Презентація на тему «Паразитичні найпростіші»

Призентація на тему: Паразитичні найпростіші(Амеба)

Мета: навчитися пізнавати амебу, розлічати амебу просту від амеби паризитичної
1. Види амеб
2. Розмноження амеб
3. Живлення
4. Їх значення у житті людини
Завдання:

Види амеб
Амеба дизентирійна
Амеба звичайна

Амеба дизентірійна
Дизентерійна амеба - вид паразитичних найпростіших класу саркодові. Несправжні ніжки у амеби даного виду широкі та укорочені. Дизентерійна амеба паразитує в тілі людини та у деяких хордових тварин (щурів, кішок, собак, мавп). Людина може заразитися дизентерійною амебою фекально-оральним шляхом.

Проникнення амеби дизентирійної у тило людини

Форми дизентирійної амеби
1, 2 — дизентерійная амеба; 3, 4 — симбіотична амеба
1— вегетативна форма, 2— чотириядерна циста; 3 — вегетативна форма, 4 — восьмиядерна циста

Амеба звичайна
Амеба звичайна – дуже поширені представники типу Саркоджугитові класу Саркодові. На тілі постійно з'являються несправжні ніжки. Амеба досить повільно пересувається.

Розмноження амеб
Розмножуються амеби вегетативно — поділом надвоє. Менш ніж за годину з одного організму утворюється два, і не можна сказати, яка особина материнська, а яка дочірня.

Розмноження амеби звичайної

Розмноження амеби дизентирійної

Живлення амеб
Амеба – гетеротроф, їжа для неї це - водорості, бактерій та інші найпростіші. Живиться вона протягом усього літа,восени живлення для неї припиняється.

Значення у житті людини
Ми бачимо що найпростіші для людини можуть бути загрозою або не шкодити її життю. В даному випадку загрозою є – амеба Дизентирійна.

Висновок: Амеби – одноклітинні тварини, які функціонують як самостійні організми виконуючи всі функції. Вони не мають тканин, органів та систем органів.