Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин»


Рейтинг презентації 3.77 на основі 13 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #1

РІДКІСНІ ТА ЗНИКАЮЧІ ВИДИ РОСЛИН І ТВАРИН
Підготувала учениця 11-ВГ класу
Чугунова Ірина


Слайд #2
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #2

Міддлеміст червоний
Тільки уяви собі, міддлеміст червоний — найрідкісніша квітка на Землі. Нині вона росте лише в двох місцях планети — у Новій Зеландії та Великобританії. Має рожеве забарвлення і цвіте лише два тижні в рік.


Слайд #3
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #3

Дерево Франкліна
Невеличке деревце з білосніжними квітами і яскраво-червоним листям восени. Батьківщиною рослини вважають долину річки Альтамахи у Джорджії. Проте, на жаль, з ХІХ ст. у дикій природі квітки вже не існує. Насолоджуватись її красою ми можемо лише завдяки зусиллям родини Бартрам — завзятим садоводам, які вирощували квітку ще до її зникнення.


Слайд #4
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #4

Росянка капська
Ця рідкісна квітка родом з Південної Африки — справжнісінький хижак! Гадаєш, це роса прикрашає суцвіття? А от і ні! Рослина виділяє рідину, яка приваблює і водночас паралізує комах, як тільки ті сядуть на липкий смертоносний листок. У відповідь на подразнення листок згортається і протягом кількох днів перетравлює здобич, а потім розпрямляється, як ні в чому не бувало. Цікаво, що хитре листя рослини не згортається від випадкового потрапляння на нього води, або гілочки, і реагує лише на органічну їжу.


Слайд #5
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #5

Венерин черевичок
Квітка богині кохання та краси росте на Південному Сході Азії. Таку цікаву назву рослина отримала не випадково.Незвичайна кишеня квітки нагадує черевичок — «любовну пастку», куди потрапляють комахи. А вибираються вони звідти, добряче вимазавшись пилком, після чого летять далі запилювати квіти.


Слайд #6
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #6

Нефритова квітка
Рослина кольору морської хвилі родом з Гаваїв. Зустріти її можна лише в області Waipio. Гавайці дуже люблять створювати з суцвіть Нефритової квітки гірлянду на шиї гостей острову. Ще б пак, адже це одна з найкрасивіших тропічних ліансімейства бобових.


Слайд #7
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #7

Кокі
Вперше рідкісне дерево виявили на Гаваях у 1860 році, а вже в 1950-му Кокі вважали зниклим видом. Радості вчених не було меж, коли в 1970 році вони знайшли ще один екземпляр незвичайної квітки. Та вже в 1978 деревце згоріло.
На щастя, одну з гілок Кокі вдалося врятувати та виростити з неї 23 дерева, які нині радують гавайське населення сотнями яскраво-червоних квітів.


Слайд #8
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #8

Дикий люпин
Квітучий люпин — казкове видовище! З латинської слово «lupus» означає вовк, що свідчить про незвичайну здатність рослини виживати в будь-яких умовах. Квітка походить з Північної Америки та узбережжя Середземного моря, в дикій природі росте в Греції, Франції, Італії, Тунісі, Алжирі тощо.


Слайд #9
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #9

Соняшник Helianthus Schweinitzii
Дуже рідкісна квітка. Зустрічається у провінції П'ємонт в Північній і Південній Кароліні. Цього жовтого красеня внесли до зникаючих видів 7 травня 1991 року.


Слайд #10
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #10

Квітка-глечик
Квітка-монстр. Великі екземпляри поїдають не лише комах, а й дрібних хребетних — птахів, ящірок, мишей. Бутон квітки являє собою глечик-пастку з рідиною, в якій і тонуть нещасні жертви. А щоб спеціальний вміст глечика не розбавлявся дощевою водою, квітка зверху вкрита дашком. В дикій природі росте на Філіпінах, о. Суматра, в Малайзії, Китаї, Мадагаскарі та Індонезії.


Слайд #11
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #11

Дзьоб папуги
Дзьоб папуги вважають зниклою квіткою, батьківщина якої — Канарські острови. Запилювали квітку комахи нектарниці, які давно вимерли.


Слайд #12
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #12

Примарна орхідея
Квітка-загадка, яка надійно ховається від людського ока. Зустріти її Ти зможеш лише в найтемніших лісах Британії та США. Дослідники часто витрачають цілі тижні, а то й місяці на пошуки цієї дивовижної красуні. Дехто вважає, що Примарні орхідеї взагалі зникли з лиця Землі, та, на щастя, це не так. Тендітні красуні час від часу дають про себе знати, знаходячись то в одному, то в іншому куточку Великобританії.


Слайд #13
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #13

На фото зображений диявольський листкоподібний гекон, який бувпомічений під час дослідження Мадагаскару в 1998 році. Цей вид був уперше описаний в 1888 році, і є частим мешканцем невинних лісів Мадагаскару. У 2004 році Всесвітній фонд дикої природи заніс усіх листкоподібних геконів в список «Самих винищуваних», тому що їх «виловлюють і продають у величезних кількостях».


Слайд #14
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #14

Ця «саламандра-прибулець» була знайдена під час експедиції на Еквадор в 2009 року. Цей вид саламандри має перетинкові лапи, які допомагають їм підійматися на дерева в тропічних лісах. У них також немає легенів. Цей новий вид був знайдений у вологих тропічних лісах на півдні Еквадору.
Інопланетний гість.


Слайд #15
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #15

Ця жаба була виявлена в 2008 році під час експедиції ПБО до гір Фойя, які знаходяться в індонезійській провінції Папуа. Ця жаба має довгий, як у Пиноккио, виступ на носі, який піднятий вгоруколи самець шукає собі самицю, або ж вниз, коли він менш активний. Його відкриття було щасливою випадковістю: герпетолог Пол Олівер помітив його, сидячи на мішку рису в кемпінгу.


Слайд #16
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #16

Які величезні очі!
Ця деревна жаба з величезними очима, завдовжки в 6 дюймів, була виявлена біля гірської річки під час експедиції ПАБ по гірській пустелі в Папуа - Новій Гвінеї в 2008 році. Вона належить до групи жаб з незвичайним веноподобным візерунком на повіках.


Слайд #17
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #17

Спадщина інків.
Шиншиллоподобная деревний щур був виявлений в 1997 році під час експедиції ПБО до гірського хребта Вилкабама в Перу, який знаходиться у безпосередній близькості до знаменитих руїн Мачу-Пикчу. Це звірятко блідо-сірого кольору має коренасту статуру, має довгі кігті і відрізняється білою смужкою уздовж голови.


Слайд #18
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #18

Фруктовий кажан з тубоподобным носом.
У цього фруктового кажана з трубоподобным носом, родом з гірського хребта Мюллера в Папуа - Новій Гвінеї, поки що не має назви, але вона також була помічена в інших частинах Нової Гвінеї. Цей кажан був знайдений в 1999 році


Слайд #19
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #19

Димчастий медосос.
Цей новий вид димчастого медососа був виявлений в 2005 році під час експедиції в гори Фойя в індонезійській провінції на острові Нова Гвінея.


Слайд #20
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #20

Африканський мандрівник.
Цей вид птахів виявили в лісах на південному сході Гвінеї під час дослідження ПБО в 2003 році. Раніше цей вид був помічений в східній частині Сьєрра-Леоне, Ліберії і західної частини Кот-д‘Івуар.


Слайд #21
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #21

Ходяча акула.
Ходяча акула була виявлена під час експедиції ПБО в індонезійську затоку Кандераваш в 2006 році. Незважаючи на свою назву, ця акула може плавати. Але, вона вважає за краще йти по пологих рифах з помощью своїх плавників і живитися креветками, крабами, равликами і дрібною рибою.


Слайд #22
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #22

Цей миготливий губан був виявлений під час експедиції 2006 року в західну частину Папуа, Індонезія. Самці проходять через дивовижний ритуал залицяння, при якому вони спалахують електричними імпульсами різних кольорів побачивши самиць, що пропливають мимо.


Слайд #23
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #23

Губкоподобний сом.
Цей вид сома був виявлений під час експедиції в Сурінамі в 2005року. Плоский рот риби дозволяє їй прикріплятися до інших риб і таким чином плисти в їх напрямі.


Слайд #24
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #24

Лукавий коник.
Цей павлиноподобный коник був виявлений під час експедиції 2006 року в гори Гайани Акараи. Ця велика комаха з тропічних лісів використовує дві ефективні стратегії, щоб захистити себе: по-перше, воно виглядає як опалий лист, а якщо йому загрожує небезпека, воно піднімає пару крил з візерунком у виді глаз і починає стрибати так, щоб його супротивник прийняв його за голову велетенського птаха.


Слайд #25
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #25

Цей новий вид бабки був виявлений в ході дослідження в Демократичесякий Республіці Конго. Самці цього виду мають унікальне поєднання кольорів, які відрізняють його від інших видів, а саме, жовте черево і червоно-білі ніжки.


Слайд #26
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #26

Мурашки з Гачками
Учені, як і будь-які хижаки, ссавці або птахи, двічі подумають, перш ніж наблизиться до крюкоподобному мурашки, яка мешкає в лісах Камбоджі. Зігнуті крюкоподобные лапи мурашки легко упиваються в шкіру. Мурашки були виявлені під час експедиції по Камбоджі в національному парку Вираши в 2007 році.


Слайд #27
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #27

Найважчий павук у світі
Паук-птицеед Голіаф, є наймасивнішим павуком у світі, вагою в 6 унцій (170 грам). Цей зразок виявив науковий колектив ПБО в 2006 році в Гайані. Незважаючи на свою назву, вони живляться в основному безхребетнимі, але також їдять дрібних ссавців, ящірок і навіть отруйних змій.


Слайд #28
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #28

Доісторичний павук Атева був виявлений під час експедиції 2006 року в Гані в лісовому заповіднику Атева. Цей новий вид відноситься до ряду тварин, які не змінилися з доісторичних часів. Його вік налічує більше 300 мільйонів років. Нині вони зустрічаються тільки в Центральній і Південній Америці і в Західній Африці.


Слайд #29
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #29

Ці літаютчі птиці є одними з найбільш небезпечних істот у світі. Казуари дуже серйозно ставляться до захисту своєї території, і в разі небезпеки здатні жорстоко розправиться з вами своїми гострими як бритва пазурами. Вони можуть досягати 2-х метрової висоти.


Слайд #30
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #30

Сайгак
Сайга або сайгак є одним з найдавніших ссавців у світі, мешкаючи на Землі разом в шаблезубими тиграми і шерстистими мамонтами 250000 років тому. Хоча деякий час вони вважалися вимерлими. Зараз їх часто називають не інакше, як живими копалинами.


Слайд #31
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #31

Австралійська зміїношия черепаха
Дивлячись на неї, здається, що хтось пропустив змію через черепаху. У цього виду черепахи шия настільки довга, що вони не можуть втягати її назад в захисний панцир. Однак вони мають секретну зброю, випускають погано пахнущу рідину в разі небезпеки.


Слайд #32
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #32

Красногуба риба-ластівка
Здається, ніби ця риба вирішила нафарбувати губи яскраво-червоною помадою. Красногубі риби мешкають на глибині 30 метрів на Галапагоських островах. Цікаво, що вони більше пристосовані ходити по морському дну, а не плавати. Коли риба досягає зрілості, вона починає використовувати свій спинний плавник в якості приманки.


Слайд #33
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #33

Аксолотль
Аксолотль відноситься до личинок мексиканських амбістом або тигровим амбістом. Личинки цього виду не піддавалося метаморфозу, а дорослі особини залишаються водними і з зябрами. Аксолотль високо цінується вченими за здатність відрощувати нові кінцівки і навіть частини тіла, включаючи хребет і частину мозку у разі їх втрати.


Слайд #34
Презентація на тему «Рідкісні та зникаючі види рослин і тварин» - Слайд #34

Дякую За увагу!