Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #1

Андре-Марі Ампер
Роботу виконала
Учениця 10-а класу
Макарівського НВК
Заріцька Вікторія


Слайд #2
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #2

Андре-Марі Ампер
Андре-Марі Ампер
(22січня 1775, Ліон-10червня 1836, Марсель)-французький фізик і математик, творець основ електродинаміки.
Створив першу теорію, яка виражала зв'язок електричних і магнітних явищ.
Амперу належить гіпотеза у розвитку про природу магнетизму, яка відіграла важливу роль у розвитку вивчення про електромагнітні явища: магнітні властивості тіл зумовлені наявністю в тілах молекулярних електричних струмів. Ампер запровадив у фізику поняття електричний струм; його ім'ям названа одиниця струму-ампер


Слайд #3
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #3

Дитинство
Свій родовід Андре-Марі веде від ліонських ремісників. Його батько, Жан-Жак Ампер, разом зі своїми братами торгував ліонським шовком. Мати Жанна Сарс- дочка одного з великих ліонських торговців.
Андре-Марі Ампер народився 22 січня 1775 року. Дитинство його пройшло в невеликому маєтку полем, купленому батьком в околицях Ліона.
Виняткові здібності хлопчика з'явилися ще в ранньому віці. Він ніколи не ходив до школи, але читанню і арифметиці навчався швидко. Читав Андре все підряд, що знаходив у батьковій бібліотеці. Вже в 14 років він прочитав всі 28 томів французької “Енциклопедії”. Особливий інтерес Андре виявляв до фізико-математичних наук. Якось батьки запросили до хлопчика вчителя математика. Вже при першій зустрічі він зрозумів, з яким незвичайним учнем має справу. Незабаром вчитель відмовився від уроків, так як його знань явно не вистачало для навчання такого учня.


Слайд #4
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #4

Місто Ліон


Слайд #5
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #5

Подальше життя фізика
У 1789 році почалася Велика французька буржуазна революція. Ці події зіграли трагічну роль в житті Ампера. У 1793 році в Ліоні спалахнув заколот, який незабаром був пригнічений. За співчуття заколотникам був обезголовлений Жан-Жак Ампер. Смерть батька Андре переживав дуже важко, він був близький до втрати розуму. Лише через рік, насилу знайшовши душевну рівновагу, він зміг повернутися до своїх занять. Страта батька мала й інші наслідки. За вироком суду майже все майно родини було конфісковане і її матеріальне становище різко погіршилося. Чоловікові довелося думати про засоби існування. Він вирішив переселитися до Ліона і давати приватні уроки математики.
У 1799 році Ампер одружився на Катрін Коррон. У наступному році у них народився син, який був названий на честь дідуся - Жан-Жаком. Пізніше він став одним з найвідомішим істориків французької літератури.


Слайд #6
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #6

Викладання в Парижі
Нарешті, в 1802 році Ампера запросили викладати фізику та хімію в Центральну школу старовинного провінційного міста Бурк-ан-Бреса. З цього моменту почалася його регулярна викладацька діяльність, яка тривала решту життя.
4 квітня 1803 року Андре Ампер був призначений викладачем математики Ліонського ліцею. Щасливим він повернувся в Ліон, але незабаром важкий удар обрушився на чоловіка-померла його дружина. Наприкінці 1804 року Ампер покинув Ліон і Переїхав до Парижа, де отримав посаду викладача знаменитої Політехнічної школи. У місті він почував себе самотнім. Андре-Марі знаходився цілком і владі спогадів про своє недовге, щасливе життя. Це-головна тема його листів до рідних і друзів.


Слайд #7
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #7

Парижська політехнічна школа


Слайд #8
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #8

Наукова робота
Ампер завжди розглядав математику як потужний апарат для вирішення різноманітних прикладних задач з фізики і техніки. Уже його перша опублікована математична робота, присвячена теорії ймовірності, носила, по суті, прикладний характер і називалася “Міркування про математичну теорію гри” (1802 рік).
Питання теорії ймовірності цікавили його й надалі. У дослідженні багатьох проблем фізики й механіки велике значення мають так звані диференційні рівняння в приватних похідних. Вирішення таких рівнянь пов'язане зі значними математичними труднощами над подоланням яких працювали найбільші математики. Свій внесок у математичну фізику, вніс і Ампер. Тільки в одному 1814 році він виконав кілька робіт, які отримали високу оцінку відомих французьких математиків, зокрема, Даласса, Лагранжа і Пуассона.


Слайд #9
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #9

Наукова робота
Не залишає він занять з хімією. До його досягнень в області хімії слід віднести відкриття, незалежно від Авогадро, закону рівності молярних об'ємів різних газів. Його по праву слід називати законом Авогадро - Ампера.
Чоловік після тижня напруженої праці зробив відкриття – відкрив взаємодію струмів. Він встановив, що два паралельних дроти, по яких тече струм в однаковому напрямку, притягуються один до одного, а якщо напрямок струмів протилежний, проводи відштовхуються. Ампер пояснив, що це явище взаємодія магнітних полів, які створюють струм.


Слайд #10
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #10

Подальше життя
З 1820 по 1826 рік ампер публікує ряд теоретичних і експериментальних робіт з електродинаміки і майже на кожному засіданні фізичного відділення Академії виступає з доповіддю на цю тему. У 1826 році виходить друком його підсумкова класична праця “Теорія електродинамічних явищ, виведене виключно з досвіду”.
Слава Ампера швидко росла: особливо приємно вчені відгукувалися про його експериментальні роботи з електромагнетизму. Його відвідували знамениті фізики, він отримує ряд запрошень з інших країн виступили з доповідями про свої роботи. Але здоров'я його було підірване, нестійким було і матеріальне становище. Він як і раніше мріяв вести курс фізики, а не математики в університеті. Після багатьох неприємностей і інтриг в 1824 році Ампер був обраний на посаду професора коледжу де Франс. Як він і мріяв, йому надали кафедру загальної та експериментальної фізики.


Слайд #11
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #11

Могила Ампера на кладовищі Монмарт
Марсель
Передбачення Ампера
виправилося. Андре помер
Від запалення легенів 10
Липня 1836 року в Марселі
під час Інспекційної поїздки.


Слайд #12
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #12

Пам'ятник Амперу в Ліоні
Музей присвячений
Андре-Марі Амперу


Слайд #13
Презентація на тему «Андре-Марі Ампер» (варіант 1) - Слайд #13

Використані джерела:
А також:
http//www.tonnel.ru/?=gzI&uid=739 3. Ілюстрації
http//interelectro.com.ua/htm/hist/ampere.html