Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #1

Профілактика інфекційних захворювань
Підготувала учениця 11-А класу Бойко Наталія


Слайд #2
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #2

Інфекція - боротьба між двома організмами: збудником (бактерія, вірус) і людиною.
Профілактика (prophylaktikos - запобіжний) - термін, що означає комплекс різного роду заходів, спрямованих на попередження будь-якого явища та / або усунення факторів ризику.


Слайд #3
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #3

Інфекція - боротьба між двома організмами: збудником (бактерія, вірус) і людиною.
Профілактика (prophylaktikos - запобіжний) - термін, що означає комплекс різного роду заходів, спрямованих на попередження будь-якого явища та / або усунення факторів ризику.


Слайд #4
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #4

Заходи щодо профілактики інфекційних захворювань можна умовно розділити на дві великі групи - загальні та спеціальні.
До загальних належать державні заходи, спрямовані на підвищення матеріального добробуту, поліпшення медичного забезпечення, умов праці та відпочинку населення, а також санітарно-технічні, гідротехнічні та меліоративні заходи, раціональне планування та забудова населених пунктів і багато іншого, що сприяє успіхам профілактики та ліквідації інфекційних хвороб.


Слайд #5
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #5

Спеціальними є профілактичні заходи, що проводяться фахівцями лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установ. Система профілактичних заходів включає і міжнародні заходи, коли питання стосується особливо небезпечних (карантинних) інфекцій.


Слайд #6
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #6

В даний час всі профілактичні заходи поділяються на три основні групи: санітарно-гігієнічні, дезінфекційні та дезінсекційні.


Слайд #7
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #7

При кишкових інфекціях (черевний тиф, паратиф, дизентерія, холера) основними факторами передачі збудника служать їжа і вода, рідше - мухи, брудні руки, предмети побуту. Загальносанітарні є комунально-санітарні заходи, харчовий, шкільний і промисловий санітарний нагляд, підвищення рівня і санітарно-гігієнічної культури населення. А також дезінфекція, яка проводиться у вогнищах інфекційних захворювань, а також у громадських місцях.


Слайд #8
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #8

При інфекції дихальних шляхів (кір, краснуха, дифтерія, скарлатина, менінгококова інфекція, грип та ін.) Для припинення шляхів передачі збудника представляє великі труднощі. У механізмі передачі цих інфекцій по повітрю беруть участь бактеріальні аерозолі (краплинна і ядерна) і пил, тому попереджувальними заходами є санація повітряного середовища приміщень та застосування респіраторів. Дезінфекцію проводять лише при скарлатині й дифтерії.


Слайд #9
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #9

Залежно від стану здоров'я, наявності факторів ризику захворювання або вираженої патології можна розглянути три види профілактики.
Система заходів попередження виникнення та впливу факторів ризику розвитку захворювань (вакцинація, раціональний режим праці і відпочинку, раціональне якісне харчування і т. д.).
Комплекс заходів, спрямованих на усунення виражених чинників ризику, які за певних умов можуть призвести до виникнення, загострення і рецидиву захворювання.
Комплекс заходів, з реабілітації хворих, які втратили можливість повноцінної життєдіяльності. (соціальна, трудова, психологічна, медична реабілітація)


Слайд #10
Презентація на тему «Профілактика інфекційних захворювань» (варіант 4) - Слайд #10


Завантажити презентацію