Презентація на тему «Електромагніти в техніці»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #1

Презентаціяз фізики на тему: “Електромагніти в техніці”учениці 7(11)Б класуБургелі Наталії


Слайд #2
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #2

Більшість застосувань електромагнітів засноване на їх здатності притягувати і утримувати предмети, до складу яких входить залізо і деякі його сплави. Розглянемо кілька прикладів.
Електромагнітний підйомний кран містить дуже потужний електромагніт і застосовується на металургійних заводах для переміщення готових виробів або металевого «брухту», зібраного для переробки (див. фото).


Слайд #3
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #3

Магнітні сепаратори застосовують для відділення магнітних матеріалів від немагнітних . Це , наприклад , необхідно для « збагачення руди » шляхом відділення шматків залізної руди від яка не містить руди породи (див. малюнок) . Це , наприклад , очищення насіння сільськогосподарських рослин від насіння бур'янів. Відбувається це таким чином . Насіння бур'янів , як правило , покриті численними ворсинками , в яких « заплутуються » спеціально додаються дрібні залізні ошурки . Тому в сильному магнітному полі насіння бур'янів відхиляються убік , відділяючись від корисних насіння.


Слайд #4
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #4

Електромагніти у військовій справі застосовуються, наприклад, в магнітних мінах, що вибухають при проходженні над ними кораблів або підводних човнів. Під час і після другої світової війни велику роль грали спеціальні кораблі - електромагнітні тральщики. Вони очищали акваторії від магнітних мін, змушуючи їх вибухати спеціально створеним магнітним полем навколо корабля, який пливе на безпечній відстані.


Слайд #5
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #5

Електромагнітні замки надійно замкнути сталеві ворота на заводах
і двері в під'їздах будинків. Для їх відкривання потрібно набрати особливий код. Ланцюг розмикається, тяжіння зникає, і замок можна легко відкрити.


Слайд #6
Презентація на тему «Електромагніти в техніці» - Слайд #6

утримують його на висоті декількох сантиметрів і одночасно штовхають вперед, включаючись в момент наближення поїзда і вимикаючись після його проїзду.
Електромагнітні дороги для швидкісних транспортних засобів створюють над своєю поверхнею так звану «магнітну подушку». Взаємодіючі магнітні поля магнітів дороги і днища поїзда