Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #1

Вплив радіоактивного випромінювання на живі організми


Слайд #2
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #2

Відкриття і практичне використання ядерної енергії породило багато проблем. Кожного року розширюється сфера контактів усього живого з іонізуючим випромінюванням. Якщо на всі живі організми діяв лише природний радіаційний фон і все живе на Землі пристосовувалось до його звичайного рівня,то в недалекому майбутньому виникне реальна загроза багатократного його збільшення внаслідок діяльності людини.


Слайд #3
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #3

Якщо до аварії на Чорнобильскій АЕС слово «радіація» ще було абстрактним поняттям для широких верств населення та й для багатьох фахівців різних галузей, то тепер воно набуло реального і повсякденного значення.


Слайд #4
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #4

Зовнішнє опромінення
Зовнішнє опромінення - опромінення організму людини джерелами іонізуючих випромінювань, що знаходяться поза тілом. Воно створюється природними радіоактивними ізотопами земної кори – Ураном, Торієм, Калієм та ін.


Слайд #5
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #5

Космічне випромінювання
Космічне випромінювання - космічне електромагнітне випромінювання з високою ступінню ізотропності та спектром, характерним для абсолютно чорного тіла з температурою 2,725 кельвіна.


Слайд #6
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #6

Цікавий факт
Космічне випромінювання в цьому році досягло своєї максимальної за 50 років інтенсивності, на 19% перевищивши всі попередні показники. За заявами вчених, такий сплеск активності випромінювання нічим не загрожує мешканцям Землі, проте виникає необхідність максимально захистити астронавтів, які виходять у відкритий космос.


Слайд #7
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #7

Внутрішнє опромінення
Внутрішнє опромінення - опромінювання тіла людини та окремих її органів і тканин від джерел іонізуючих випромінювань, що знаходяться в самому тілі. У середньому приблизно 2/3 ефективної еквівалентної дози опромінення, що людина одержує від природних джерел радіації, надходить від радіоактивних речовин, що потрапили в організм із їжею, водою і повітрям.


Слайд #8
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #8

Радон
Найбільш небезпечним є Радон і продукти його розпаду. Він постійно утворюється у грунті на Землі. Оскільки він являється інертним газом, то поступово виходить в атмосферу. Для того щоб запобігти концентрації Радону, необхідно провітрювати приміщення, а особливо ті, котрі знаходяться біля грунту.


Слайд #9
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #9

Радіоактивне випромінювання штучного походження
До штучної радіації належать рентгенівські промені, які використовуються для діагностики та лікування різних захворювань, але вони також можуть стати причиною виникнення опіків, вроджених дефектів, а іноді і раку. Рентгенівські промені можуть випромінювати несправні телевізори. Ще один приклад штучної радіації, є випромінювання мікрохвильових печей.


Слайд #10
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #10

Дякую за увагу!!!


Завантажити презентацію