Презентація на тему «Значення риб у природі та житті людини»
Значення риб у природі та житті людини
Позитивне значення риб:
Детальніше:
Важливу роль відіграють риби в господарській діяльності людини. Мільйони людей зайняті ловом, розведенням і обробкою риби, будуваням суден і виготовленням рибальського спорядження. У деяких країнах населення харчується головним чином рибою, і добробут його залежить переважно від кількеть улову.
Крім продуктів живлення, риби служать сировиною для одержання ліків (риб'ячий жир), корму для худоби й птахів (кормове борошно), добрива для полів (туки), технічного жиру, клеїв, шкіри й інших продуктів, використовуваних у харчовій і легкій промисловості.
Щорічний світовий вилов риби становить майже 60 млн тонн. Провідне значення у світовому видобутку риб належить:
Оселедцевим (22 %)
трісковим (17 %)
скумбрієвим (6 %)
Нині акваріумні рибки-«лікарі» Гарра руфа стають дедалі популярніші. Таких рибок використовують у провідних спа-салонах різних країн. З допомогою таких рибок роблять спеціальний масаж чи лікувальні процедури. Скажімо, людина лягає у ванну і довкола неї плавають чимало таких рибок, які позитивно впливають на загальний стан здоров'я людини. Їх також застосовують і при лікуванні псоріазу, екземи та інших шкірних захворювань. Рибки знаходять ушкоджені місця і знімають пошкоджений епітелій. Рибка проста у догляді, витривала. Також ця рибка може бути просто окрасою вашого акваріума та виконувати функцію водоростеїда, тобто очищати акваріумні рослини від водоростей.
Охорона риб
Ось список риб, що занесені до Червоної книги України:
білуга;
осетер азово-чорноморський;
стерлядь;
севрюга;
харіус європейський;
форель;
дунайські і чорноморські лососі;
бичок рудий звичайний;
йорж смугастий.
У зв'язку із все зростаючими потребами людини в харчових продуктах, удосконаленням методів і знарядь лову, з погіршенням екологічного стану багатьох водойм рибні запаси значно зменшилися і продовжують зменшуватися.
Небезпеки, які загрожують життю риб:
масштабний промисловий відлов риби;
аварії танкерів;
промислові відходи, які скидаються в водойми;
небезпечні методи та знаряддя лову;
вилов під час нересту;
замори;
вилов рідкісних риб.
Роботу виконала: учениця lV-B класуЛьвівської правничої гімназіїТкачик ОксанаВчитель біології:Леськів Ольга Ярославівна