Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #1

Стовбурові клітини


Слайд #2
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #2

Стовбурові клітини — це неспеціалізовані клітини, здатні до необмеженого поділу, що дають початок новим клітинам при формуванні тканин і в процесі їхнього відновлення.


Слайд #3
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #3

Поняття «стовбурові клітини» уперше з'явилося ще на початку минулого сторіччя. У 1908 р. російський гістолог Олександр Максимов, вивчаючи процеси кровотворення, дійшов висновку про існування стовбурових клітин.


Слайд #4
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #4

Властивості стовбурових клітин:
Самовідновлення — здатність проходити величезну кількість клітинних циклів клітинного поділу і залишатися недифференційованими.
Безмежні можливості — можливість диффренціюватися у будь-який клітинний тип.


Слайд #5
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #5

Існують дві досить широкі категорії tttстовбурових клітин:
1.Ембріональні стовбурові клітини
2.Стовбурові клітини дорослого організму


Слайд #6
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #6

Ембріональні стовбурові клітини
Ембріональні стовбурові клітини - це стовбурові клітини, отримані з недиференційованих клітин внутрішньої маси людського ембріона. Ембріональні стовбурові клітини здатні рости. Іншими словами, вони можуть розвиватися в кожній з більш ніж 200 типів клітин в тілі дорослої людини.
Ембріональні стовбурові клітини людини.


Слайд #7
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #7

Історія дослідження і розробок
Мартін Гейл з кафедри анатомії Університету Каліфорнії, Сан-Франциско, опублікував свою доповідь в грудні і придумав термін «ембріональні стовбурові клітини». Вона показала, що ембріони можна культивувати в пробірці, і що клітини можуть бути отримані з цих ембріонів.
У 1998 році відбувся прорив у науці, коли дослідники, на чолі з Джеймсом Томсоном в Університеті Вісконсін-Медісон вперше розробили методику, що дозволяє ізолювати і вирощувати ембріональні стовбурові клітини людини в культурі клітин.


Слайд #8
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #8

При певних умовах ембріональні стовбурові клітини можуть необмежено розмножуватися. Це дозволяє ембріональних стовбурових клітин використовувати в якості корисних інструментів для наукових досліджень, оскільки вони можуть відтворити безмежне число самих себе для продовження досліджень і клінічного застосування.


Слайд #9
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #9

Стовбурові клітини дорослого організму
Дорослі стовбурові клітини - це є недиференційовані клітини, які знаходяться поміж диференційованими клітинами в тканинах або органах і можуть диференціюватися в основні спеціалізовані типи клітин цієї тканини або органу. Основною роллю дорослих стовбурових клітин в живому організмі є підтримання та ремонт тканин, в яких вони знаходяться. Деякі вчені тепер використовують термін соматичні стовбурові клітини замість терміну дорослі стовбурові клітини.


Слайд #10
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #10

Метод лікування з використанням стовбурових клітин, введених в організм штучно, ефективний при різноманітних захворюваннях шкіри : опіки, екземи, дерматити,дефекти шкіри, виразки, рубці і шрами.
При лікуванні стовбуровими клітинами в організм людини за допомогою спеціального апарату вводять декілька сот мільйонів цих клітин, тому що приживаються і утворюють нові здорові клітини тільки самі міцні (живучі) з них.


Слайд #11
Презентація на тему «Стовбурові клітини» (варіант 2) - Слайд #11

Значення стовбурових клітин
Стовбурові клітини здатні перетворюватися на клітини всіх типів тканин : клітини крові, внутрішніх органів, м'язових і кісткових тканин, шкірного покриву і нейрони. На ранніх стадіях свого розвитку організм людини практично повністю складається зі стовбурових клітин, з яких поступово і утворюються органи і тканини організму. Вони є будівельним матеріалом, а також беруть безпосередню участь у регенеративних процесах організму і можуть сповільнювати процес старіння.


Завантажити презентацію