Презентація на тему «Покритонасінні»


Рейтинг презентації 4.4 на основі 5 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #1

Покритонасінні
Дводольні та однодольні
Робота учениці
7 – А класу
Подколзіної Анни


Слайд #2
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #2

Дводольні рослини
Дводо́льні (Dicotyledoneae, Dicotyledones) — досить гетерогенна група квіткових рослин, які характеризуються наявністю у зародка двох бічних супротивних насінних долей . Група не створює клади, тому не є таксоном, а розглядається як єдина група тільки з історичної точки зору. У старих системах класифікації рослин (до 1998 року) квіткові рослини звичайно поділялися на дві групи — дводольні та однодольні, зазвичай у ранзі класу. Дводольні — значно більша група, що містить 175—200 тис. видів, приблизно втричі більше, ніж число однодольних.


Слайд #3
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #3

Дводольні рослини
Це – молода касторова рослина із двома ембріонними листами.
А ось це – цвітіння герані в червні.
Пустельний кактус ”Помаранчева Ребуція”


Слайд #4
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #4

Дводольні рослини
Клас дводольних рослин підрозділяється на підкласи: роздільнопелюсткові, безпелюсткові і зрослопелюсткові. Роздільнопелюсткові мають звичайно віночок з вільних великих і яскраво забарвлених пелюсток, часто оточених чашолистиками; безпелюсткові мають просту непоказну оцвітину або навіть зовсім її не мають. Відсутність оцвітини і запилення вітром у багатьох родин дводольних рослин до недавнього минулого вважались вченими за примітивні ознаки, які свідчать про стародавнє походження таких рослин. Однак сучасні дослідники вважають, що ці ознаки могли з'явитися в рослин повторно в зв'язку із зміною навколишніх умов. З другого боку, є багато доказів на користь того, що найстародавнішим порядком дводольних рослий міг розвинутися з .порядку багатоплідних або ж можливо, лататтєві,лаврові та ін.), більшість .представників яких має багато маточок, що розміщуються по спіралі на опуклому квітколожі. Багатоплідні цікаві тим, що насінини деяких представників цього порядку, наприклад латаття, пшінки, барбарису та інших, мають одну сім'ядолю, що утворилася від зростання двох. Вони нагадують собою однодольні рослини ще й тим, що в них зустрічається тричленний тип будови квітки, а також схожа анатомічна будова: замкнуті судинно-волокнисті пучки, розкидані по всьому стеблу. Крім того, в деяких багатоплідних спостерігається відмирання головного кореня. Можна вважати, що клас однодольних рослин слід вважати багатоплідні рослини жовтецеві, магнолієві, що ті й другі мали одних і тих самих предків. От чому виклад систематики покритонасінних рослин почнемо з родини жовтецевих, яка належить до цього порядку.
Зрослопелюсткові мають яскраві віночки з пелюсток, що зрослися більшою або меншою мірою й оточені чашечкою. Запилення в них відбувається переважно комахами.


Слайд #5
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #5

Однодольні рослини
До класу однодольних рослин належать значно менше родів і видів сільськогосподарських рослин, ніж до дводольних, хоч за площею вирощування і використанням вони займають перше місце.
Найбільша кількість культурних рослин належить до родини злакових. На луках і болотах поширена родина осокових. Представники цих великих родин мають непоказні зеленуваті квітки,в яких оцвітина замінена плівками і лусками.
Представники інших родин, наприклад, лілійні, півникові, орхідні, мають яскраво забарвлені оцвітини і тому відіграють істотну роль у квітництві.


Слайд #6
Презентація на тему «Покритонасінні» - Слайд #6

Однодольні рослини
Різні види однодольних рослин.
Сімейство лілійні.
Різні види однодольних рослин.
Нарциси
Ця рослина називається конвалія.