Презентація на тему «Чорне море» (варіант 1)
Чорне море
Чорне море розташоване між Європою та Західною Азією Сполучене протокою Босфор із Мармуровим морем
Чорне море має приблизно овальну форму, рівнобіжна вісь якої простягається на 1 150 км, полуденникова 580 км. Водна поверхня Чорного моря має 420,3 тис. км², середня глибина — 1 300 м, найбільша — 2 211 м, об'єм води — 547,0 тис. км
У Стародавній Русі X-XVI століттях в літописах зустрічалася назва «Російське море », в деяких джерелах море носить назва «Скіфського».
Турки і інші завойовники, що намагалися підкорити населення побережжя моря, зустрічали лютий опір з боку черкесів, адигів та інших племен, за що і прозвали море Караді-Гіз - Чорним, негостинним. Але в Туреччині існує ще одна легенда, згідно з якою у водах Чорного моря покоїться богатирський меч, який був кинутий туди на прохання вмираючого чарівника Алі. Через це море хвилюється, намагаючись виплеснути з своїх пучини смертоносну зброю, і забарвлюється в чорний колір.
Рослинний світ представлений фітопланктоном, що складається приблизно з 350 видів одноклітинних організмів, 280 видів донних макрофітів, кількох видів трав і морських зел. Промислове значення має морське зело філофора рубенс, що покриває понад 15 000 км² морського дна і нагромаджує понад 5 млн тон біомаси. На мулистих і піскових відкладах спокійних заток росте морська трава зостера, багата на колонії риб.
Тваринний світ Чорного моря бідний на види порівняно з середземноморською фауною Фауна моря нараховує близько 350 видів найпростіших тварин, 650 видів ракових, понад 200 видів молюсків, близько 160 видів риб і 4 ссавців: тюлень і три види дельфінів Ссавці і риби мають промислове значення. Рибальство дає великі улови осетрових, скумбрії, оселедців, шпротів, хамси, саргана.
Чорноморський басейн багатий на біологічні ресурси; найбільше значення має вилов риби , головним чином хамси, білуги, шпротів, осетрів, севрюги, тюльки, скумбрії, кефалі, лосося, бичків оселедців, сардини тощо. Промислове значення мають деякі водорості, з яких одержують агар-агар, йод тощо, і молюски мідії. На базі цих ресурсів розвинулася харчова та легка промисловість, особливо рибоконсервна .