Презентація на тему «Чорноморський біосферний заповідник»
Виконала
учениця 11-А класу
Липовецького колегіуму
ім. В. Липківського
Дажура Олена
Чорноморський біосферний заповідник
Географічно заповідник розташований на північному узбережжі Чорного моря і охоплює акваторію та дрібні острови у Тендрівській і Ягорлицькій затоках (острови Вовчий, Кривий та інші).
Заснований у 1927 році. Як біосферний заповідник затверджений Указом Президента України в 1993 р. У 1998 р. територію розширено на 13461 га.
Площа заповідних земель — 89 129 га, в тому числі всього 14148 га суші
Заповідник складається з З ділянок: лісостепової, приморської та острівної.
Науковий куратор – Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України
Головна мета заповідника – охорона зимуючих гніздових і перелітних птахів, а також унікальних комплексів піщаних арен і спустелених степів Нижньодніпров'я
Марка «Чорноморський біосферний заповідник», створена в 2002 р. Валерієм Руденко.
Початок заповідника біля села Залізний Порт
Заповідник відіграє особливу роль у збереженні рідкісних видів птахів. У його межах гніздяться такі рідкісні види, як кулик-сорока, морський зуйок, гага звичайна, ходуличник, крохаль довгоносий, реготун чорноголовий, орлан-білохвіст, дрохва, пелікан рожевий та інші.
Кулик-сорока
Морський зуйок
Гага звичайна
Загалом на території заповідника мешкають 29 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку, та 124 види, занесених до Червоної книги України. У межах заповідних акваторій трапляються рідкісні нині морські ссавці: афаліна чорноморська, білобочка чорноморська та тюлень-монах середземноморський.
Афаліна чорноморська
Білобочка чорноморська
Тюлень-монах
середземноморський