, який уособлює Францію.
2. Географічне положення.
Франція займає західну частину Європейського материка. Завдяки своєму географічному та геополітичному розташуванню Францію нерідко називають «центральною країною Західної Європи». Франція має одночасний вихід до Атлантичного океану, Середземного моря і через Ла-Манш у Північне море та контролює головні гірські системи Західної Європи, межує з Андоррою, Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією та Іспанією.
У Франції представлені три різних типи рельєфу — високі гори, древнє плато і рівнини. Західні і північні райони Франції — рівнини і низькогір'я.
В центрі і на сході — середньовисотні гори. На південному заході — Піренеї. На південному сході — Альпи (найвища вершина Франції та Західної Європи — г. Монблан, 4807 м).
Інші великі гірські системи окрім
цих — Центральний Французький масив,
Юра, Вогези та Севенни.
Великі ріки — Сена (найдовша річка
країни),Рона, Луара, Гаронна,
Рейн.
3. Природні умови і ресурси.
Франція лежить у помірних широтах і є єдиною європейською країною, яка розташована в чотирьох кліматичних зонах. Клімат Франції сприятливий для життя населення. Франція недостатньо забезпечена мінеральними ресурсами для розвитку промисловості і залежить від імпорту сировини та енергоносіїв. Запаси вугілля, нафти, природного газу та руд кольорових металів незначні. У той же час Франція посідає перше місце в Європі за запасами уранових руд. Поклади залізних руд у Франції найбільші серед країн Західної Європи. На півдні держави є великі родовища бокситів, в Ельзасі — калійної солі, в Лотарингії — кухонної солі. Вона досить багата на будівельну сировину. Країна забезпечена прісними водами, має значні запаси гідроенергетичних ресурсів альпійських річок, морських припливів.Ліси займають 25% території Франції. За рахунок власних ресурсів вона не тільки забезпечує себе деревиною, а й навіть експортує її. Південне узбережжя — важливий рекреаційний район світу. Крім морських узбереж, важливими регіонами є Альпи та Піренеї. Франція зберегла багату культурну спадщину, яка приваблює мільйони туристів до Парижа, Страсбурга, Бордо, Ніцци та інших міст.
4. Народонаселення і культура.
Населення Франції налічує близько 65 млн чол. Щільність населення у Франції 108 осіб на 1 км². За цим показником Франція посідає 14-е місце серед країн Євросоюзу. Близько 5 млн чоловік мають іноземне походження, з них 2 млн мають французьке громадянство. Від 5 до 6 млн. жителів є мусульманами. Природний приріст - 0,574 %, 346 тис осіб. Майже все населення країни — католики. Але з огляду на історичні причини у Франції співіснують багато різних релігій. На другому місці — іслам. Його сповідують вихідці з країн Північної Африки. Є також прибічники юдаїзму, православ'я, протестантизму та англіканства. Французька культура дала цивілізації великих математиків(Франсуа Вієт),численних філософів(Жан-Жак Руссо),письменників(Оноре де Бальзак, Жуль Верн) ,композиторів(Клод Дебюссі). Франція відома в усьому світі своїми численними досягненнями в області медицини і технології, а також особливим французьким стилем життя.
5. Промисловість.
Франція - економічно високорозвинена країна. Широкий розвиток отримали такі прогресивні галузі промисловості, як нафтопереробна, хімічна, машинобудівна, електротехнічна та електронна. Найважливішою особливістю господарства Франції є дефіцит власних енергоресурсів та їх значний імпорт. Франція належить до найбільших імпортерів енергоресурсів, особливо нафти,природного газу і вугілля. З дефіцитом мінерального палива пов'язана велика увага до розвитку гідро- і атомної енергетики. Франція сама виробляє ядерне паливо. За потужністю АЕС вона поступається лише США. На атомну енергетику припадає 50 % виробленої електроенергії. Чорна металургія Франції перебуває у стані депресії. Кольорова металургія - важлива галузь економіки країни. Особливо розвинуті алюмінієва та свинцево-цинкова галузі. Машинобудування є провідною галуззю промисловості Франції Домінуючою галуззю машинобудування є автомобільна промисловість. На найбільші автомобільні компанії "Рено" та "Пежо" припадає більше 90% продажів і майже 100% експорту в галузі. Легка промисловість перебуває у стані занепаду та розвивається на імпортованій сировині.
6. Сільське господарство.
Франція є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції в Західній Європі та одним з найбільших її експортерів у світі. У сільському господарстві працює 1,2 млн чол., середній розмір ферм становить 28 га. Рослинництво дає 1/3 вартості продукції. Вирощують зернові, картоплю, цукрові буряки, олійні. Головний район вирощування пшениці — басейни Сени і Луари, кукурудзи —басейн Ґаронни. Вирощують різноманітні овочі, фрукти і квіти, в тому числі для виготовлення парфумів. Серед фруктів найпоширеніші яблука. Цитрусових і оливок мало, бо зона субтропіків незначна.Важливу роль відіграє виноградарство. За збором винограду, виробництвом і експортом вина, споживанням його на душу населення Франція займає друге місце в світі. Тваринництво дає 2/3 вартості продукції сільського господарства. Основним є розведення великої рогатої худоби. Спеціалізовані свинарство і птахівництво стали розвиватися порівняно недавно. М'яса виробляють по 110 кг на жителя, дуже значним є також виробництво молока. Як експортер твердих сирів країна посідає високе місце в світі.Вівчарство має місце на південних схилах Центрального масиву. Найважливішим районом птахівництва стала Бретань.
7.Сфера послуг.
Сфера послуг відіграє важливе місце в економіці Франції. Про це свідчить її частка у ВНП країни — 76%.
Серед галузей сфери послуг вагоме місце займає фінансово-кредитна сфера і страхування, становлячи одну четверту вартості послуг усієї сфери. Серед перших 25 банків світу 4 французьких.
Важливою галуззю сфери послуг, що підтримується державою, є освіта. Світовою славою користуються вищі навчальні заклади, зокрема університет Сорбонна у Парижі, де готуються висококваліфіковані спеціалісти з різних галузей знань. Серед інших галузей сфери послуг особливого розвитку досягнув туризм. У французів найпопулярнішим є автотуризм, завдяки якому місцеві туристи щонайменше двічі на рік відпочивають раз у горах, а раз — на березі теплого Середземного моря.
8.Зовнішньоекономічна діяльність.
За оборотом зовнішньої торгівлі Франція займає четверте місце у світі після США, Німеччини, Японії. Понад три четвертих експорту Франції — це готова продукція і напівфабрикати, а саме: сільськогосподарські товари і продовольство, устаткування, хімічні вироби, автомобілі, споживчі товари, метали та інші товари . Більшість товарів відправляються у країни Європейського Союзу. Масштаби зв'язків Франції з Україною невеликі, але вони поступово зростають. Частка Франції у зовнішньоторговельному обігу України — 1,07%. Для розв'язання соціально-економічних проблем країну поділено на 22 адміністративно-планувальні райони, які згруповані у сім економічних районів. Найбільшим за площею (29% території і майже дві чверті населення) є Паризький район. Паризький район — значний виробник сільськогосподарської продукції, який має великий ринок збуту. Віддалені від столиці райони є великим виробником винограду і вина, цукрового буряку, овочів, молочної і м'ясної продукції.