Презентація на тему «Мембрана»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #1

Мембрана
виконала учениця 10-А класу
Александрова Ірина


Слайд #2
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #2

КЛІТИННА МЕМБРАНА (син.: цитоплазматична мембрана, плазматична мембрана, плазмолема, cytolemma, plasmаlemma) - мембрана, яка відокремлює цитоплазму клітини від навколишнього середовища або від оболонки клітини (у рослинних клітинах).


Слайд #3
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #3

Товщина клітинної мембрани - 7-10 нм. Компоненти клітинної мембрани формуються в гранулярній ендоплазматичній сітці, потім модифікуються в комплексі Гольджі.


Слайд #4
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #4

Плазматична мембрана складається з молекул білків і фосфоліпідів


Слайд #5
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #5

Молекули фосфоліпідів розташовані в два ряди - гідрофобними кінцями всередину, гідрофільними голівками до внутрішнього і зовнішнього водного середовища.


Слайд #6
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #6

В окремих місцях біслой (подвійний шар) фосфоліпідів наскрізь пронизаний білковими молекулами (інтегральні білки). Усередині таких білкових молекул є канали - пори, через які проходять водорозчинні речовини.


Слайд #7
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #7

Інші білкові молекули пронизують біслой ліпідів наполовину з однією або з іншого боку (напівінтегральні білки). На поверхні мембран еукаріотичних клітин є періферичні білки.
Молекули ліпідів і білків утримуються завдяки гідрофільно-гідрофобним взаємодіям.


Слайд #8
Презентація на тему «Мембрана» - Слайд #8

До складу плазматичної мембрани еукаріотичних клітин входять також полісахариди. Їх короткі, сильно розгалужені молекули пов'язані з білками, утворюючи глікопротеїни, або з ліпідами (гліколіпіди). Зміст полісахаридів в мембранах складає 2-10% по масі. Полісахаридний шар завтовшки 10-20 нм, що покриває згори плазмалему тваринних клітин, дістав назву глікокаликс.


Завантажити презентацію