Презентація на тему «Чехія» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4.11 на основі 9 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #1

Презентація Чехії.


Слайд #2
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #2

Чехія – це неповторна чарівність середньовіччя, чудотворні джерела лікувальних курортів, рай для любителів пива і ще багато чого, що варто побачити. Чеська земля, можна сказати, осіяна старовинними замками і фортецями. Неймовірно красиві замки Богемії, розташовані в мальовничих гірських місцях. Не випадково, значна кількість міст Чехії занесена в списки ЮНЕСКО. Чехія – саме та країна, побувати в якій варто хоча би раз в житті!


Слайд #3
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #3

Візитка країниОфіційна назва Ceska RepublikaСтолиця Прага Загальна площа (кв. км) 78 864Мова ЧеськаГлава держави ПрезидентФорма правління парламенська республікаГрошова одиниця чеська кронанаселення 10,3 млн.осіб


Слайд #4
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #4

Національні свята:
 
Свято праці (1 травня)
День визволення від фашизму (8 травня)
День слов'янських проповідників Кирила та Мефодія (5 липня)
День Яна Гуса (6 липня) 
                                  
День утворення Чехословацької держави (28 жовтня)


Слайд #5
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #5

 
Історично знаходячись на перетині численних торгово-економічних шляхів, у середині "європейського будинку", володіючи високим ступенем територіальної контактності (більш половини європейських держав є для Чехії найближчими сусідами) Чеська Республіка має великі можливості для переносу на свій ґрунт передових досягнень науки і техніки, культури виробництва, прогресивних форм організації праці, методів підготовки кваліфікованих кадрів.


Слайд #6
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #6

Як офіційний державний прапор Чехії перейняла прапор колишньої Чехословаччини, введений у 1920 році. Після виникнення Чехословаччини йшла довга дискусія про те, як повинен виглядати державний прапор. Ще з 1914 використовувалися різні форми біло-червоного прапора Богемії, чиє забарвлення, у свою чергу, було перейняте з герба Богемії. У 1918 році біло-червоний прапор був оголошений офіційним прапором Чехословаччини. У 1920 році з лівого боку додався синій трикутник, що символізує Словаччину.


Слайд #7
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #7

Герб Чехії являє собою з'єднання гербів країв Чеської корони в середньовіччі. Емблема Богемії — білий лев з двома хвостами. Два орли представляють Моравію і Силезію: червоно-білий клітчастий орел на синьому полі належить Моравії, чорний орел на золотому тлі представляє Силезію.
Герб Чеської Республіки затверджений в 1993 році.


Слайд #8
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #8

Kde domov můj,
kde domov můj?
Voda hučí po lučinách,
bory šumí po skalinách,
v sadě skví se jara květ,
zemský ráj to na pohled!
A to je ta krásná země,
země česká domov můj,
země česká domov můj!
Де дім мій,
Де дім мій?
Вода шепотить по лугах,
Бори шумлять по скелях,
У садочку сяють квіти,
Земний рай то на погляд!
А то є красива земля,
Земля чеська, дім мій,
Земля чеська, дім мій!
Гімн Чехії


Слайд #9
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #9

Туризм
У Чехії велика кількість історичних, культурних та технічних пам'яток, включно з 12 об'єктами, внесеними до списку культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. Чеська економіка отримує доволі високі прибутки від туризму. Розвиткові туризму до Чехії сприяє діяльність Національного туристичного управління CzechTourism та мережі його зарубіжних представництв в Європі та інших країнах світу.


Слайд #10
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #10

Готичні споруди Чехії


Слайд #11
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #11

Замки і палаци Чехії


Слайд #12
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #12

Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО у Чехії
Історичний центр міста Чеський Крумлов
Історичний центр міста Прага


Слайд #13
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #13

Історичний центр міста Тельч
Паломницька церква Св. Яна Непомуцького на Зеленій Горі


Слайд #14
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #14

Історичний центр міста Кутна Гора з собором Святої Варвари та костьол Вознесіння Діви Марії в Седлеці
Парковий комплекс Ледніце-Вальтіце


Слайд #15
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #15

Сади і замок у місті Кромержиж
Історичне село Голашовіце


Слайд #16
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #16

Замок у місті Літомишль
Колона Пресвятої Трійці у місті Оломоуц


Слайд #17
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #17

Єврейський квартал і базиліка Святого Прокопа у місті Тршебич
Вілла Тегендхат


Слайд #18
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #18

Найбільші міста Чехії
Прага (чеськ. Praha) — столиця та найбільше місто Чеської Республіки, адміністративний центр Центральночеського краю, а також двох її районів Прага-Захід та Прага-Схід. Прага розташована в західній частині Чехії, в історичній області Богемія.
У X-XII століттях Прага була столицею Чеського князівства, у XII-XVIII століттях — столицею Чеського Королівства, 1806–1867 — столицею Чеського королівства у складі Австрійської імперії, 1867–1918 — провінційним містом Австро-Угорської імперії, у 1918–1939 та 1945–1948  — столицею Чехословацької Республіки, у 1939–1945 рр. — німецького протекторату Чехії та Моравії, у 1948–1990 рр. — Чехословацької Соціалістичної Республіки, у 1990–1992 рр. — Чехословацької Федеративної Республіки, а з 1993 столицею Чеської Республіки.
Прага відома поетичними назвами: місто ста веж, матір міст, Злата Прага.


Слайд #19
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #19

Брно (чеськ.:Brno) — місто в Чехії, історичний центр Моравії. Друге за розміром місто країни після Праги. Населення — 369,5 тис. осіб (2003). Станом на грудень 2009 року населення міста становило 405 337 осіб. Адміністративний центр Південноморавського краю, а також резиденція Конституційного суду Чеської Республіки, Верховного суду, Вищого адміністративного суду, Верховної прокуратури. Брно також є важливим освітнім центром Чехії, оскільки у ньому на 34 кафедрах 13 університетів навчається понад 89 тисяч студентів (станом на 09.02.2011 р.).


Слайд #20
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #20

О́страва (чеськ. Ostrava) — місто на північному сході Чехії, третє за кількістю мешканців в країні і центр другої за кількістю населення агломерацією країни, після Праги, адміністративний центр Мораво-Сілезького краю. Місто розташоване при злитті річок Остравіце, Одра, Лучина й Опава. Історія міста і його зростання тісно пов'язані з експлуатацією і переробкою покладів високоякісного чорного вугілля, відкритих в районі, що дало місту індустріальний вигляд і неофіційну назву — «сталеве серце республіки» під час існування комуністичного правління в Чехословаччині.


Слайд #21
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #21

Плзень (чеськ. Plzeň) — четверте за величиною місто в Чехії розташоване на річці Бероунка.
Плзень заснований близько 1292 чеським королем Вацлавом ІІ.
В 1419 — один з основних центрів гуситів.
Плзень — промисловий, комерційний, культурний й адміністративний центр Західної Богемії. Місто відоме традиціями пивоваріння, однією з туристичних пам'яток є Музей пивоваріння. Тут виробляється всесвітньовідоме пиво «Pilsner Urquell», назва якого перекладається як «першоджерело плзеньського».


Слайд #22
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #22

О́ломоуц (чеськ. Olomouc) — місто в Чеській республіці, розташоване на сході країни в Центральній Моравії. Моравія — історична область, яка так і не стала окремим державним утворенням. Входить до складу сучасної Чехії. Місто розташоване на річці Морава. Населення — 100 500 мешканців (2006).


Слайд #23
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #23

Танцюючий дім
Танцюючий дім — адміністративно-офісний центр, що має 7 наземних і 2 підземних поверхи, у якому містяться представництва декількох міжнародних компаній. На даху будівлі розташований французький ресторан з розкішною панорамою міста.
По суті празький «Танцюючий дім» — це дві циліндричні частини-вежі будівлі в стилі деконструктивізм, що їх нерідко жартома називають за іменами відомих танцівників «Джинджер та Фред». Як і решта деконструктивістських споруд, Танцюючий дім різко контрастує із сусідньою забудовою, що являє цільний архітектурний комплекс кінця XIX—XX століть.
Каркас будівлі — залізобетонний, для створення неповторного зовнішнього вигляду було використано 99 фасадних панелей. Фундамент будівлі, що розташований на рівні підземних ґрунтових вод, підтримується системою буронабивних паль; крім того будинок статично закріплений з обома сусідніми спорудами.
Свою назву будинок отримав за подібність силуетів веж на знаменитих американських танцюристів Фреда Астера та Джинджер Роджерс, причому кам'яна вежа — це «танцюрист», скляна — відповідно «танцівниця». Автором куполу «чоловічої» вежі є Гері. Інтер'єри частково виконані британською архітекторкою чеського походження Євою Їржичною (Eva Jiřičná).


Слайд #24
Презентація на тему «Чехія» (варіант 1) - Слайд #24