Презентація на тему «Режим Лікарні»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #1

Режим Лікарні


Слайд #2
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #2

Лікувально-охоронний режим — це система лікувальних та профілактичних заходів, які усувають або обмежують несприятливий вплив подразників, що можуть зустрітися в умовах лікарні, оберігають психіку хворого, позитивно впли¬вають на весь організм і сприяють швидкому одужанню.


Слайд #3
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #3

Необхідно вимагати від хворих дотримання розпорядку дня у відділенні і самим його не порушувати, вчасно вими¬кати телевізор, не будити хворих раніше встановленого часу (за винятком випадків, коли це необхідно для досліджень). Зміна персоналу, прибирання палат, термометрія мають проводитися після 7 год. ранку. Сприятливо впливає на психіку хворого добрий сані¬тарний стан у відділенні, затишна обстановка в палатах, коридорах (зручні меблі, чиста білизна, кімнатні рослини).


Слайд #4
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #4

Турбуючись про чистоту палат і хворих, медичні сестри повинні самі бути охайними, чисто та акуратно одягненими і виконувати всі вимоги особистої гігієни, не зловживати косметикою, носити чисті халат і шапочку. Волосся на голові має бути сховане під білою шапочкою або косинкою. Руки необхідно мити щіткою з милом, нігті коротко стригти. Медичним сестрам не слід носити персні на пальцях, оскільки під ними скупчуються численні мікроорганізми, в тому числі й патогенні. Взуття має бути м'яким, щоб не створювати шуму і стуку при ходьбі. Особа, яка доглядає хворого повинна бути завжди підтягнутою, спокійною, стриманою, терплячою і в той же час вимогливою до виконання всіх призначень лікаря.


Слайд #5
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #5

Являючись взірцем чистоти та охайності, медична сестра не повинна бути гидливою і відмовлятися від маніпуляцій, що пов'язані з неприємними відчуттями.
Важливо запобігати негативним емоціям, що виникають через вигляд предметів лікарняного догляду (брудні бинти, невимите судно, шприци тощо). Доглядаючи за важкохворим під час фізіологічних відправлень, його слід відгородити ширмою.


Слайд #6
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #6

Медична сестра повинна сприяти зменшенню негативного впливу шумів на психічний стан хворого. Тиха спокійна розмова медичного персоналу між собою та з хворими, до-тримання основних принципів медичної етики та деонтології поліпшують настрій хворого, допомагають йому швидше оду¬жати.


Слайд #7
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #7

Треба створити навколо хворого сприятливий емо¬ційний клімат з оптимістичним настроєм. Треба оберігати хворого від частих, тривалих і втомлюючих відвідин родичів, знайомих і товаришів по роботі. Відвідувачі нерідко своєю поведінкою порушують встановлений для хворого лікувальний режим. Часто невміло висловлюючи свої співчуття чи наводячи приклади тяжких наслідків при подібних захворюваннях, вони вселяють у хворих неспокій і хвилювання.


Слайд #8
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #8

Для відпочинку хворих у лікарні обладнують окрему кімнату або частину коридора, де розміщують крісла, жур¬нальний столик з журналами, газетами, стенди, телевізор. .Тут ходячі хворі можуть зустрічатися з відвідувачами. У вільний час хворі можуть читати, плести, вишивати. У теплу пору року з дозволу лікаря хворі можуть деякий час про-водити на свіжому повітрі. Для цього територія лікарні має бути впорядкованою та озелененою.


Слайд #9
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #9

Природною потребою кожного живого організму, тим більше хворого, є повноцінний сон. Хворі мають лягати спати в один і той самий час, тоді в них виробиться звичка швидко засинати. Будити хворих для приймання або введення ліків можна лише за вказівкою лікаря.


Слайд #10
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #10

Особливого підходу потребують хворі, які протягом ба¬гатьох років страждають на різні хронічні захворювання. Вони, як правило, не потребують активного лікування і повсякденного лікарського спостереження. Такі хворі краще почуваються в спокійній звичній домашній обстановці за умови, якщо родичі можуть створити їм сприятливі побутові умови з дотриманням гігієнічних вимог і виконанням роз¬поряджень лікаря щодо лікування, харчування і догляду.


Слайд #11
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #11

Створення і забезпечення лікувально-охоронного режиму в стаціонар входить в обов'язки всього медичного персоналу: лікарів, медичних сестер, лаборантів, санітарок.


Слайд #12
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #12

Лікувально-охоронний режим стаціонару включає наступні елементи:
1.tзабезпечення режиму бережливість психіки хворого;
2.tстроге дотримання правил внутрішнього розпорядку дня;
3.tзабезпечення режиму раціональної фізичної (рухової) активності


Слайд #13
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #13

Немаловажливим елементом лікувально-охоронного режиму є раціональне обмеження фізичної (рухової) активності хворих. У першу чергу це відноситься до тяжкохворих, страждаючим такими захворюваннями, як гострий інфаркт міокарда, гіпертонічний криз, хронічна недостатність кровообігу й ін. У подібних випадках навіть невелике збільшення рухової активності може привести до різкого підвищення функціонального навантаження на той або інший орган або систему (серце, головний мозок, печінка) і викликати розвиток важких, іноді необоротних змін у них. Це у свою чергу може привести до погіршення загального стану хворого, розвиткові важких ускладнень, а іноді і до смерті.


Слайд #14
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #14

У лікувальних установах використовують також 4 режими фізичної (рухової) активності хворих:
1.tстрогий постільний режим;
2.tпостільний режим;
3.tпалатний режим;
4.tзагальний режим.


Слайд #15
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #15

Строгий постільний режим звичайно призначають хворим на самому початку важких гострих захворювань (гострий інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія й ін.) Хворому категорично забороняється не тільки вставати, але і сідати, а в деяких випадках навіть самостійно повертатися в постелі. Усі санітарно гігієнічні заходи (санітарна обробка хворого, заміна білизни, подача судна і сечоприйомника), а також годування здійснюються тільки за допомогою медичної сестри.


Слайд #16
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #16

При поліпшенні загального стану і відсутності рецедивів та загострень лікар призначає хворому постільний режим. Він характеризується трохи більшою фізичною активністю хворого в постелі: дозволяється повертатися, під спостереженням лікаря або медичної сестри виконувати легкі гімнастичні вправи і, нарешті, через визначений час сідати на краю ліжка,) опустивши ноги.


Слайд #17
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #17

При палатному режимі хворому дозволяють сидіти на стільці поруч з ліжком, вставати і навіть визначений час ходити по палаті. Туалет, годівля хворих та фізіологічні відправлення здійснюються в палаті.


Слайд #18
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #18

При загальному (позапалатному) режимі дозволяється вільна ходьба по коридорі, підйом по сходам, прогулянки на території лікарні. Хворі самостійно обслуговують себе: приймають їжу в їдальні, ходять у туалет, приймають гігієнічну ванну, душ і т.д.


Слайд #19
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #19

Спостереження за правильністю виконання хворими того або іншого режиму фізичної активності і безпосереднє забезпечення такого режиму — найважливіший обов'язок медичної сестри.


Слайд #20
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #20

Отже ми бачимо, що однієї з важливих задач загального догляду за хворими є створення і забезпечення у відділенні лікувально охоронного режиму так як хвороба порушує нормальну взаємодію людини і сере¬довища, що її оточує. Ми бачимо що основою лікувально-охоронного режиму є суворе дотри¬мання розпорядку дня, який забезпечує фізичний і психічний спокій хворого.


Слайд #21
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #21

Порушення хворим лікувально-охоронного режиму, призначеного лікарем, може викликати важкі наслідки для хворого, аж до смертельного результату, це ще раз підкреслює важливість ліквально-охронногорежиму.


Слайд #22
Презентація на тему «Режим Лікарні» - Слайд #22

Дякуємо за увагу)