Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #1

Пам'ять пов'язує нас з минулим, дозволяє орієнтуватися в сьогоденні, заглядати в майбутнє. Що ми знаємо про пам'ять?
Підготовлено Скруйбис Світланою


Слайд #2
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #2

Людська пам'ять має безмежні можливості. Свідчать про це факти , які відомі людству ще з дуже віддалених часів.
Вчені вважають , що у стародавніх народів пам'ять була розвинена особливо сильно. До того, як були винайдені друкарські машини , книги коштували дуже величезні гроші , так як були написані від руки.
У ці часи люди вимагали від своєї пам'яті набагато більшого , ніж сьогодні. У стародавні часи багато вчених розвивали свою пам'ять на стільки , що нам це здалося б просто не можливим.


Слайд #3
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #3

Сенека , римський письменник і філософ , наприклад , був здатний повторити 2000 слів , абсолютно нескладних, в тому ж порядку , в якому він їх почув лише один раз. А його товариш , Порцій Котон , завжди пам'ятав усе, що було вимовлено їм коли-небудь. Ніколи його не підводила власна пам'ять , жодного разу не помилився він ні в одному слові .


Слайд #4
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #4

Фемістокл , видатний державний діяч , а так само великий полководець в давнину , знав імена всіх жителів Афін , а їх налічувалося 20 тисяч. Близько ста мов знав кардинал Меццофанті . Варто було йому раз вивчити якесь слово на будь-якій мові і він його ніколи не забував.


Слайд #5
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #5

Приблизно 30 тисяч осіб входили до армії знаменитого Олександра Македонського. Він знав в обличчя і по іменах кожного з них.


Слайд #6
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #6

Професор Московської консерваторії Ф. Бузоні мав неймовірну музичною пам'яттю . Він без пробле був здатний запам'ятати і відтворити будь-яку почуту ним мелодію.


Слайд #7
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #7

Шахіст, американець Поль Морфі , був здатний грати в шахи з противником , абсолютно не зважаючи на шахову дошку. Причому міг робити це у восьми партіях одночасно. Поль Сенс, ще один шахіст , був здатний грати до двадцяти партій одночасно.


Слайд #8
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #8

У наш час потрібна допомога для розвитку пам'яті. Людина перестала запам'ятовувати те , що могла запам'ятати до появи комп'ютера , раніше вона частіше писала , читала і використовувала знання , а зараз досить зайти в інтернет і дізнатися все що завгодно.


Слайд #9
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #9

Чи знали ви що …
Розумова робота не стомлює мозок
Виявлено, що склад крові, що протікає через мозок незмінний протягом його активної діяльності, скільки б вона не продовжувалася. При цьому кров, яку беруть з вени людини, що пропрацювала цілий день, містить певний відсоток "токсинів стомлення". Психіатри встановили, що відчуття стомлення мозку обумовлюється нашим психічним і емоційним станом.


Слайд #10
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #10

Чи знали ви що …
Чоловічі і жіночі голоси діють на різні ділянки мозку. Жіночі голоси - музичніші, звучать на вищих хвилях, діапазон хвиль при цьому ширше, ніж у чоловічих голосів. Людському мозку доводиться "розшифровувати" сенс того, що говорить жінка, використовуючи свої додаткові ресурси. До речі, люди, що страждають слуховими галюцинаціями, частіше чують саме чоловічу мову
Мозку легше розуміти мову чоловіків, ніж жінок


Слайд #11
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #11

Згідно з останніми дослідженнями, найкращі параметри пам'яті у 19-річних людей.


Слайд #12
Презентація на тему «Пам’ять» (варіант 3) - Слайд #12

При швидкому читанні стомлюваність очей менше, ніж при повільному. 95% людей читають дуже повільно - 160-200 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому - 80%.