Презентація на тему «Вплив алкоголю»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #1

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ


Слайд #2
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #2

Кожний з нас чув слово «спирт» і в принципі знає, що воно означає. Найбільш відомі і часто застосовуються на практиці - це метанол і етанол.


Слайд #3
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #3

Будь-яка доза алкоголю, навіть така, що не викликає сп'яніння (починаючи з концентрації 1-10 мкг на мл крові), завдає шкоди організму людини.


Слайд #4
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #4

Як тільки алкоголь потрапляє у кров, він з достатньо високою швидкістю розповсюджується в усьому водному середовищі організму, в усіх органах і системах. Особливо швидко там, де багато кровоносних судин. Потім, коли велика частина алкоголю потрапила в організм, починається активний процес його виведення. Від 2 до 10% виводиться в незмінному вигляді. Решта окислюється всередині організму — на 90-98% в печінці, на 2-10% в інших тканинах і органах. В міру окислення концентрація алкоголю в організмі зменшується. При цьому деякі органи і системи можуть «утримувати» молекули алкоголю довше, ніж кров — наприклад, мозок, статева система. Чим довше він там знаходиться, тим сильніші згубні руйнівні наслідки.


Слайд #5
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #5

При сучасному рівні споживання алкоголю «середня» в цьому відношенні людина «раптом» стикається з найрізноманітнішими недугами у віці близько 30 років. Це не тільки захворювання серцево-судинної системи, але і порушення в роботі шлунку, печінки, неврози, розлади в статевій сфері. Втім, хвороби можуть бути найнесподіванішими: адже дія алкоголю універсальна, він вражає всі органи і системи людського організму.


Слайд #6
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #6

Через деякий час після того, як алкоголь через шлунок і кишечник потрапляє в кров, починається руйнування еритроцитів. Зрозуміло, що при цьому еритроцити вже не можуть виконувати свою функцію.


Слайд #7
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #7

Що стосується вживання пива, вже сам факт надходження в організм великої кількості рідини несприятливо відбивається на роботі не тільки серцево-судинної системи, але і нирок. У любителів хмільного «напою» формується так зване бичаче або пивне серце — розширення його меж, при цьому частішає частота серцевих скорочень, виникають аритмії, підвищується тиск.


Слайд #8
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #8

Оскільки етиловий спирт добре розчинний у воді, його надходження в органи і тканини тим вище, чим краще їх забезпечення кров'ю. Ймовірно, з цим і пов'язана висока токсичність алкоголю стосовно мозкової тканини.


Слайд #9
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #9

Саме у мозку виявляються найбільші зміни при розтині. Тверда мозкова оболонка напружена, м'які оболонки набряклі, повнокровні. Головний мозок різко набряклий, судини розширені, безліч дрібних кіст діаметром 1-2 мм. Ці кісти утворилися в місцях крововиливів і некрозу (омертвіння) ділянок речовини мозку.


Слайд #10
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #10

У випадках несмертельного гострого алкогольного отруєння в головному мозку і нервових клітинах його кори відбуваються ті ж самі процеси. Сприйняття потерпілого ускладнюється і сповільнюється, порушуються увага та пам'ять. Внаслідок цих змін, а також постійного впливу на людину алкогольного і питтєвого клімату, починаються глибокі зміни її характеру, психіки.


Слайд #11
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #11

Таким чином, якщо вживати алкоголь частіше, ніж один раз на два тижні, мозок не зможе звільнитися від впливу наркотичної отрути і весь час знаходитиметься в «напіввідключеному» стані. Якщо ж приймати алкоголь тривалий час, то робота вищих центрів так і не відновиться. У разі безперервної дії алкоголю на мозок шкода, що заподіюється йому, безперечна.


Слайд #12
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #12

У печінці відбувається окислення 90-98% етанолу до ацетальдегіду — дуже небезпечної і токсичної речовини. Потім ацетальдегід окислюється до оцтової кислоти, яка далі розщеплюється до води і вуглекислого газу. В інших органах і системах також можливе «переварювання» алкоголю, але в значно менших кількостях, ніж в печінці.


Слайд #13
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #13

Печінка поступово зменшується в розмірах, тобто зморщується, судини печінки здавлюються, кров в них застоюється, тиск підвищується в 3-4 рази. І якщо відбувається розрив судин, починається рясна кровотеча, постраждалі від якої часто гинуть. За даними ВООЗ, близько 80% хворих помирає протягом року після першої кровотечі. Зміни, описані вище, називаються цирозом печінки.


Слайд #14
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #14

Численні досліди на тваринах, проведені Іваном Петровичем Павловим, показали, що після порівняно невеликих доз алкоголю у собаки гаснуть вироблені умовні рефлекси і відновлюються лише через шість днів. Досліди пізніших років підтверджують негативну дію алкоголю на нервову систему. Друкарка, яка перед початком роботи випила 25 грамів горілки, робила помилок на 15-20% більше, ніж звичайно. Водії автомашин пропускали заборонні знаки, стрілець не міг точно влучити у мішень.


Слайд #15
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #15

При тривалому прийомі спиртних «напоїв» розвивається хронічний алкоголізм. За допомогою експериментів і спостережень над питущими людьми встановлено, що отруйність алкоголю тим сильніша, чим вища його концентрація.


Слайд #16
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #16

Смерть від опою в Російській імперії траплялася в 3-5 разів частіше, ніж в інших європейських країнах. Виходячи з цих даних, учені роблять абсолютно справедливий висновок, що тут існують особливі умови, що викликають безпрецедентну в порівнянні з іншими країнами алкогольну смертність, навіть при нижчому середньодушовому споживанні алкоголю.Аналіз раптових і випадкових смертей показує, що алкоголь як причина нещасних випадків до цих пір займає одне з провідних місць.


Слайд #17
Презентація на тему «Вплив алкоголю» - Слайд #17

Підготувала учениця 11 класуШахрайчук Іванна


Завантажити презентацію