Презентація на тему «Риба-клоун»


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #1

Хто вона – ця
риба-клоун?
Робота учениці 8 класу
Загородньої Катерини


Слайд #2
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #2

Риби-клоуни – морські види риб з яскраво-оранжевим забарвленням з чорними та білими смугами. Свою назву отримали саме із-за зовнішності: по тілу пролягають чорні смуги, що розділені червоними, жовтими, помаранчевими смужками. Кайма плавців може бути чорна, райдужна оболонка очей яскраво оранжева, що візуально зменшує розміри очей.
Риби-клоуни


Слайд #3
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #3

Риби-клоуни в природі не перевищують розмірів 12−13 см. Вони широко розповсюджені в Тихому та Індійському океанах. В природних умовах живляться різними видами зоопланктону та водоростей, які пропливають за течією. Рибки рідко запливають у пошуках їжі досить далеко.
Риби-клоуни


Слайд #4
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #4

Коли риби-клоуни дорослішають, то знаходять актинію, а в ній — поживу та захист. Риби виділяють особливий слиз, що здатен набувати деяких властивостей тканин актиній, і таким чином приховують від них свою присутність, перетворюючись в невидимок.
Риби-клоуни


Слайд #5
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #5

Для актиній присутність риб-клоунів не так уже і погано, так як ті очищають цих кишковопорожнинних тварин від сміття, що важливо для здоров'я актиній, а також відганяють від них хижаків, наприклад крабів, які хочуть поласувати щупальцями цих нерухомих хижаків.
Риби-клоуни


Слайд #6
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #6

у риб-клоунів немає природного імунітету до опіків жалкими клітинами актиній. Вони набувають його при досить обережному терті об актинію, коли особливий захисний слиз риб сприймає деякі хімічні речовини щупалець. В результаті актинія не відчуває присутності хижака і її жалкі клітини - нематоцисти нейтралізуються.
Риби-клоуни


Слайд #7
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #7

Ці незвичні взаємовідносини риби-клоуна та актиній називаються симбіозом. Отримавши надійний захист від хижаків, риба-клоун чистить свого «захисника», відкушуючи хворі або відмерлі щупальці, вентилює воду та виносить непереварені залишки їжі.
Риби-клоуни


Слайд #8
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #8

Часто самці відганяють від актиній інших самців, а самки — самок. Крім того, рибки, неначе приманка, приваблюють до актинії інших істот, яких та убиває та поїдає, тобто клоуни збільшують приток води, внаслідок чого до актиній потрапляє більше їжі.
Риби-клоуни


Слайд #9
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #9

Риби-клоуни протягом всього життя живуть парою, і тому у більшості видів зазвичай лише дві рибки займають одну анемону. Пара яро захищає своє «житло» від ворогів та супротивників. В період розмноження самці чистять ділянку біля основи актинії, куди самка відкладає близько 300 ікринок, які охороняються обома батьками.
Риби-клоуни


Слайд #10
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #10

Після вилуплення із ікринок, личинки деякий час живуть у поверхневому шарі води, живлячись планктоном. Підростаючи, вони опускаються на глибину 10−15 м і заселяють анемони.
Риби-клоуни


Слайд #11
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #11

Кладку охороняє в основному самець, мальки з'являються у повній темряві через 7−10 днів. Поява мальків визначається природним біологічним ритмом, пов'язаним із фазами Місяця.
Риби-клоуни


Слайд #12
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #12

Після того, як риби-клоуни з'являються з ікринок, вони виходять у відкрите море, де проводять 10-12 днів. Течія відносить юних клоунів далеко від того місця, де вони з'явилися на світ. Проте велика частина риб (з тих, хто не став здобиччю хижаків) зазвичай повертається до "рідних місць " так як їх приваблює запах листя, яке потрапляє у воду з дерев, що ростуть на островах, поряд з якими живуть актинії.
Риби-клоуни


Слайд #13
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #13

Дивно, але ці смугасті симпатичні рибки досить хоробрі і, навіть, агресивні. Не дивлячись на те, що їхні розміри зовсім невеликі, вони не бояться наближатися до водолазів, щоб вигнати їх із свого помешкання. Рибки можуть піти на те, щоб укусити того водолаза, який не реагує на попередження.
Риби-клоуни


Слайд #14
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #14

Ще один цікавий факт в тому, що найхоробріші серед риб-клоунів – це особини жіночої статі, вони ж є найбільшими за розмірами. Самці як правило нездатні захищатися, тобто у них панує матріархат.
Риби-клоуни


Слайд #15
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #15

А ще дивовижніше те, що всі риби-клоуни народжуються самцями, і лише деякі з них стають самками, що здатні до репродукції. Після того як самка помирає, самець змінює стать і стає самкою. Це називається послідовним гермафродитизмом.
Риби-клоуни


Слайд #16
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #16

Риби-клоуни
Клоун сідлоспинний
Мавританський клоун


Слайд #17
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #17

Риби-клоуни
Клоун оранжево-жовтий
Клоун широкосмугий


Слайд #18
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #18

Риби-клоуни
Клоун червоно-чорний
Клоун оранжево-плавцевий


Слайд #19
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #19

Риби-клоуни
Клоун томатний
Клоун звичайний


Слайд #20
Презентація на тему «Риба-клоун» - Слайд #20

Д
Якую
за
увагу!