Презентація на тему «Франція» (варіант 7)


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #1

Франція


Слайд #2
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #2

Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка  — держава на заходіЄвропи, республіка, що межує на північному сході з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході з Німеччиною,Швейцарією й Італією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.
Площа (разом з Корсикою) — 543 965 км². Столиця і найбільше місто — Париж.


Слайд #3
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #3

Протягом останніх п'ятисот років Франція була одною з провідних країн світу[1] з сильними культурними, економічними, військовими та політичними впливами на Європу та увесь світ. Протягом 17-18 століть Франція колонізувала великі території у Північній Америці та Південно-Східній Азії, протягом двох наступних століть стала другою найбільшою імперією у світі, завоювавши значні частини Північної, Західної та Центральної Африки, Південно-Східної Азії, а також багато Карибських і Тихоокеанських островів.


Слайд #4
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #4

Назва Франція походить від лат. Francia — Земля франків. Існує кілька версій походження цього топоніма:
від протогерманського frankon, що перекладається як спис, або від lance — сокири для метання у франків, відомої як франциска[2].
за іншим припущенням, від давньогерманського слова франк, що означає вільний. Хоча можливий і зворотній вплив. Слово вільний могло асоціюватися з етнічною назвою франків, оскільки вони, як завойовники, мали статус вільних людей[3].
Німецькою, як й іншими германськими мовами, такими як голландською та скандинавськими мовами, Францію досі називають Королівством франків 
Походження назви


Слайд #5
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #5

Прапор Франції — синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій і червоний — кольори кокарди національної гвардії Парижа.
Єдиного і визнаного всіма герба зараз у Франції немає. З римських часів існує обов'язкова частина офіційного герба — лікторський пучок, який після Паризької Комуни був оточений лавровим вінком, орденом почесного легіону, гілками оливи і дуба. У 20-і роки XX ст. герб був дещо змінений, і є одним із символів Франції. Крім того, існує Великий герб Франції, в якому об'єднані успадковані з далекого середньовіччя герби 56 французьких історичних провінцій і територій.
Своїм національним символом французи вважають Маріанну — символічний жіночий образ, який уособлює Францію.


Слайд #6
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #6

Клімат Франції сприятливий для життя населення. Кліматичні умови досить різноманітні. Для Нормандії і Бретані характерним є морський клімат, що поширює свій вплив на всю західну частину країни. Особливо м'яким і вологим кліматом відрізняється Бретань, для якої характерна мала різниця між літніми та зимовими температурами, а також похмурі дні з сильними вітрами. Взимку тут тепло (середня температура січня +7 ° С), але літо прохолодне, похмуре (у липні +17 ° С). У східних районах країни домінує континентальний клімат: тут річна амплітуда середньомісячних температур досягає 20 ° С. Рівнини на південному узбережжі мають приємний середземноморський клімат: морози тут вкрай рідкісні, проливні дощі навесні і восени хоч і сильні, але короткочасні, а влітку дощів практично не буває.
Клімат


Слайд #7
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #7

Тваринний світ Франції сильно збіднів під впливом господарської діяльності людини. Проте тут дика фауна збереглася краще, ніж у сусідніх країнах. Зустрічаються середньоєвропейські, середземноморські та альпійські види тварин, особливо багато їх у заповідниках і національних парках. Наприклад, у Західно-Піренейському парку мешкають бурі ведмеді і скельниці, в Національному парку Вануаз у Савойї — кам'яні кози.
Флора і фауна


Слайд #8
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #8

У Франції збереглися лише незначні залишки колись величних лісів, які покривали рівнини і низькі гори. В наш час більша частина рівнин розорана, а лісам залишені території з біднішими ґрунтами. Однак уздовж доріг та каналів зазвичай тягнуться лісові посадки, що особливо типові для ландшафтів Бокаж (bocage) Нормандії та Бретані. В горах поблизу снігової лінії поширені оголені скельні субстрати з мохів та лишайників.


Слайд #9
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #9

Франція — однією з перших країн у світі створила Міністерство навколишнього середовища[6]. У Франції є національні парки Вануаз, Екрен, Меркантур, Пірене, Пор-Кро, Севенни; багато резерватів і заказників.
Екологія


Слайд #10
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #10

Глава держави — президент. Президент Франції обирається загальним прямим голосуванням строком на 5 років (до 2002 року — 7 років). Президент обирається абсолютною більшістю голосів. Якщо цієї більшості не набрано в першому турі голосування, проводиться другий тур. На сьогоднішній день Президентом Французької республіки є Франсуа Олланд, обраний 22 квітня і 6 травня 2012 року.
Глава держави


Слайд #11
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #11

Членство в міжнародних організаціях: Франція є членом ООН і більшості спеціалізованих агентств цієї організації, ОБСЄ, ЄС, НАТО, Організації економічного співробітництва і розвитку.
Зовнішні відносини


Слайд #12
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #12

Франція — одна з найбільших економічно розвинених країн світу. За обсягом промислової продукції Франція ділить з Італією 4-е місце у світі (після США, Японії і Німеччини).
Франція займає 4-е місце у світі з експорту промислових товарів. У формуванні валового внутрішнього продукту (ВВП) Франції домінує сфера послуг. Велику роль відіграють надходження від зовнішньої торгівлі і туризму. Експорт: фрукти (в основному яблука), вино, сир, пшениця, автомобілі, літаки, залізо і сталь, нафтопродукти, хімікати, ювелірні вироби, шовк.


Слайд #13
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #13

Франція — найбільш відвідувана країна у світі (за кількістю іноземців, що приїжджають); Париж — найбільш туристичне місто; Ейфелева вежа — найвідвідуваніший у світі монумент: тобто Франція — безперечна чемпіонка світового туризму.
Туризм у Франції


Слайд #14
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #14

У 2000 році Францію відвідало близько 75,5 мільйонів туристів — абсолютний рекорд. Зовнішній баланс французького туризму позитивний: у 2000 році дохід від туризму склав 32,78 мільярда євро, тоді як французькі туристи, що подорожували за кордон, витратили тільки 17,53 мільярдів євро.


Слайд #15
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #15

Те, що поза сумнівом привертає тих, що приїжджають до Франції — це велика різноманітність пейзажів, довгі лінії океанічного і морського узбережжя, помірний клімат, безліч різних пам'ятників, а також престиж французької культури, кухні і способу життя.


Слайд #16
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #16

Для поїздки у Францію потрібна віза (Шенгенська), що оформляється заздалегідь у посольстві Франції в Києві. Візу звичайно роблять протягом 2 тижнів, практично завжди необхідно особиста присутність. Короткострокові візи іноді даються відразу — за умови подання повного пакету документів і відсутності перешкод для оформлення. Радять уточнювати список перед здачею документів у будь-яку фірму. Дуже не рекомендовано порушувати терміни перебування — Вас випустять з Франції навіть із простроченою візою, але можуть внести в 'чорний список', і тоді про поїздки в західну Європу можна буде надовго забути.


Слайд #17
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #17

Залізничний транспорт дуже розвинений. Місцеві і нічні поїзди, зокрема TGV («Trains à Grande Vitesse» — високошвидкісні поїзди) зв'язують столицю зі всіма великими містами країни, а також з сусідніми країнами Європи. Швидкість руху цих потягів — 320 км/год. Залізнична мережа Франції становить 29370 кілометрів, і є найпротяжнішою залізничною мережею серед країн Західної Європи. Залізничне сполучення існує зі всіма сусідніми країнами, окрім Андорри.
Залізничний транспорт


Слайд #18
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #18

Мережа автомобільних доріг досить щільно покриває всю територію країни. Загальна протяжність автодоріг: 951500 км.
У містах обмеження швидкості — 50 км/год. Використання ременів безпеки — обов'язково. Діти до 10 років повинні перевозитися в спеціальних сидіннях.
Автомобільний транспорт


Слайд #19
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #19

У Франції близько 475 аеропортів. 295 з них мають асфальтовані або бетонні злітно-посадочні смуги, решта 180 — грунтові (дані на 2008 рік)[7]. Найбільший французький аеропорт — аеропорт Шарля де Голля, розташований в передмісті Парижа. Ер Франс — національний французький авіаперевізник, що здійснює авіарейси практично у всі країни світу.
Авіатранспорт


Слайд #20
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #20

Загальна чисельність населення становить 58 млн. чол. (з урахуванням заморських департаментів і територій близько 61.1 млн. чол.(2002 р.)), що ставить Францію на 13-е місце у світі і 4-е місце в Європі за кількістю населення. Франція — однонаціональна держава, її населення становлять французи. Приблизно чверть корінного населення (4,5 млн.) — це іноземці (алжирці, португальці, італійці, іспанці, вірмени тощо), що народилися, виросли і заснували родини у Франції. Щороку приблизно 10 тис. осіб отримують французьке громадянство.
Населення 


Слайд #21
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #21

Столиця — Париж (Paris), 2,116 млн. жителів (1999 р.). З передмістями — близько 10 млн. жителів.
Великі міста — Марсель (801 тис.), Ліон (415 тис.), Тулуза (359 тис.), Ніцца (342 тис.), Страсбург (252 тис.), Нант (245 тис.), Бордо (210 тис.).
Міста


Слайд #22
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #22

Офіційна мова — французька. Нею послуговується велика частина населення. Розвинувишись з народної латини, французька відійшла від неї далі, ніж будь-яка інша романська мова
Регіональні мови включають каталанську, провансальську (романські) та бретонську (кельтська).
Мови


Слайд #23
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #23

Майже все населення країни — католики. Але з огляду на історичні причини у Франції співіснують багато різних релігій. На другому місці — іслам. Його сповідують вихідці з країн Північної Африки, колишніх французьких колоній. Є також прибічники юдаїзму, православ'я, протестантизму та англіканства
Релігія


Слайд #24
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #24

Франція — світська країна, свобода совісті передбачена конституційним правом. Саме у Франції зародилася і розвинулася доктрина світськості (laїcité), відповідно до якої держава жорстко відокремлена від всіх релігійних організацій. Згідно з опитуванням, проведеним в 2005 році[9], 34 % французьких громадян заявили про те, що вони «вірять в існування Бога», 27 % відповіли, що «вірять в існування надприродних сил», і 33 % заявили, що вони атеїсти і не вірять в існування подібних сил.


Слайд #25
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #25

У 1802 році Наполеон Бонапарт запровадив перші ліцеї (фр. lycée)[12]. Тим не менше, батьком сучасної французької школи вважають Жуля Феррі.
Освіта


Слайд #26
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #26

У Франції існує великий центр наукових досліджень — CNRS (Centre national de la recherche scientifique — національний центр наукових досліджень). Також дієIN2P3 — національний дослідницький центр, його мета — «сприяння і об'єднання науково-дослідної діяльності в різних галузях фізики»
Наука


Слайд #27
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #27

Французька культура — багата, різноманітна, з багатою історією, що відображає не тільки культуру кожного свого регіону, але і вплив імміграційних хвиль різних епох. Саме культурне багатство країни робить Францію одним з найпривабливіших туристичних напрямів.
Французька культура дала цивілізації великих математиків, численних філософів, письменників, композиторів, Століття Просвіти, мову дипломатії, універсальну концепцію прав людини. Франція відома в усьому світі своїми численними досягненнями в області медицини і технології, а також особливим французьким стилем життя.
Культура


Слайд #28
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #28

Французька культура — багата, різноманітна, з багатою історією, що відображає не тільки культуру кожного свого регіону, але і вплив імміграційних хвиль різних епох. Саме культурне багатство країни робить Францію одним з найпривабливіших туристичних напрямів.
Французька культура дала цивілізації великих математиків, численних філософів, письменників, композиторів, Століття Просвіти, мову дипломатії, універсальну концепцію прав людини. Франція відома в усьому світі своїми численними досягненнями в області медицини і технології, а також особливим французьким стилем життя.
Культура


Слайд #29
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #29

Кухня Франції — це особлива частина культури держави, яку поза сумнівом оцінять любителі поїсти. Національна кухня Франції і кращі національні страви Франції представлені в цьому розділі. Національні страви Франції вражають уяву своєю незвичністю прекрасним смаком і різноманітністю. І, звичайно ж, ця кухня одна з найсмачніших у світі! Окрім того, що страви Франції мають свій неповторний і вишуканий смак, вони ще й відрізняються оригінальним оформленням.
Кухня


Слайд #30
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #30

Кухарі Франції дуже добре готують, а для туристів вони особливо стараються і завжди раді почастувати іноземців своїми фірмовими стравами національної кухні. Французи — дуже досвідчена нація, якщо говорити про приготування їжі. Вважається, що французька кухня — одна з найекзотичніших в Європі. Традиційними стравами вважаються устриці, жаб'ячі лапки і цибулевий суп.


Слайд #31
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #31

До столу обов'язково подається вино також воно є складовим елементом багатьох страва. Звичайне це сухе вино, червоне або біле, залежно від страви. Деякі французи вважають за краще розбавляти вино водою. Особливою популярністю у Франції користуються сири. Офіційно існує більше 400 сортів французького сиру (а щороку з'являються нові), рецепти приготування яких є найсуворішою таємницею.


Слайд #32
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #32

1 січня — Новий рік
Квітень-травень — Великдень
1 травня — День трудящих
8 травня — День Перемоги (День визволення 1945 р.)
Травень-червень — Вознесіння Господнє
23 травня — День Духів
Червень — Трійця
14 липня — День взяття Бастилії
15 серпня — Успення Богородиці
1 листопада — День Всіх Святих
11 листопада — День поминання (День перемир'я у Першій світовій війні)
25 грудня — Різдво
Свята та вихідні дні


Слайд #33
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #33

Найпопулярніші види спорту в Франції — футбол і регбі. Причому, регбі популярніше на Півдні та серед корінних мешканців країни, а футбол на Півночі та серед емігрантів. Франція була господарем чемпіонатів світу з футболу в 1938 та 1998 роках та чемпіонату світу з регбі в 2007 році. Національні збірні Франції з цих видів спорту серед найсильніших у світі. 
Спорт


Слайд #34
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #34

Мода


Слайд #35
Презентація на тему «Франція» (варіант 7) - Слайд #35