Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі»


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #1

Тенденції розвитку сім'ї в сучасному світі
Підготувала
Учениця 11-Б класу
Хмельовська Адріана


Слайд #2
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #2

У наші дні у всіх країнах Заходу,сім'я переживає якісні зміни у зв'язку з глобальними соціальними та економічними процесами (індустріалізацією, урбанізацією та ін.)


Слайд #3
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #3

Для більшості країн Європи, Для США, Європи і значної частини Росії,характерна нуклеарная сім'я (дружина, чоловік і діти) з додаванням однієї або двох батьків і подружжя. Цей варіант сім'ї, очевидно, виник як спроба впоратися з деякими типовими для сучасного міського життя проблемами.


Слайд #4
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #4

Традиційні ролі жінки і чоловіка в сучасній сім'ї тепер вирівнються(тобто як чоловік так і жінка є рівними у сім'ї),а іноді, навіть, провідна участь в сімейних рішеннях належить жінці,а не чоловіку,як прийнято вважати.


Слайд #5
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #5

В даний час єдність сім'ї все менше залежить від соціальних норм і санкцій і все більше-від міжособистісних відносин, взаємної прихильності, взаєморозуміння.
Зростає кількість цивільних («вільних») шлюбів.


Слайд #6
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #6

У сучасному суспільстві відбувається зниження цінності сім'ї, з дітьми і єдності всіх сімейних поколінь. Падає народжуваність, зростає кількість розлучень та частота дошлюбних зв'язків. Відзначається зростання відмов від дітей, вбивств, наростання емоційного відчуження між членами сім'ї.


Слайд #7
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #7

Посилюється зловживання алкоголем і наркотиками, насильство в сім'ї. Це негативні явища і тенденції спостерігаються як і вУкраїні,так і в країнах з благополучною економічної та соціально-політичною ситуацією-в США, в країнах Європи і т.д.


Слайд #8
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #8

Аналізуючи причини зазначених раніше явищ і тенденцій, вчені розділилися на 2 групи:
Представники першої вважають позитивні та негативні зміни приватними проявами загального і в цілому прогресивного процесу модернізації сім'ї, зміни одного ладу іншим.
Представники другої групи розглядають ці зміни як історично конкретні вирази системної кризи сім'ї, викликані сутнісними рисами індустріально-ринкової цивілізації. Таку кризу прихильники цього підходу вважають глобальною проблемою сучасності.


Слайд #9
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #9

Ситуацію в Україні соціологи вважають катастрофічною. Розпадається кожен п'ятий шлюб. 70% розлучень припадає на молоді сім'ї. Кожна друга дитина народжується поза шлюбом. Тисячі заяв про позбавлення батьківських прав.
Дитяча та материнська смертність залишається на високому в порівнянні з розвиненими країнами рівні.


Слайд #10
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #10

Особливо гостро відчутні проблеми неповної сім'ї. У такій сім'ї виховується кожна сьома дитина в Україні. Збільшення росту таких сімей відбувається в результаті зростання смертності чоловіків у молодих віках, розлучень і позашлюбної народжуваності. Тільки 10% дітей, що знаходяться надержавному зпбезпеченні, мають живих кровних батьків. Решта-соціальні сироти.


Слайд #11
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #11

Найважливіша причина соціального сирітства-зростання бідності. Поряд з традиційними бідними-неповними сім'ями, родинами пенсіонерів та інвалідів, багатодітними сім'ями, студентськими сім'ями, з малолітніми дітьми, в Україні з'явилися «нові бідні»-повні сім'ї з працюючими батьками та 1-2 дітьми; вони складають половину бідних сімей.


Слайд #12
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #12

Проблема зміцнення сім'ї є надзвичайно гострою. Можливості її вирішення - в підтримці сім'ї з боку держави та суспільства.


Слайд #13
Презентація на тему «Тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі» - Слайд #13