Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини»


Рейтинг презентації 4.5 на основі 4 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #1

Значення покритонасінних у житті людини


Слайд #2
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #2

МагноліїМагнолії є найпримітивнішими квітами у класифікації квіткових рослин, вони перебувають на останньому місці, отже це найдавніші рослини. Існує 230 видів магнолій поширені вони у субтропіках Східної Азії, а також на півдні Північної та частини Південної Америки.Гордістю будь – якої магнолії є квіти. Вони мають великий розмір (до 46 см діаметр) та вкривають усю крону дерев. Її квіти з кулак розміром, кольором нагадують тюльпани. Вони часто вкривають ще голі гілки, і дерево стає схожим на величезний букет. Квітне магнолія довго, зберігаючи квіти на гілках навіть після того, як розпуститься листя.Магнолії дуже примхливі щодо запилення, вони довіряють цей процес тільки жукам які здатні проникати ще в нерозкриту квітку. Тільки коли квітка ще не зовсім розкрита, приймочка маточки здатна прийняти пилок.Магнолії – прекрасні декоративні рослини, які відносяться до родини магнолієвих класу дводольних. Деякі види дають цінну деревину. Кора, листя та бутони магнолії мають лікувальні властивості.


Слайд #3
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #3

ФіалкиУ наших лісах росте фіалка духмяна із серцеподібними листочками і темно – фіолетовими квітами, що розпускаються в кінці квітня – на початку травня. Багатостеблова, повністю вкрита довгастими листками фіалка польова часто є непроханим гостем на полях і городах. Її дрібні білі або жовтуваті квіти тільки зблизька нагадують лісові фіалки.У деяких фіалок є два типи квітів. Перші – великі та ошатні, приваблюють комах, інші – маленькі, непомітні, ховаються в листових пазухах, самозапилюються й дають плоди. Таку особливість має, наприклад, фіалка дивна, родини фіалкових.Усім відомі яскраві привабливі квіти – братчики. Ця дворічна рослина – садова форма фіалки, яку отримали від схрещування триколірної, жовтої і алтайської фіалок. Квіткарі вивели багато сортів цих квітів.


Слайд #4
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #4

Примули Примули, яких налічують понад 500 видів, належать до родини первоцвітних. Сама назва “примула” означає “перша” (первоцвіт). І справді, більшість видів примул розцвітає ранньою весною – іноді квіти розцвітають прямо з – під снігу. Квіти примул забарвлені в різні кольори : від білих і жовтих до бузкових і червоних. Трубчасті квіти зібрані в зонтикоподібні суцвіття, або ростуть по дві – три квітки на одній квітконіжці, інколи по одній. У всіх примул п'ять прилеглих пелюсток, розсічених з країв на 2 -3 лопаті. Примула має лікарські властивості – наприклад, висушена рослина допомагає при ревматизмі. Але панацеєю від усіх хвороб, як вважали давні греки, вона не є.


Слайд #5
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #5

БальзамінЦю невибагливу рослину з дрібними жовтими квіточками можна побачити навіть у місті, де – небуть у вологому місці біля старого паркану чи в міському парку. В середині літа в цієї рослини з'являються плоди – соковиті довгенькі коробочки. Варто тільки торкнутися достиглої коробочки, як її стулки миттєво скручуються, і чорненьке насіння розлітається в різні боки. Така забавка до душі не тільки дітям, а й дорослим.Розрив – трава – рослина з родини бальзамінових. Більшість бальзамінових декоративні. Багаторічні види бальзамінів – основа для розведення більшості кімнатних бальзамінів з великими ошатними квітами жовтого, білого, пурпурового кольорів і навіть смугастих.Народна назва бальзаміну – “Мокрий Іван”. “Мокрим” бальзамін називали за його пристрасть до води. Ця рослина потребує рясного та частого поливання, а в кімнатних умовах, де центральне опалення висушує повітря, рослина потребує ще й обприскування. Стебла, листя і навіть пелюстки бальзаміну насичені вологою, недарма його дикорослі родичі вибирають для поселення вологі низини та береги водойм.


Слайд #6
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #6

Флокси
Однією з найулюбленіших садових квіток у нашій країні є невибагливий флокс. Його яскраві, зібрані в широкі міцні китиці квіти звеселяють око впродовж літа й осені, майже до перших морозів. А потрібне їм для цього лише сонечко – затіненими вони не будуть так густо цвісти. Рослина звикла до суворих умов високогір'я, отже, більшість видів флоксів не потребує особливого догляду. Рослини радують садівника своїми різними за кольором квітками.


Слайд #7
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #7

Тюльпан
Коренева система
Складається з щорічно відмираючого додаткового коріння, розташованого на підковоподібній нижній частині донця. У молодих цибулин (до першого цвітіння) формуються столони - порожнисті структури, на дні яких розташована дочірня цибулина. Зазвичай столони ростуть вертикально вниз, рідше убік.
Стебло
Представлений трьома формами: донце, столон і генеративна втеча, що несе квітки і листя.Стебло прямостояче, циліндричне, заввишки від 5-20 до 85-100 см
Листя
Подовжено-ланцетові, зелені або сизуваті, з гладкими або хвилястими краями і легким восковим нальотом. Жилкування дугове. Розташовані черговий і охоплюють стебло. Нижній лист найбільший, верхній, так званий прапор-лист - найменший. У тюльпанів Кауфмана (T. kaufmanniana), Грейга (T. greigii), Микели (T. micheliana)і їх садових форм верхня сторона листя прикрашена фіолетово-бурими, пурпурними плямами або штрихами, смугами, що надає рослинам особливу декоративність. У дорослої квітучої рослини частіше всього 2-4(5) листи, які розташовані в нижній частині стебла. У молодих рослин (до першого цвітіння) єдиний лист розвивається до кінця вегетації. Зачатки листя закладаються в заміщаючій цибулині дорослої рослини в період вегетації, а зростання триває в наступному сезоні.
Квітка
Зазвичай один але є і багатоквіткові види і сорти від них, на квітконосі яких 3-5 квіток і більш. Квітка правильна, двостатева, оцвітина з шести вільних листочків, тичинок шість, з подовженими пильовиками; товкачик з верхньою трехгнездной зав'яззю, коротким стовпчиком і трилопатевим рильцем. Квітки видових тюльпанів частіше червоні, жовті, рідше білі. Забарвлення сортових тюльпанів найрізноманітніше: від чисто-білої, жовтої, червоної, пурпурної фіолетовою і майже чорною до поєднання двох, трьох або декількох кольорів. Часто основа пелюсток забарвлена в інший колір, що відрізняється від основного, що утворює так зване "дно" квітки. Форма квітки теж різноманітна: келихоподібна, чашовидна, овальна, лілієвидна, махрова (пионовидная), бахромчата, зірчаста, попугайная. Квітки великі, завдовжки до 12 см, діаметром від 3 до 10 см, а в повному розкритті у видових тюльпанів до 20 см Квітки тюльпанів широко розкриваються на сонці і закриваються вночі і в похмуру погоду.
Плід
Багатосім'яна коробочка тригранної форми. Насіння плоске, трикутне, коричнювато-жовте, розташоване горизонтально в два ряди в кожному гнізді коробочки.
У продовж останніх місяців Другої світової війни в Європі через блокаду нацистів були перекриті усі водні шляхи, якими перевозили їжу до головних міст західної частини Нідерландів.
Зазвичай людина потребує десь 1600 — 2800 калорій в день. Але станом на квітень 1945 року, денний раціон деяких осіб, які проживали в Амстердамі, Делфі, Гаазі, Лейдені, Роттердамі та Утрехті, становив біля 500 — 600 калорій. Тому багато-хто в той час їли цибулинки тюльпанів. Вони були дуже жорсткі. І хоч їх варили на малому вогні, вони не ставали м'якшими. Та все ж їх їли, ретельно пережовуючи. Через кілька днів після вживання цієї страви в людей боліло горло, і аби зменшити подразнення до цибулин додавали цукровий буряк, або моркву, якщо вони в них були.
Порція цибулин тюльпанів вагою 100 грамів містить 148 калорій, 3 грами білків, 0,2 грами жиру та 32 грами вуглеводів. Власне саме завдяки цим огидним на смак цибулинкам, багато людей в Нідерландах пережило голод.


Слайд #8
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #8

Орхідея
Корені
Сильні, товсті корені орхідей хитро пристосовані до умов їх природного місця існування. Вони оточені губчастою тканиною (так званим покривом повітряних коренів), яка протягом декількох секунд повністю наповнюється водою, а потім повільно передає цю вологу всередину, власного коріння. Так орхідеї, які в тропіках ростуть зазвичай на деревах, можуть отримати необхідну їм рідину прямо з повітря. Повітряні корені служать ще й для того, щоб рослина могла закріпитися на деревній корі. Але якщо орхідеї, в природі ростуть на деревах, вирощувати в горщику, їх повітряні коріння, входячи в субстрат, перетворюються на звичайні ґрунтові коріння.
Запилення
Більшість орхідей запилюється комахами, а деякі — птахами. Комаха, що прилетіла за нектаром, зазвичай сідає на губу квітки. При цьому до тіла комахи липким прилипальцем приклеюється поллиній. На наступній квітці поллиній потрапляє на приймочки, таким чином самозапилення майже повністю виключається. Значна частина епіфітніх орхідей має захист від природної гібридизації: різні види зацвітають в різний час, рослини одного виду — синхронно.
Цвітіння
Цвітіння частіше спостерігається в сухий сезон, коли активніші комахи. Іноді стимулювати його може різка зміна умов (температури, вологості). У культурі більшість видів квітнуть протягом 2-3 місяців.
Цікаві факти про орхідею
Група орхідей зозулині черевички будовою своєї квітки відрізняється від інших родів орхідей. У цих рослин верхня пелюстка чашечки квітки (чашолистки) утворює ефектний "прапор". Нижні, зрощені разом пелюстки чашечки майже приховані губою квітки, яка утворює характерну порожнину у вигляді черевичка. Цей красивий "черевичок" - пастка для комах. Якщо комаха попадає всередину порожнини, йому потрібно докласти певні зусилля, щоб вирватися назовні повз колони (гіностемія). При цьому комасі доводиться мимоволі або скинути пилок, який вона несе на собі, або отримати нову.


Слайд #9
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #9

Крокус
Крокус Гейфеля, Crocus heuffelianus Herb.) — багаторічна рослина роду Шафран (Crocus L.) з дуже вкороченим стеблом, потовщеним біля основи у злегка сплющену кулясту бульбоцибулину. Квітки фіолетові, з довгою тоненькою трубочкою і 6-пелюстковим відгином, розміщені на такому короткому квітконосі, що здається ніби вони стирчать із землі.
Трапляється на гірських луках і галявинах на степових і кам'янистих схилах. Цвіте з березня до середини квітня. Як рідкісну рослину шафран Гейфеля занесено до Червоної книгиУкраїни.
Крокус Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) — зникаюча декоративна ранньовесняна рослина, занесена до Червоної книги України. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Це багаторічна бульбоцибулинна трав'яниста рослина заввишки 25—35 см з поодинокими, фіолетовими, іноді сніжно-білими квітками. Територія розповсюдження — Карпати та Поділля (Тернопільська, Хмельницька і частково Вінницька області).


Слайд #10
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #10

Нарцис
Нарцис Тацета  - дикоростучий у Південній Європі, відрізняється тим, що квіти його зібрані на верхівці безлистої стрілки, довжиною від 30 до 40 см, парасолькою з 8 до 10. Ці квіти жовтувато-білі, з маленькою блюдцевідною коронкою такого ж кольору і дуже ароматні. Не витримують російського клімату на відкритому повітрі, але добре вдаються в оранжереях і кімнатах. Цибулину слід садити в жовтні або на початку листопада. Є декілька різновидів, у тому числі махрові.
Narcissus pseudonarcissus - відрізняється великою коронкою, квіти одиночні, ароматні, жовті або ж оцвітина біла, а коронка жовта. Витривалий і може розводитись на відкритому повітрі навіть в середній Росії.
Нарцис жовтий або жонкілла - квіти зібрані по 2-3 на верхівках стрілок, золотисто-жовті, коронка блюдцевидна, маленька.
Нарцис звичайний - квіти самотні, рідко парні, ароматні, чисто білі, коронка їх у вигляді блюдця, жовтувата з червоним краєм або без нього. Прекрасно росте на відкритому повітрі. Цибулини висаджують восени, починаючи з вересня і до початку листопада; посаджені в інший час, вони не виростають. Нарцис взагалі задовольняється будь-яким свіжим грунтом. Їх розмножують відділенням молодих цибулин ( діток) зі старої цибулини щорічно; можна робити це, втім, виймаючи цибулини тільки через кожні 4 роки. Насінням розводити нарцис незручно, тому що вони дуже важко проростають - іноді через 2-3 роки, а потім ще до цвітіння доводиться чекати поки рослина не зміцніє, на що потрібно від 5 до 12 років, в залежності від виду.
Крім названих, в садівництві чимало й інших вельми витончених, але менш розповсюджених нарцисів.


Слайд #11
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #11

Гіацинт
Цибулина
Цибулина — від 6 см в діаметрі, тверда, складається з м'ясистого нижнього листя, що обіймає усю окружність її основи. Стеблина являє продовження основи рослини. Листя пряме, загострене, широколінійне.
Дзвоникоподібні квіти зібрані на верхівці у нещільній китиці. Квітки — пахучі, бувають різних кольорів: білого, рожевого, жовтого, жовтогарячого, червоного, синього або фіолетового.
Плід
Плід — коробочка з 3 відділеннями, у яких міститься насіння.
Цвітіння
Квітне гіацинт у квітні — на початку травня (цвітіння триває 20—25 днів, а в теплішу погоду скорочується до 10—14 днів)
Гіацинти не переносять застій води.
Батьківщина
Батьківщиною гіацинтів вважається Середземномор'я, зокрема Мала Азія, зараз у дикорослому стані поширений у Південній Європі, Західній Азії, Африці тощо. В культурі гіацинт східний — декоративна рослина.
В Україні ростуть як дикі, так і окультурені гіацинти — вирощують у відкритому (під легким прикриттям) і закритому ґрунті.
Загальні ознаки
Це трави із щільними цибулинами і стрічкоподібними різної довжини листками. Квіти сидять на верхівках безлистих стебел, одягнених плівчастою поволокою, одною або кількома. Тичинки, яких 6, прикріплені у 2 ряди у верхівці трубочки; зав'язь нижня, тригранна, сім'ябруньки сидять кількома рядами в кожному гнізді, прикріплюючись у внутрішніх кутах. Насіння декілька або багато, вони кулясті і з білком.


Слайд #12
Презентація на тему «Значення покритонасінних у житті людини» - Слайд #12

Роботу підготувала
Протас Ірина
Учениця 7 – В класу
Розсошенської гімназії
Полтавської районної ради
Полтавської області
Учитель біології
Дулій Валентина Олександрівна