Презентація на тему «Різноманітність комах»


Рейтинг презентації 4 на основі 4 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #1

Різноманітність комах


Слайд #2
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #2

Клас комахи
Клас комахи налічує близько 1 млн видів. Вони населяють суходіл та прісні водойми. Комахи опанували усі середовища існування: вони живуть у ґрунті(на глибині до 12 метрів), на поверхні ґрунту серед рослин, у прісних водоймах. Багато видів вміють літати, ці тварини поширені в найрізноманітніших куточках планети – від спекотних пустель до тропічних лісів, від гірських вершин, де лежать віковічні сніги, до глибоких печер. Єдине середовище існування, яке по-справжньому не підкорилося комахам, - це морська вода.


Слайд #3
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #3

Ряд Таргани
Тіло тарганів плескате, передня пара крил перетворена на надкрила, гризучий ротовий апарат. Самки вкривають яйця спеціальною оболонкою. Живуть переважно у рослинному опаді. Американський тарган, рудий та чорний таргани поширені в житлових помешканнях, де живляться харчовими продуктами людини.


Слайд #4
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #4

Ряд Прямокрилі
Представники – коники, сарана, цвіркуни, капустянки і триперсти. Мають гризучий апарат. Передня пара крил перетворена на вузькі прямі короткі надкрила, під якими перебуває в спокої віялоподібно згорнута задня пара сітчастих крил. Розвиток з неповним перетворенням. Мають органи створення певних звуків (переважно самці) та органи слуху. Задні ноги стрибальні. Усі прямокрилі – рослиноїдні, але вовчики, цвіркуни і коники при нагоді нападають на слабких комах і ласують ними.


Слайд #5
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #5

Ряд Прямокрилі


Слайд #6
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #6

Ряд Рівнокрилі
Мають колючно-сисний ротовий апарат і 2 пари однакових за будовою перетинчастих крил. Живляться соками рослин. Велика кількість видів попелиць завдає шкоди деякими культурними рослинами. До цього ряду належать цикади, попелиці, червеці, щитівки.
Попелиця
Червець


Слайд #7
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #7

Ряд Рівнокрилі


Слайд #8
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #8

Ряд Твердокрилі (жуки)
Найчисельніші за кількістю видів (понад 300000) ряд комах. Жуки поширені в умовах суходолу та в прісних водоймах. Мають гризучий ротовий апарат і тверді передні крила (надкрила). Розвиток з повним перетворенням.


Слайд #9
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #9

Ряд Твердокрилі (жуки)


Слайд #10
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #10

Ряд Лускокрилі (метелики)
Крила метеликів вкриті видозміненими волосками – лусочками. Через різноманітне забарвлення лусочок метелики яскраві, помітні і дуже красиві. Мають сисний апарат – довгий спірально згорнутий трубчастий хоботок. Верхніх щелеп у метеликів немає. Розвиток із повним перетворенням. Личинки мають вигляд гусені: вони червоподібні, з гризучими ротовими органами. Крім трьох нагрудних ніжок, мають 2-5 пар нечленистих несправжніх.


Слайд #11
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #11

Ряд Лускокрилі (метелики)


Слайд #12
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #12

Ряд лускокрилі (метелики)


Слайд #13
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #13

Найбільший метелик в світі
Це найбільший нічний метелик. Відомо багато підвидів - метелик імператор, яка вважається найбільшою в світі (крила в розмаху досягають понад 32 см). Химерно зігнутий край переднього крила формою і забарвленням імітує зміїну голову. Це відлякує багато комахоїдних тварин.
Гусениці харчуються листям дерев різних видів. Незвичайно великі, вони покриті м'ясистими виростами і немов усипані білою пудрою. Обертається в лялечку в коконі, прикріпленому до листа. Після того, як Attacus atlas стає метеликом, він нічого не їсть і живе за рахунок живильних речовин, накопичених гусеницею.


Слайд #14
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #14

Ряд Двокрилі
Двокрилі мають ротові органи лижучого (хатня муха) або колюче – сисного типу (комарі, гедзі), інколи вони редуковані (оводи). Передня пара крил перетинчаста, задні перетворені на органи рівноваги (дзижчальця). Розвиток із повним перетворенням. Усе мертве, гниле стає набутком мух. Знищуючи мертве, вони творять нове життя.
Використовуючи дрозофіл як лабораторних тварин, учені розшифрували чимало законів спадковості. Існують шкідливі форми: комарі, гедзі, мошка, мокриці й москіти.


Слайд #15
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #15

Ряд Двокрилі


Слайд #16
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #16

Ряд Перетинчастокрилі
Ротовий апат гризучий або гризучо – лижучий. Мають дві пари перетинчастих крил. Багато видів належать до суспільних комах. Розвиток із повним перетворенням. Ряд об`єднує різноманітних комах: бджіл, джмелів, мурашок, їздців, пильщиків.


Слайд #17
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #17

Ряд Перетинчастокрилі


Слайд #18
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #18

Це цікаво
Більшість комах живе лише один рік, але чимало й таких, які розвиваються 2-3 роки і більше. Наприклад, личинка жука деревоточця ергатес фабер може жити від 4 до 12 років, а личинка жука деревоточця хлорофорус – до 20 років. Личинка цикади розвивається в ґрунті 17 років, а доросла цикада живе близько 3-3,5 місяця.
Деревоточця ергатес фабер


Слайд #19
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #19

Це цікаво
Нова комаха в світі – сінгапурський паличник, або фібалозома: довжина його тулуба досягає 27см, а з витягнутими ногами становить понад 40см. У такій позі комаха схожа на сучок чи гілку, тому вона майже не помітна на кущі або дереві. Найбільші в світі жуки – скрипун-титан, скрипун-великозубий, завдовжки 18см та жук геркулес, довжина тіла якого – 15 см. Вони живуть у тропічній частині Південої Америки.


Слайд #20
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #20

Це цікаво
Найбільший у світі метелик – південноамериканська сіра агрипіна завдовжки 9см із розмахом крил 27см. Найбільші з метеликів нашої фауни – павечеве око і дубовий шовкопряд. Розмах крил цих метеликів 14-15см.
Південноамериканська
сіра агрипіна


Слайд #21
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #21

Це цікаво
У блохи стрибок у 200 разів більший за довжину її тіла. Калоїдонтофагус несе вантаж у 93 рази важчий за самого себе, хрущ – у 24 рази, гнойовик геотрупес – у 28.


Слайд #22
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #22

Це цікаво
У США в самому центрі міста ентерпрайз штату Алабама стоїть пам`ятник, споруджений найлютішому шкідникові бавовнику – бавовниковому довгоносику. У місті Квінсленд на території штату Новий Південий Уелс (Австралія) споруджений пам`ятник метелику-шовокопряду коктобластіс. Гусениця цього метелика врятувала країну від кактуса опунції, який був завезений з Аргентини і так розмножився, що міг завдати великих збитків сільському господарству.


Слайд #23
Презентація на тему «Різноманітність комах» - Слайд #23

Дякую за увагу!!!