Презентація на тему «Сучасні цитотехнології»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #1

«Сучасні цитотехнології»
Підготувала
Учениця 10-Б класу
Брикова Ганна


Слайд #2
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #2

В презентації ми розглянемо:


Слайд #3
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #3

Сучасні цитотехнології
Цитотехнологія— мікроскопічна інтерпретація клітини для виявлення раку та інших патологій.


Слайд #4
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #4

Фахівці в області цитотехнологій ведуть розробки в галузі клітинної та молекулярної біології. Поточні проекти виконуються на сучасному рівні з використанням широкого спектру методів дослідження.


Слайд #5
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #5

Культуральні роботи проводяться у відповідних умовах в стерильних боксах, оснащених ламінарними шафами і CO2-інкубаторами.


Слайд #6
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #6

Що використовують?
Для дослідження клітинних культур і внутрішньоклітинних процесів використовуються мікроскопи які дозволяють проводити флуоресцентні дослідження і оснащені високочутливими цифровими камерами.


Слайд #7
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #7

Для досліджень в галузі молекулярної біології використовуються методи ПЛР * (Полімеразна ланцюгова реакція), електропорація*, горизонтальний і вертикальний електрофорез з системою детектування гелів.
Полімеразна ланцюгова реакція— експериментальний метод молекулярної біології, спосіб значного збільшення малих концентрацій бажаних фрагментів ДНК в біологічному матеріалі.
Електропорація - створення пір у безслойній ліпідної мембрані під дією електричного поля.


Слайд #8
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #8

Методи і технологія досліджень
Цитотехнологія — відносно нова галузь біологічних досліджень. Вона використовує різні методи, насамперед, методи виділення клітин з організму і перенесення їх на поживні середовища. Там клітини продовжують жити і розмножуватися.


Слайд #9
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #9

Технологія включає в себе вивчення зразків, узятих з шийки матки, легень, шлунково-кишкового тракту або порожнини тіла. Зразки оцінюють фахівці-медики відповідних спеціалізацій. У деяких лабораторіях комп'ютер виконує початкову оцінку, виділивши слайди, області, які можуть становити особливий інтерес для подальшого розгляду. Аномальні зразки для остаточної інтерпретації розглядають фахівці-медики, патологоанатоми .


Слайд #10
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #10

Лікування
Вчені з лабораторії лазерних цітотехнологій Інституту тепло-і масообміну розробили принципово нову технологію діагностики і лікування онкологічних захворювань на рівні окремих клітин шляхом лазерного нанотермоліза клітин - ЛАНТЕК. Процес виглядає наступним чином: в ракові клітини селективно вводяться золоті наночастинки, які у багато разів менше самих клітин і служать джерелами тепла при поглинанні короткого лазерного імпульсу, при цьому навколо наночастинок генеруються мікропузирі, відбувається локальний мікровибух, який знищує окремі ракові клітини і не пошкоджує сусідні здорові.


Слайд #11
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #11

Основними перевагами такої технології є:
вплив на окремі клітини; високі чутливість діагностики та ефективність руйнування ракових клітин; механічне, а не теплове руйнування окремих клітин. Оптичні властивості мікропузирей дозволяють використовувати їх в ролі оптичних маркерів для контролю в реальному часі ефективності руйнування пухлинних клітин.


Слайд #12
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #12

Висновок
Слід пам'ятати, що цитологія не може замінити гістологічне дослідження. Вважають, що метод дуже корисний для навчання молодих цитологів і цітотехнологів.


Слайд #13
Презентація на тему «Сучасні цитотехнології» - Слайд #13

Використана література
http://uk.wikipedia.org/wiki/Цитотехнологія
http://lbmi-bsmu.narod.ru/cytotechnology.html
http://ru.wikipedia.org/wiki/Электрофорез
http://innosfera.org/node/643
http://www.onconet.ru/comment_1243325109.html


Завантажити презентацію