Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #1

Антуан Анрі Беккерель


Слайд #2
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #2

У 1896 р. Беккерель випадково відкрив радіоактивність під час робіт по дослідженню фосфоресценції в солях урану. Досліджуючи роботу Рентгена, він загорнув флюоресціючий матеріал — уранілсульфат калія в непрозорий матеріал разом з фотопластинами, з тим, щоб приготуватися до експерименту, що вимагає яскравого сонячного світла. Проте ще до здійснення експерименту Беккерель виявив, що фотопластини були повністю засвічені. Це відкриття спонукало Беккереля до дослідження спонтанного випускання ядерного випромінювання.


Слайд #3
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #3

У 1903 р. він отримав спільно з П'єром і Марією Кюрі Нобелівську премію по фізиці
«На знак визнання його видатних заслуг, що виразилися у відкритті мимовільної радіоактивності».


Слайд #4
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #4

Зображення фотопластини Беккереля, яка була засвічена випромінюванням солей урану. Ясно видно тінь металевого мальтійського хреста, поміщеного між пластинкою і сіллю урану.


Слайд #5
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #5

Ернест Резерфорд


Слайд #6
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #6

Одне з перших відкриттів Резерфорда полягало в тому, що радіоактивне випромінювання урану складається з двох різних компонентів, які учений назвав альфа- і бета-променями. Пізніше він продемонстрував природу кожного компоненту (вони складаються з швидкорухомих частинок) і показав, що існує ще і третій компонент, який назвав гамма-променями.


Слайд #7
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #7

Відкриття Резерфорда також привело до появи нової гілки науки: вивчення атомного ядра. У цій області Резерфорду теж було призначено стати піонером. У 1919 році він добився успіху при трансформації ядер азоту в ядра кисню, обстрілюючи перші швидкорухомими альфа-частками. Це було досягнення, про яке мріяли стародавні алхіміки.


Слайд #8
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #8

Ернест Резерфорд вважається найбільшим фізиком-експериментатором двадцятого сторіччя. Він є центральною фігурою в наших пізнаннях в області радіоактивності, а також людиною, яка поклала початок ядерній фізиці. Крім свого величезного теоретичного значення його відкриття отримали широкий спектр застосування, включаючи: ядерна зброя, атомні електростанції, радіоактивні числення і дослідження радіації.


Слайд #9
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #9

Вплив праць Резерфорда на світ величезний. Воно продовжує рости і, схоже, ще збільшиться в майбутньому. У 1908 р. ученого нагородили Нобелівською премією за дослідження різних видів радіоактивності.


Слайд #10
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #10

Джозеф Джон Томсон


Слайд #11
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #11

У 1897 відкрив електрон, за що в 1906 році був удостоєний Нобелівської премії з фізики з формулюванням «за дослідження проходження електрики через гази». Син Томсона Джордж Паджет Томсон також з часом став Нобелівським лауреатом з фізики — в 1937 році за експериментальне відкриття дифракції електронів на кристалах.


Слайд #12
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #12

У 1911 р. він розробив так званий метод парабол для вимірювання відношення заряду частинки до її маси, який зіграв велику роль в дослідженні ізотопів.
За наукові заслуги Томсон був нагороджений медалями Б. Франкліна (1923 р.), М. Фарадея (1938 р.),
Коплі (1914 р.) і ін.


Слайд #13
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #13

Нільс Бор


Слайд #14
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #14

В 1913 році Бор запропонував модель атома водню, в якій електрон обертаються навколо ядра лише по певних строго визначених орбітах. Ця модель отримала назву моделі Бора і стала початком створення квантової теорії атома. Вона змогла успішно пояснити оптичні спектри атома водню. Подальша робота дозволила розширити модель таким чином, щоб пояснити ефект Зеемана.
В 1927 році Бор, разом із Вернером Гайзенбергом запропонували копенгагенську інтерпретацію квантової механіки.


Слайд #15
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #15

Вільгельм Конрад
Рентген


Слайд #16
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #16

Вільгельм Конрад Рентген досліджував пружні властивості кристалів, в'язкість та діелектричну проникність деяких рідин, вимірював магнітне поле рухомих зарядів. Його наукові інтереси простиралися в області електромагнетизму, фізики кристалів, оптики, молекулярної фізики. Рентген відкрив в 1885 магнітне поле діелектрика, який рухається в електричному полі (так званий "рентгенів струм").


Слайд #17
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #17

Його дослід наочно показав, що магнітне поле створюється рухомими зарядами, і мав величезне значення для створення Г. Лоренцом електронної теорії. Досліджуючи електромагнітні явища в кристалах, він відкрив взаємозв'язок електричних і оптичних явищ у кристалах. Але найвідомішим відкриттям Рентгена стали промені, названі його ім'ям.


Слайд #18
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #18

Незважаючи на те, що Вільгельм Рентген був працьовитою людиною і будучи керівником фізичного інституту Вюрцбургського університету, мав звичай допізна засиджуватися в лабораторії, головне відкриття в своєму житті - X-випромінювання, він зробив коли йому було вже 50 років.


Слайд #19
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #19

8 листопада 1895р., коли його асистенти вже пішли додому, Рентген продовжував працювати. Він помітив що фотоматеріали, що лежали поруч з трубкою Гітторфа, упаковані в світлонепроникних папір виявилися незрозумілим чином засвіченим після прояву.


Слайд #20
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #20

Звичайна людина викинула би їх і забула, але геніальний вчений почав планомірні експерименти, щоб виявити причину незрозумілого явища. Він дізнався, що від вакуумних трубок дійсно виходять невидимі промені. Промені пробили чорну упаковку і змусили світитися флуоресціюючі речовини


Слайд #21
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #21

Перший знімок руки
Вільгельма Рентгена
зроблений ним самим
22 грудня 1895 р.


Слайд #22
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #22

Рентгенівська трубка
подарована
В. Рентгеном
Німецькому музеї в Мюнхені.


Слайд #23
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #23

Рентген був людиною чесною і дуже скромною. За досягнення принц-регент Баварії нагородив науковця високим орденом, який давав право на дворянський титул і відповідно на додавання до прізвища частки «фон». Та Рентген не вважав для себе можливим претендувати на дворянське звання.


Слайд #24
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #24

Нобелівську ж премію з фізики, яку йому, першому з фізиків, присудили в 1901 році, Вільгельм прийняв, але відмовився приїхати на церемонію вручення, зіславшись на зайнятість. Премію йому переслали поштою. Щоправда, коли уряд Німеччини під час Першої світової війни звернулося до населення з проханням допомогти державі грошима і цінностями, Вільгельм Рентген віддав усі свої заощадження, включаючи Нобелівську премію


Слайд #25
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #25

Антуан Анрі
Беккерель


Слайд #26
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #26

Беккерель народився в Парижі в сім'ї вчених, яка, рахуючи його самого, його сина, батька — Александра Едмона, діда — Антуана Сезара, дала чотири покоління учених. Він здобув наукову освіту в Політехнічній школі (X1872) і інженерну освіту в Національній школі мостів і шляхів (фр. École Nationale des Ponts et Chaussées) (1874). У 1874 р. Беккерель оженився на Люсі Жамен, яка народила йому сина Жана і померла від родів (1878). Беккерель оженився на Луїзі Дезіре Лор'є у 1890 р. У 1889-му став членом Французької академії наук.


Слайд #27
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #27

Зображення фотопластини Беккереля, яка була засвічена випромінюванням солей урану. Ясно видно тінь металевого мальтійського хреста, поміщеного між пластинкою і сіллю урану.


Слайд #28
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #28

У 1896 р. Беккерель випадково відкрив радіоактивність під час робіт по дослідженню фосфоресценції в солях урану. Досліджуючи роботу Рентгена, він загорнув флюоресціючий матеріал — уранілсульфат калія в непрозорий матеріал разом з фотопластинами, з тим, щоб приготуватися до експерименту, що вимагає яскравого сонячного світла. Проте ще до здійснення експерименту Беккерель виявив, що фотопластини були повністю засвічені. Це відкриття спонукало Беккереля до дослідження спонтанного випускання ядерного випромінювання.


Слайд #29
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #29

У 1903 р. він отримав спільно з П'єром і Марією Кюрі Нобелівську премію по фізиці «На знак визнання його видатних заслуг, що виразилися у відкритті мимовільної радіоактивності».


Слайд #30
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #30

П'єр Кюрі


Слайд #31
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #31

Працюючи над дисертацією, Кюрі у 1894 році зустрівся з Марією Склодовською, молодою польською студенткою фізичного факультету Сорбонни. Вони одружилися в липні 1895 року, за декілька місяців після того, як Кюрі захистив докторську дисертацію. У 1897 році, незабаром після народження першої дитини, Марія Кюрі приступилася до досліджень радіоактивності, які незабаром поглинули увагу П'єра до кінця його життя.


Слайд #32
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #32

П'єр та Марія Кюрі


Слайд #33
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #33

У 1896 році Анрі Беккерель відкрив, що уранові з'єднання постійно випускають випромінювання, здатне засвічувати фотографічну пластинку. Вибравши це явище темою своєї докторської дисертації, Марія стала з'ясовувати, чи не випромінюють інші з'єднання «промені Беккереля». Оскільки Беккерель виявив, що випромінювання, яке випускається ураном, підвищує електропровідність повітря поблизу препаратів, вона використовувала для вимірювання електропровідності п'єзоелектричний кварцовий балансир братів Кюрі.


Слайд #34
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #34

Марія Кюрі


Слайд #35
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #35

Кюрі опублікували величезну кількість інформації про радіоактивність, зібрану ними за час досліджень: з 1898 по 1904 роки вони опублікували тридцять шість робіт. Ще до завершення своїх досліджень Кюрі спонукали інших фізиків також зайнятися вивченням радіоактивності. У 1903 році Ернест Резерфорд і Фредерік Содді висловили припущення про те, що радіоактивні випромінювання пов'язані з розпадом атомних ядер. Під час розпаду (втрачаючи якісь із складових частинок), радіоактивні ядра зазнають трансмутацію в інші елементи.


Слайд #36
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #36

Кюрі одними з перших зрозуміли, що радій може застосовуватися і в медичних цілях. Відзначивши дію випромінювання на живі тканини, вони висловили припущення, що препарати радію можуть виявитися корисними при лікуванні пухлинних захворювань.


Слайд #37
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #37

Фекдерік Содді


Слайд #38
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #38

1919—1936 був професором неорганічної та фізичної хімії в Оксфордському університеті.
1903 спільно з Резерфордом запропонував теорію радіоактивного розпаду.
1921 Содді присуджено Нобелівську премію «за внесок в хімію радіоактивних речовин та за проведене дослідження походження та природи ізотопів».


Слайд #39
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #39

На честь Содді названо мінерал соддіт (силікат урану).
Після смерті дружини (1936) Содді у віці 59 років пішов у відставку з посади професора Оксфордського університету і переїхав до Брайтона, де й помер.


Слайд #40
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #40

Ірен Жоліо-Кюрі


Слайд #41
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #41

Ірен та Фредерік (1934)


Слайд #42
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #42

Найвизначніші зі здійснених нею досліджень розпочалися кількома роками пізніше, після того, як 1926 року вона вийшла заміж за свого колегу, асистента Інституту радію Фредеріка Жоліо. 1930 року німецький фізик Вальтер Боте виявив, що деякі легкі елементи (серед них берилій і бор) випромінюють потужну радіацію при бомбардуванні їх альфа-частинками. Зацікавившись проблемами, які виникли в результаті цього відкриття, подружжя Жоліо-Кюрі (як вони себе називали) приготувало особливо потужне джерело полонію для отримання альфа-часток і застосувало сконструйовану Жоліо чутливу конденсаційну камеру, для того щоб фіксувати проникливу радіацію, яка виникала таким чином


Слайд #43
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #43

1935 року спільно Ірен Жоліо-Кюрі та Фредеріку Жоліо було присуджено Нобелівську премію з хімії «за виконаний синтез нових радіоактивних елементів». У вступній промові від імені Шведської королівської академії наук К. В. Пальмаєр нагадав Жоліо-Кюрі про те, як 24 роки тому вона була присутня на подібній церемонії, коли Нобелівську премію з хімії отримувала її мати. «У співпраці з вашим чоловіком, — сказав Пальмаєр, — ви гідно продовжуєте цю блискучу традицію».


Слайд #44
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #44

Іван Павлович Пулюй
Народився
2 лютого 1845Гримайлів
Помер
31 січня 1918Прага
Галузь наукових інтересів
фізика, електротехніка
Заклад
Вища технічна школа у Празі
Alma mater
Віденський університет
Відомий у зв'язку з:
Рентгенівське випромінювання


Слайд #45
Презентація на тему «Антуан Анрі Беккерель» (варіант 2) - Слайд #45