Презентація на тему «Роль білків в організмі людини»


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #1

Роль білків в організмі людини
Підготувала
Сипень Юлія


Слайд #2
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #2

З повною впевненість можна стверджувати, що білки – найважливіші з усіх речовин, що входять до складу организмів тварин і рослин. Л. Полінг


Слайд #3
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #3

Мета:Розглянути роль білків в організмі людини.


Слайд #4
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #4

Властивості білка залежать і від його складу і від розташування амінокислот в молекулі. Причому порядок амінокислот в молекулі білка відіграє дуже важливу роль у виконанні їхніх функцій.


Слайд #5
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #5

Амінокислоти, що синтезуються в нашому організмі, називають замінними. Деякі амінокислоти в організмі людини не утворюються - це незамінні амінокислоти. Білки, що містять весь набір незамінних амінокислот, біологічно повноцінні. Вони містяться і в тваринній їжі, і в деяких харчових рослинах - сої, горосі, квасолі.


Слайд #6
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #6

З їжею обов'язково повинні надходити всі незамінні амінокислоти, дефіцит хоча б однієї з них може привести до загибелі організму, так як кожна з незамінних амінокислот впливає на певні його функції.


Слайд #7
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #7

Велике значення білків не тільки в травленні, але і у всій життєдіяльності людини. З білків побудовані ферменти - біологічні каталізатори, що прискорюють хід хімічних реакцій, що протікають в організмі.


Слайд #8
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #8

Білкова їжа допомагає засвоєнню кальцію, в той час як зниження рівня білка в їжі погіршує всмоктуваність цього елементу слизової кишечника. Адже в кістках людини кальцію зосереджено більше 90%: саме цей елемент додає міцність скелету. Однак цим функції кальцію в організмі не вичерпуються; він підвищує збудливість нервово-м'язового апарату, сприяє згортання крові, зменшує проникність стінок кровоносних судин. Кальцій бере участь у роботі м'язи серця, сприяє реалізації лікувальної дії серцевих глікозидів, стимулює функції печінки, активізує фермент ліпазу.


Слайд #9
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #9

Дефіцит кальцію в організмі, спровокований відмовою від тваринних білків, призводить до порушення ряду фізіологічних функцій, зокрема знижується розумова і фізична працездатність, у дітей гальмується утворення кісток, а у дорослих кістки розсмоктуються.


Слайд #10
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #10

Нескомпенсірованность білка в організмі несприятливо позначається на діяльності серцево-судинної, дихальної та інших систем. Недолік білка погіршує апетит, що в свою чергу зменшує приплив білка з їжею - виникає порочне коло.


Слайд #11
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #11

Для того щоб цього не відбулося, потрібно постійно вводити в організм фізіологічно необхідну кількість білка з їжею.


Слайд #12
Презентація на тему «Роль білків в організмі людини» - Слайд #12

Висновок:
«Я завжди говорив і не втомлююся повторювати, що світ не міг би існувати, якби був так просто влаштований»
Гете