Презентація на тему «Наркотики і наркоманія»
Наркотики і наркоманія
Наркоманія - це нездоланний хворобливий потяг до наркотичних речовин.
Наркотики - це благо для людства, саме завдяки їхній дії на центральну нервову систему виникає знеболювання (анестезія), що дозволяє надавати ефективну медичну допомогу при травмах, оперативних втручаннях та при багатьох інших критичних ситуаціях.Проте, на жаль, вони викликають залежність, і людина, яка починає їх вживати, в подальшому не може обійтися без них.
Поняття
Причинами, що спонукають спробувати наркотики, можуть стати: цікавість, нудьга, бажання пережити незвичайні відчуття, депресія, почуття гніву або образи. Беззмістовне дозвілля може привести до зустрічі з компаніями наркоманів. Часто захоплення наркотиками починається як спроба тимчасово забути про проблеми, що виникли в житті, позбутися страждань через нещасливе кохання.
Причини наркоманії
Найбільш схильні до наркоманії підлітки. Знижене почуття самозахисту, «стадний інстинкт», схильність до ризику та прагнення бути «крутим» створюють передумови для прийому першої «дози». Окрім того, для підлітків це ще й спосіб висловити протест навколишньому світу.
Соціальна проблема
Початком наркологічної «кар'єри» для багатьох підлітків стає безневинна маріхуана. А насправді вона така ж отрута, як й інші наркотики.Причому ніхто не збирається бути наркоманом, думається, ось лишень раз спробую - і все,коли захочу - зможу зупинитися, а потім і думати вже ніколи.
«Ворота», які ведуть до наркоманії, - це вживання алкоголю та паління. На якомусь етапі сигарети, алкоголь та наркотики для підлітків є антидепресантами.
Симптомами наркоманії можуть бути: втрата апетиту та маси тіла, непередбачувані зміни настрою зі спалахами роздратування та агресії, відсутність інтересу до навчання та попередніх захоплень, розрив зі старими друзями, недостойна поведінка (крадіжки, хуліганство), неохайна зовнішність, розв'язність у поведінці, байдужість до міркувань інших людей, нездатність і небажання переборювати труднощі, що виникають у житті, сліди уколів та припікань. Недаремно ж наркомани завжди носять сорочки з довгими рукавами.
Симптоми
Передозування та «ломка» - дві головні проблеми наркомана. Під час «ломки» наркоману настільки погано, що він, намагаючись отримати наркотики, здатний нашкодити й собі, й іншим.
Що ж може чекати людину, яка вживає наркотики?
Це психічні розлади, які іноді тривають роками, затьмарення розуму та галюцинації, які часто призводять до смерті.
Життя наркоманів
Середня тривалість життя наркомана - 10 років. Часто виникають захворювання шлунково-кишкового тракту з частим блюванням, захворювання серцево-судинної системи, порушення обміну речовин. Передозування наркотиків може викликати смерть, але смерть може наступити і внаслідок попадання блювотних мас в дихальні шляхи. Після ін'єкцій виникають виразки, нариви, фурункули. І, нарешті, через голки можуть передаватися СНІД, вірусний гепатит та інші захворювання.
Не робіть тему наркотиків забороненою у вашій сім'ї, відверто розкажіть дітям про ваше ставлення до наркотиків та наркоманів. Детально розтлумачте їм про шкоду, яку завдають наркотики для організму, та про наслідки захоплення ними.
Завжди знаходьте час, аби поговорити з дітьми про їхні проблеми, проблеми їхніх друзів. Протягом дня виділіть не менше години для спілкування з дитиною. Обговоріть тему, що її хвилює, поставтеся до її переживань серйозно. Цікавтеся, з ким спілкується син або дочка, де проводить час. Не варто лякати своїх дітей жахливими та неправдоподібними історіями про наркоманів.
Будьте дуже уважними до дитини, якщо вона заявить, що пристрастилася до наркотиків, і попрохає у вас поради. Не відштовхуйте її, не обурюйтесь, а спробуйте переконати її у необхідності звернутися по допомогу до нарколога.
Часто батьки намагаються самі справитися з бідою. Починають активно «виховувати» дітей: заставляють їх вчитися, забороняють відвідувати компанії ровесників і тим самим тільки заганяють хворобу сина або дочки углиб, оскільки пізно звертаються по допомогу до психологів чи психіатрів.
Лікування наркоманії - дуже складна справа і багато залежить від бажання пацієнта позбутися згубної звички.
Профілактика
До та після
Виконала студентка гр. ПР – 13 1/9
Агафонова Валерія