Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #1

Найпростіші багатоклітинні тварини:
Кишковопорожнинні.


Слайд #2
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #2

Тип Кишковопорожнинні
Кишковопорожнинні – багатоклітинні тварини, тіло яких має променеву симетрію, та складається з двох шарів клітин - зовнішнього та внутрішнього, між якими міститься драглиста опорна пластинка – мезоглея. Ротовий отвір веде в кишкову порожнину, що являє собою мішок або систему каналів (у медуз), анального отвору немає. Кишковопорожнинні мають жалкі клітини. Нервова система дифузного типу, має вигляд сітки нервових клітин не поділяється на центральну і периферичну. Мають дві життєві форми – сидяча (поліп) та вільна плаваюча (медуза). Винятково водні тварини.


Слайд #3
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #3

Будова кишковопорожнинних
Зовнішній шар клітин – ектодерма. Під мікроскопом в ектодермі видно кілька типів клітин. Найбільше серед них епітеліально – м`язових. Є нервові клітини, що мають довгі відростки, тому нагадують зірочки. Нервові, жалкі й статеві клітини утворюються із проміжних клітин. Якщо тіло десь ушкоджується, то проміжні клітини починають посилено рости. Процес відновлення втрачених або ушкоджених частин тіла називають регенерацією.


Слайд #4
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #4

Будова кишковопорожнинних
Внутрішній шар клітин – ентодерма. Клітини внутрішнього шару мають скоротливі м`язові волокна, але основне призначення цих клітин (залозисті) – перетравлювання їжі. Вони виділяють у кишкову порожнину травний сік, під впливом якого здобич розм`якшується й розпадатися на дрібні шматочки. Частина клітин ентодерми має кілька довгих джгутиків. Джгутики, постійно рухаючись, підгрібають шматочки їжі до клітин. Далі травлення відбувається всередині клітини у вакуолях. Цим кишковопорожнинні відрізняються від інших багатоклітинних, у яких здебільшого весь процес травлення відбуваються в порожнинні травного тракту.


Слайд #5
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #5

Розмноження кишковопорожнинних
Кишковопорожнинні розмножуються нестатевим і статевим способами. Нестатеве (вегетативне) розмноження гідроїдних на тілі здійснюється брунькуванням: улітку на тілі гідроїдних виникає маленький горбик – випин стінки, який росте; із часом на його кінці з`являються щупальця, а між ними проривається рот. Цей процес із вигляду нагадує розвиток пагона рослини з бруньки. Через деякий час молодий організм відокремлюється від материнського організму. За несприятливих умов кишковопорожнинні розмножуються статевим способом.


Слайд #6
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #6

Тип Кишковопорожнинні
Тип Кишковопорожнинні ділиться на три класи: Гідроїдні, Сцифоїдні та Коралові поліпи.
Г і д р о ї д н і
С ц и ф о ї д н і
К о р а л о в і п о л і п и


Слайд #7
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #7

Гідроїдні
Гідра живе в прісноводних водоймах із чистотою, прозорою водою. Це малорухлива кишковопорожнинна тварина з численними щупальцями. На одному кінці її міститься рот, оточений вінчиком щупалець, другий кінець витягнутий у вигляді стебельця з підошвою на кінці. За допомогою щупалець гідра може пересуватися. Гідра живиться дрібними ракоподібними (дафніями, циклопами), личинками та ікрою риб.


Слайд #8
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #8

Це цікаво
У 40-х рр. XVIII ст. молодий учитель натураліст Трамбле (Швейцарія) вперше виявив і описав прісноводну гідру. Він довів що гідра – тварина.
Трамбле встановив, що гідра має дивовижну регенераційну властивість, внаслідок чого вона дістала свою назву за аналогією до міфічної лірнейської гідри, яка щоразу відновлювала голову після того, як її відрубували. Якщо розрізати гідру вздовж на дві половинки, то із кожної з них відновлюється вся гідра. Навіть з 1/200 частини тіла гідри можна дістати цілу гідру.


Слайд #9
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #9

Сцифоїдні
Представники класу – медузи. Багато з них здатні плавати в товщі води. Тіло медузи драглисте, формою нагадує парасольку. З Нижнього боку тіла міститься рот. По краях розташовані щупальця. Медузи – хижаки. Вони вбивають здобич жалкими клітинами.


Слайд #10
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #10

Це цікаво
Одна з найбільших медуз – ціанея, може досягати 4 м в діаметрі та мати щупальця завдовжки до 30 м. Це оранжево–блакитне чудовисько – одна з найбільших безхребетних тварин, які є реальною загрозою для плавців у північній частині Атлантичного океану.


Слайд #11
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #11

Коралові поліпи
У морі поміж каміння і на скелях можна побачити великих поліпів – актиній. Вони яскравого забарвлення й мають кілька віночків коротких товстих щупалець. Актинії нерухомо сидять у щілинах скель і чатують на здобич або повільно повзають по дну та захоплюють щупальцями малорухливих тварин, якими живляться.


Слайд #12
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #12

Коралові поліпи
У багатьох кишковопорожнинних молодий поліп, що утворився брунькуванням, не відокремлюється від материнського організму, а залишається з`єднаним з ним і невдовзі сам починає відбруньковувати поліпи. Так утворюється колонія. У колоніальних поліпів розвивається скелет. Найчастіше він складається з вапняку. У тропічних морях деякі види колоніальних поліпів утворюють на мілководді густі поселення – коралові рифи. Колонії коралів, маючи дуже міцний вапняковий скелет, стають перешкодою для судноплавства.


Слайд #13
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #13

Це цікаво
Коралові колонії невпинно тягнуться вгору, до поверхні води, до світла. Швидкість їх росту залежить не тільки від виду, а й місцевих умов. Так, біля острова Тьорсдей (Тихий океан) за 23 роки діаметр одного корала-мозковика збільшився від 76 см до 188 см.
У 1857р. Біля берегів Центральної Америки на одному з уламків корабля, який пролежав на дні 65 років, знайшли мадрепорову колонію п`ятиметрової довжини: за рік вона виросла в середньому на 8 см.


Слайд #14
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #14

Чи знаєте ви, що…?
Дотик до медузи коренерот, яка зустрічається у Чорному та Азовському морях і має білуватий з фіолетовою обвідкою зонтик, викликає болючий “опік”.
Коефіцієнт корисної дії (ККД) органів світіння у глибоководних медуз складає близько 50 %. Для порівняння – ККД звичайної лампочки не перевищує 4 %.
К о р е н е р о т


Слайд #15
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #15

Чи знаєте ви, що…?
Найбільш отруйною медузою вважають морську осу, яка має майже прозоре тіло і розповсюджена і Індійському й Тихому океанах, особливо на мілководдях поблизу берегів Австралії. Отрута морської оси набагато сильніша, ніж отрута будь–якої змії. Навіть одного дотику її щупалець достатньо, щоб у людини через 3 хвилини зупинилося серце і настала смерть.
При подразненні колонії коралів пеннатулярій по ній починають пробігати концентричні хвилі жовтуватого, фіолетового або зеленого світла.


Слайд #16
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #16

Кишковопорожнинні


Слайд #17
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #17

Кишковопорожнинні


Слайд #18
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #18

Кишковопорожнинні


Слайд #19
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #19

Кишковопорожнинні


Слайд #20
Презентація на тему «Найпростіші багатоклітинні тварини» - Слайд #20

Дякую за увагу!!!