Презентація на тему «Державний дендрологічний парк «Олександрія»»

Державний дендрологічний парк «Олександрія»

Олександрія — державний дендрологічний парк Національної академії наук України. Розташований на північно-західній околиці міста Біла Церква. Це найбільший (понад 290 га) архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні.

Парк є зразком пейзажної паркової композиції, основу якої складають рослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Рось та ставків.

Автором генерального плану забудови парку став французький архітектор Мюффо. В парку працювали архітектори та садівники, які втілили в життя проект, використовуючи існуючий лісостеповий ландшафт та природні діброві насадження.

Одночасно зі створенням паркових насаджень почалося будівництво резиденції та інших архітектурних влаштувань. Перші роботи розпочалися в 1793 році.

Паралельно розпочалась робота з будівництва резиденції графів Браницьких, яка дістала назву «Аустерія» . Поруч з нею було розташовано комплекс павільйонів. Під час буремних подій ХХ століття ці будівлі були знищені і до наших часів не збереглися.

Вид на Великий павільон.
Вілібальд Ріхтер

В середині XIX століття парк «Олександрія» набув неабиякої слави. Його відвідували відомі люди того часу.

Реформа 1861 року позбавила Браницьких безкоштовної робочої сили. З цього часу уповільнюється розвиток парку «Олександрія». Практично до 1917року в ньому виконувались роботи, пов'язані тільки з доглядом вже існуючих об'єктів.

Під час громадянської війни 1918—1921 років парк зазнав величезних втрат. Більшість архітектурних споруд була повністю або частково зруйнована. З «Олександрії» вивезли велику кількість цінних мармурових та бронзових скульптур, значні збитки були завдані і парковим насадженням.

У 1922 році рішенням Київського губернського комітету парк «Олександрія» був проголошений заповідником і до 1946 року входив до складу сільськогосподарського технікуму, а згодом інституту.

Постановою від 10 квітня 1946 року Рада Міністрів СРСР передала парк «Олександрія» у віддання Національної академії наук України, якій він підпорядковується в даний час. Були відновлені всі основні паркові споруди та збудовані нові об'єкти.

Архітектурні споруди та скульптури
«Ротонда»

Китайський місток

Колона Пелікана

Варна

Лава декабристів

Джерело «Лев»

У 1962 році на території парку на першому поверсі адміністративного приміщення було відкрито музей. Основою експозиції є скульптури з білого італійського мармуру.
Три грації
Октавіан Август
Бюст Григорія Потьомкіна

Пам'ятник з барельєфом на Палієвій горі
Колона суму

Скульптура Діви Марії
Пам'ятний знак на честь 200-річчя парку

Скульптура китайського мудреця

Китаянка

Схема парку

Схема парку

Дякую за увагу!