Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #1

Профілактика ВІЛ/СНІДу
Підготувала
учениця 10-Б класу
Брикова Ганна


Слайд #2
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #2

В цій презентації ми розглянемо


Слайд #3
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #3

Що ми знаємо про ВІЛ?
ВІЛ — вірус імунодефіциту людини, що призводить до захворювання на СНІД.
ВІЛ схильний до стрімких мутацій.


Слайд #4
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #4

Поширеність у світі


Слайд #5
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #5

Найпроблемніші країни
Сьогодні на африканському континенті більше 25 мільйон дорослих і більше 1 мільйона дітей живуть з ВІЛ-інфекцією. В країні Уганда у 15 % населення інфекція ВІЛ. Існують села, де всі люди вже померли від цієї хвороби. Коли там проводили обстеження юнаків в армії, лікарі виявили, що у 90 % інфекція ВІЛ. В Уганді ця проблема пов'язана не тільки зі здоров'ям, вона також є соціальною і економічною проблемою. У цій країні багато сиріт і мало людей, які могли б заробляти гроші для суспільства.
Африка


Слайд #6
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #6

Індія - 4 мільйони ВІЛ інфікованих людей.
Таїланд - більше одного мільйона людей з вірусом ВІЛ.


Слайд #7
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #7

ВІЛ передається:
при використанні нестерильних голок чи шприців для ін'єкцій;
при переливанні інфікованої крові неінфікованій людині;
при занятті незахищеним сексом (включаючи вагінальний, анальний та оральний);
від інфікованої матері до новонародженої дитини під час виношування плоду, при пологах чи годуючи дитину грудьми (слід зазначити, що зараз існують ефективні препарати, що дозволяють запобігти передачі ВІЛ від матері до дитини. Ці препарати доступні в Україні).


Слайд #8
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #8

ВІЛ не передається:
через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);
через укуси комах;
через домашніх тварин;
при використанні загального посуду (чашок, вилок, ложок), рушників, постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну, і т.д.;
при обіймах, рукостисканні, поцілунку.


Слайд #9
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #9

Симптоми
Ідентичні і у чоловіків, і у жінок. Такі симптоми нагадують ознаки ГРВІ: людину може лихоманити, збільшуються лімфовузли, виявляється постійна сонливість і втома, турбує біль в очах і головний біль, в різних місцях тіла з'являється висип, турбує кашель і нежить. Такі прояви зникають самостійно приблизно через 2-4 тижні після початку.
1 стадія


Слайд #10
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #10

2 стадія
пропадає енергія;
знижується вага;
часта лихоманка;
шкірний висип;
грибкова інфекція;
лущення шкіри;
герпетичне висипання в роті, на геніталіях, біля анального отвору.


Слайд #11
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #11

СНІД проявляється:
кашлем;   
задишкою;   
конвульсіями;   
відсутністю координації;   
утрудненим або болючим ковтанням;   
забудькуватістю;   
упорним проносом;   
жаром;   
втратою зору;   
нудотою;   
шлунковими спазмами;   
блювотою;   
втратою ваги;   
сильними головними болями;   
комою.


Слайд #12
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #12

Діагностика ВІЛу
Для виявлення вірусу в організмі людини є спеціальний тест на ВІЛ. В ході такого тестування можливе виявлення антитіл, що виробляються організмом у відповідь реакції на потрапляння в організм вірусу. Щоб результат тесту був досить достовірний, необхідно, щоб пройшло близько 3 місяців після ризикованої ситуації. Після 3 місяців тест ІФА достовірний у 95-98% людей, тобто у переважної більшості. Іноді утворення антитіл займає більше часу - від 3 до 6 місяців.


Слайд #13
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #13

Профілактика ВІЛ/СНІДу


Слайд #14
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #14

Профілактика ВІЛ при статевих контактах
Якщо партнери не обстежені на ВІЛ або один з них інфікований, при статевих контактах слід використовувати презервативи. Згідно з дослідженнями, латексні презервативи не пропускають частинки вірусів і при постійному і правильному використанні знижують ризик передачі ВІЛ на 80-95%. Неефективність презервативів найчастіше буває обумовлена ​​їх пошкодженням або використанням не на всьому протязі статевого акту. Слід розуміти, що ризик зараження існує при будь-яких формах статевих контактів, сполучених з потраплянням сперми, вагінального секрету та інших біологічних рідин на слизову ротової порожнини, статевих органів або пошкоджену шкіру.


Слайд #15
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #15

Профілактика ВІЛ у наркоманів
Кращий спосіб профілактики ВІЛ-інфекції у ін'єкційних наркоманів - відмова від цієї згубної пристрасті. Якщо відмова від застосування наркотичних засобів неможлива, слід уникати використання загальних голок і шприців. Згідно зі статистикою, впровадження на Заході програм обміну голок і шприців призвело до значного зниження захворюваності ВІЛ-інфекцією у наркоманів, але при цьому не викликало зростання вживання наркотиків.


Слайд #16
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #16

Профілактика ВІЛ у дітей ВІЛ позитивних батьків
ВІЛ-позитивним жінкам і чоловікам перед ухваленням рішення про вагітність слід в обов'язковому порядку проконсультуватися з лікарем. Сучасні методи медичного втручання допомагають знизити ризик передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини практично до нуля.
 ВІЛ-позитивні жінки продовжують прийом противірусних препаратів. Найчастіше рекомендується народжувати за допомогою кесарева розтину.
 Оскільки ВІЛ передається через грудне молоко, ВІЛ-інфіковані матері відмовляються від годування груддю.


Слайд #17
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #17

Профілактика ВІЛ-інфекції при проведенні медичних маніпуляцій
Сучасні методи стерилізації, а також використання одноразових інструментів та голок для ін'єкцій зводять до мінімуму ймовірність зараження ВІЛ при медичних маніпуляціях. Перевірка всієї донорської крові дозволила значно знизити ризик передачі ВІЛ при переливанні препаратів крові.


Слайд #18
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #18

Спеціально для дівчаток. Чому потрібно берегти себе для кохання


Слайд #19
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #19

Вразливість дівчат
Правильна статева поведінка має не тільки моральний, а й біологічний сенс. Для дівчат статевий акт - це, насамперед, можливість завагітніти. Пам'ятайте, що заходи контрацепції не дають стовідсоткової гарантії від вагітності. Крім того, дівчині важливо захиститися від венеричних інфекцій та ВІЛ - для неї це не просто хвороби, а пряма загроза здоров'ю її майбутніх дітей. Відомо, що жінки більш сприйнятливі до ВІЛ, ніж чоловіки. При статевому контакті ризик передачі інфекції від ВІЛ-позитивного чоловіка до жінки вище, ніж від ВІЛ-позитивної жінки до чоловіка. Тому дівчата більш вразливі в цьому питанні, ніж хлопці. Про це важливо пам'ятати хлопцям, і берегти дівчат.


Слайд #20
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #20

Соціальний тиск
У сучасному суспільстві існує маса стереотипів на тему сексуальності - коли почати, як почати, як часто робити і так далі. Не варто підкорятися стереотипам і намагатися вести себе так, як радять подруги і друзі. Оскільки це твоє життя, і відповідати за все теж доведеться тобі. У житті стосунки не бувають такими, як на кіноекрані. Пам'ятай про це.


Слайд #21
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #21

Тиск на тебе в питанні сексу з боку твого хлопця означає тільки одне - що з ним потрібно попрощатися. Не бійся розлучатися з тими, хто тебе не цінує - навчися цінувати себе сама! Крім того, варто зрозуміти, наскільки твій хлопець готовий нести відповідальність, якщо все вийде не так, як ви запланували.


Слайд #22
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #22

Алкоголь і наркотики можуть призвести до ВІЛ-інфекції. Яким чином?


Слайд #23
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #23

Алкоголь і наркотики призводять до підвищеного ризику зараження ВІЛ кількома шляхами. З одного боку, вживання ін'єкційних наркотиків підвищує ризик інфікування ВІЛ безпосередньо. Вірус потрапляє в кров разом з кров'ю ВІЛ-позитивного із забрудненого шприца. Цей шлях визнаний найнебезпечнішим з усіх шляхів зараження ВІЛ.


Слайд #24
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #24

З іншого боку, під впливом психоактивних речовин людина не контролює себе і частіше вступає у випадкові статеві зв'язки. Може бути, в іншій ситуації ти не став би цього робити, але зараз подумати ти не можеш - за тебе «думають» психоактивні речовини. Тепер тобі складніше контролювати себе. При випадкових статевих контактах дізнатися ВІЛ-статус людини не представляється можливим. Як і наявність у нього інших захворювань, що передаються статевим шляхом.


Слайд #25
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #25

Снідофобія
Страх перед ВІЛ в останні кілька десятиліть став настільки великий, що багато людей турбуються про те, що у них розвивається це захворювання, навіть після отримання негативного результату аналізу на ВІЛ. Найчастіше, «Снідофоби» мають проблеми не медичного, а психологічного характеру, і виражаються вони в підвищеній тривожності, сильному почутті провини, компульсивній поведінці, розвитку депресій, фобій, ірраціональних страхів.


Слайд #26
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #26

Ознаки СНІДофобії:
Людина впевнена, що будь який симптом, - це первинне прояв ВІЛ / СНІД.
Людина частіше ніж раз на півроку здає аналізи на ВІЛ, незважаючи на те, що всі результати виявляються негативними.
Людина не вірить в правдивість результатів аналізу на ВІЛ, пояснює їх неточністю тест-систем або некомпетентністю лікарів.
Людина боїться того, що у нього рідкісний різновид ВІЛ, не обумовлена ​​звичайними тест-системами.
Людина здає всі існуючі аналізи на ВІЛ; витрачає на це чималі гроші.
Людина неодноразово дзвонить на телефон довіри з питань СНІДу, задає одні й ті ж питання.
Людина активно відвідує сайти про ВІЛ / СНІД, вишукує підтвердження своїх підозр.


Слайд #27
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #27

На щастя, для «Снідофобів» є і обнадійлива новина - від цього психологічного розладу можна позбутися! Добре, якщо Снідофобія проходить сама по собі, коли людина після чергового негативного результату аналізу на ВІЛ, заспокоюється і, нарешті, повертається до нормального життя. Однак у деяких випадках різні форми іпохондрії лікуються тільки з використанням методів сучасної медицини.


Слайд #28
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #28

ВІЛ корисний у боротьбі з раком
Французькі вчені вирішили використовувати унікальні властивості ВІЛ в «мирних цілях». Спочатку вони змінили генетичний матеріал вірусу, забезпечивши його геном, який присутній в організмі людини і відповідає за синтез білка, що активує протиракові препарати. В ході проведення експерименту вчені отримали близько 80 мутантних білків і протестували їх на ракових клітинах в присутності протиракових препаратів.


Слайд #29
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #29

Результати
Отримані результати свідчать про те, що мутантний білок значно збільшує ефективність протиракових препаратів: загибель ракових клітин настає при використанні препаратів в дозі в 300 разів менше, ніж зазвичай. Таким чином, зменшення дози препаратів дозволить усунути побічні ефекти хіміотерапії та підвищити її ефективність.


Слайд #30
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #30

Висновок
Профілактика ВІЛ-інфекції повинна бути спрямована на зниження індивідуального ризику зараження. На щастя шляхи інфікування вірусом досконально вивчені. Дотримання ряду профілактичних заходів дозволяє в більшості випадків запобігти інфікуванню. Згідно зі статистикою, найбільше число заражень ВІЛ у світі відбувається статевим шляхом і при ін'єкціях наркотиків - тобто в процесі поведінки, яку людина в більшості випадків може змінювати і контролювати з власної волі.


Слайд #31
Презентація на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу» - Слайд #31

Використані сайти
http://uk.wikipedia.org/wiki/ВІЛ
http://avante.aids.ua/main1.html
http://anfilova.vin.com.ua/content/yak-pereda-tsya-v-l
http://aids-info.ru/foto/problemniestrani/spid3.html
http://medside.ru/vich-infektsiya-i-spid
http://www.aids.ru/aids/test.shtml
http://www.vidal.ru/patsientam/entsiklopediya/Infektsionniebolesni/profilaktika-VICH.html
http://www.o-spide.ru/prevention/youth/detail.php?ID=1092
http://www.o-spide.ru/prevention/youth/detail.php?ID=941
http://www.zdorovieinfo.ru/exclusive/vich_polezen_v_borbe_s_rakom/