Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #1

Утоплення


Слайд #2
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #2

Утоплення — заповнення дихальних шляхів рідиною або рідкими масами. Коли людина тоне, вода або якась інша рідина перекриває надходження в легені повітря. Задуха в більшості випадків, хоча і не завжди, викликана попаданням води в легені. Це веде до втрати свідомості від браку кисню в крові, що забезпечує мозок. Мозок гине, якщо більше 4-5 хвилин позбавлений кисню.
Ознаками утоплення є виділення піни з рота, зупинка дихання і серцевої діяльності, посиніння шкірних покровів, розширення зіниць.


Слайд #3
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #3

Перша допомога
При утопленні необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води.
Перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги.
Якщо випадок трапився біля берега можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий: рятівний круг, дошку, мотузку.


Слайд #4
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #4

Якщо поблизу є човен, необхідно використати його. Якщо потопаючий перебуває на поверхні води, то бажано заспокоїти його ще здалека, а якщо це не вдається, то краще доплисти до нього ззаду, щоб уникнути захоплень, від яких часом буває важко звільнитися.
Одним з ефективних прийомів, який дозволяє звільнитися від подібних судомних обійм є занурення з потопаючим у воду. У таких обставинах він, намагаючись залишитися на поверхні, відпустить рятувальника.


Слайд #5
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #5

Діставивши потопаючого на берег, приступають до надання першої допомоги, характер якої залежить від його стану.
Якщо потерпілий знаходиться в свідомості, у нього задовільний пульс і збережено дихання, то достатньо укласти його на суху жорстку поверхню таким чином, щоб голова була низько опущена, потім роздягнути, розтерти руками або сухим рушником.
Бажано дати гарячі напої, обгорнути теплою ковдрою і дати відпочити.
Якщо потерпілий при витяганні з води знаходиться без свідомості, але у нього збережені задовільний пульс і дихання, то слід відкинути його голову і висунути нижню щелепу
після чого викласти таким чином, щоб голова була низько опущена
потім своїм пальцем (краще обернутим носовою хусткою) звільнити його ротову порожнину від мулу, водоростей і блювотних мас, насухо витерти і зігріти.


Слайд #6
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #6

Потерпілому, у якого відсутня свідомість, немає самостійного дихання, але зберігається серцева діяльність, після попередніх заходів, які спрямовані на звільнення дихальних шляхів, потрібно якомога швидше почати штучне дихання.
При відсутності у постраждалого дихання і серцевої діяльності штучне дихання необхідно поєднувати з зовнішнім масажем серця.
Попередньо, по можливості швидше, слід видалити рідину з дихальних шляхів.
З цією метою рятувальник кладе потерпілого животом на стегно зігнутої у колінному суглобі ноги, надавлює рукою на спину потерпілого між лопаток, підтримуючи при цьому іншою рукою його чоло і піднімаючи голову.
Можна нахилити потерпілого через борт човна, катера або, поклавши обличчям вниз, підняти його в області тазу.
Ці маніпуляції не повинні займати більше 10-15 с, щоб не зволікати з проведенням штучного дихання


Слайд #7
Презентація на тему «Утоплення» (варіант 3) - Слайд #7

Будьте обережними!Дякую за увагу!


Завантажити презентацію