Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #1

Екологічні проблеми людства
Знищення лісів


Слайд #2
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #2

Одним з найважливіших компонентів рослинного світу є ліси – енергетична база біосфери, які відіграють дуже важливу роль у житті на планеті. Це – легені планети.


Слайд #3
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #3

Під натиском людини ліси відступають на всіх континентах, практично у всіх країнах. Вони вирубуються скоріше, ніж виростають. Але ж саме ліс активно очищає атмосферу Землі від забруднення. Зелені рослини вбирають вуглекислий газ, використовуючи його в якості будівельного матеріалу для своїх клітин. Кожен кубометр деревини – це майже
півтони забраної з
повітря вуглекислоти.


Слайд #4
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #4

Підраховано, що за сучасних темпів лісозаготівель, навіть у багатих лісом країнах його вистачить на 50-60 років (на відновлення потрібно 100-200 років).
За даними ООН, щорічно на планеті вирубують понад 3 млрд. м3 лісу, й ця цифра до 2000 року зросте в 1,5 рази.З найбільшим розмахом ліси винищуються в тропічному поясі. Пояснюється це багато в чому економічними причинами. Перш за все ліси знищуються внаслідок масових вирубок, які ведуться в інтересах не стільки самих держав-господарів, скільки – зарубіжних монополій. Лісову сировину вивозять на експорт в Японію, США, Англію, Францію.


Слайд #5
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #5

Ще на початку ХХ ст. тропічні ліси, включаючи вологі вічнозелені і сезонні, були поширені на площі 24 млн. 500 тис.км2. Зараз площа цих лісів скоротилась до 10 млн.км2.Досить тривожна ситуація склалася в Африці. Тут, приблизно за 50 років, вирубано 60% всіх лісів.
В цілому на Землі площа, зайнята тропічними лісами, за наше століття скоротилась з 16 до 7%. В окремих регіонах цей процес відбувається ще швидше.
Знищення тропічних лісів означає одночасне обідніння і зникнення тропічних екосистем, на створення яких треба було мільйони років. Як відомо, тропічні екосистеми відрізняються величезною різноманітністю і тваринного світу.


Слайд #6
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #6

На місці зрубаних лісів розвиваються процеси ерозії, змиву грунту. Лісові масиви заміщуються саванами. Масштаби вирубок такі, що на місці величезних ділянок лісу виникають справжні пустирі.Одним із наслідків вирубки лісів є зміна гідрологічних і кліматичних умов. Висушення території, спустошувальні засухи спостерігаються, наприклад, на півдні Бразилії.


Слайд #7
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #7

Проблема вирубки лісів розвивається паралельно з історією людства, і чим далі йде технічний прогрес, тим гостріше постає питання збезлісення нашій колись дуже зеленої планети. І поступовий розвиток інфраструктури — доріг, міст, сільського господарства — дуже сильно стимулює цей процес.
Вирубка лісів просто життєво необхідна для сільського господарства, але адже саме воно, причому досить примітивно, завдає природі дуже великої шкоди, випалюючи дерева з метою збагачення грунту.


Слайд #8
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #8

Ліси традиційно можна поділити на три групи:
У першу входять ті, які виконують санітарну, водоохоронну і оздоровчу функцію, є заповідними зонами, одним словом, несуть найважливішу екологічну функцію. Вирубка лісів цієї групи категорично заборонена.


Слайд #9
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #9

До другої групи належать ті, які мають обмежену експлуатацію. Вони також важливі для екології та знаходяться в щільно заселених районах, що мають розвинену інфраструктуру. Їх вирубують частково, при цьому ретельно стежачи за своєчасним відновленням вирубуваних дерев.


Слайд #10
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #10

А третя група — це експлуатаційні ліси, які можна вирубувати повністю, а на їх місце необхідно засаджувати нові саджанці.


Слайд #11
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #11

Тож давайте берегти природу!!!


Слайд #12
Презентація на тему «Екологічні проблеми людства» (варіант 2) - Слайд #12

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Виконала:
Учениця 11 класу
Ярмолюк Анастасія