Презентація на тему «Здоровий спосіб життя» (варіант 6)

Здоровий спосіб життя

Згідно з ВООЗ, існує чотири основні чинники, які більшою чи меншою мірою визначають стан здоров'я: спосіб та умови життя (50–55%), екологічна обстановка навколишнього середовища (20–25%), спадковість (15–20%) і рівень медичного обслуговування
(7–15%).
Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров'я.

Шкідливі звички стають непомітними супутниками життя людини. Перший час кинути ще легко, але саме тому майже ніхто не поспішає кидати. Коли шкідлива звичка міцно входить в життя, то з'являється бажання позбавитися від неї, але зробити це вже дуже і дуже непросто…

Шкідливі ж звички дезорганізують людину, послаблюють її волю, знижують працездатність, погіршують здоров'я і скорочують тривалість життя. Що раніше вони утворюються, тим згубніше. Ці звички приносять безліч бід і страждань.

Найпоширенішими факторами, що негативно впливають на стан здоров'я людини, є такі шкідливі звички:

куріння

Алкоголь

Наркотики

Куріння
В Україні сьогодні активно палить 41 відсоток працездатного населення це більш, ніж 10 млн. осіб.
При цьому 43% чоловіків та 36% жінок щодня підпадають під вплив тютюнового диму, так званого пасивного куріння, від наслідків якого в державі щорічно помирає 17 тисяч осіб або дві людини на годину.
Розрахунки показали, що людина, яка не курить, але знаходиться у накуреній кімнаті навіть 12 години на добу, може отримати таку дозу канцерогенних і токсичних речовин, ніби вона сама викурила за цей час 23 сигарети.

Алкоголь
Алкоголь — підступний і дуже небезпечний ворог, який руйнує здоров'я, знищує людину морально і фізично. Алкоголь за своїми психотропними властивостями належить до наркотичних речовин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від алкоголізму щорічно вмирає близько 6 млн. осіб — це більше, ніж вмирає від такої страшної хвороби, як рак.

наркотики
Учені стверджують, що за останні десять років різко збільшилась кількість наркоманів, особливо серед підлітків, які зловживають природними і синтетичними отруйними речовинами. Кількість смертей через передозування наркотиків збільшилася у 12 разів, а серед дітей — у 42 рази. І це не враховуючи дітей та підлітків, офіційно визнаних токсикоманами.