Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія»


Рейтинг презентації 3 на основі 7 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #1

Шкідливі звички:куріння, алкоголізм, наркоманія.


Слайд #2
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #2

Шкідливість куріння


Слайд #3
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #3

Тютюн — це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини як нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли і ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових, — вміст нікотину.


Слайд #4
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #4

Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. tВона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку.


Слайд #5
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #5

Смертельна доза нікотину для людини — 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні.
Важливе значення має те, як часто роблять затяжки під час куріння. Людина дістає смертельну дозу нікотину. Викурюючи 20-25 сигарет на день.


Слайд #6
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #6

Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця.
Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і неприємні відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. tПоступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється.


Слайд #7
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #7

Алкоголь і алкоголізм


Слайд #8
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #8

Якщо в людини знижений самоконтроль та недостатній рівень культури, вживання алкогольних напоїв може стати системним, а доза спожитого алкоголю надмірною. Це зумовлює уявні комплекси негативних наслідків. Найтиповіші серед них – формування алкогольної залежності, а далі патологічних змін в усіх органах тіла людини.
Це сприяє розвиткові тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Ця хвороба руйнує особистість, опускає людину на “дно” і призводить до загибелі.


Слайд #9
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #9

Системне вживання алкоголю призводить до того, що шлунковий сік, стимульований алкоголем, він подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до гастриту. tВодночас з розвитком гастриту, порушується функція підшлункової залози, що призводить до панкреатиту. tЗловживання алкоголем призводить до виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, до цирозу печінки та інших захворювань.


Слайд #10
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #10

Алкоголізм спричиняє розвиток тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Це, як правило, супроводжується суттєвим фахового і професійного рівня, спотвореним життєвих пріоритетів і орієнтирів, руйнуванням особистості і, врешті – решт, соціальною, духовною і психічною деградацією, яка опускає людину на “дно” суспільства і неминуче призводить до загибелі особи.
Близько 5% підлітків які почали вживати алкогольні напої в цьому віці, закінчують життя в наркотичному диспансері, психіатричній лікарні або “на вулиці”.


Слайд #11
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #11

Проблема наркоманії


Слайд #12
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #12

За даними опитувань п'ята частка молодих людей знайомі з дією наркотиків. В місті молоді люди вживають наркотики вдвічі частіше, ніж на селі , при цьому в обох типах поселень зафіксовано збільшення числа молодих людей, що вживають наркотики. Найістотнішими причинами вживання наркотиків є цікавість, бравада, прагнення до незвичайних відчуттів, вплив оточення.
При цьому стає очевидним, що цікавість підігрівається більш “досвідченими” товаришами і доповнюється власною самовпевненістю та наївністю початківця. Бажання випробувати незвичайні відчуття, спробувати щось, про що знають інші, підсилюється прагненням бути як усі, не виглядати білою вороною.


Слайд #13
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #13

Факторний аналіз масивів інформації розкриває структуру причин:
важлива роль у цьому процесі такої особистісної риси, як конформізм. Він робить молоду людину, з одного боку більш відкритим впливові оточення, з іншого боку – обумовлює некритичне мислення, зайву самовпевненість, браваду, що штовхають його на “героїчні” учинки;


Слайд #14
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #14

“неблагополучна обстановка в родині”. Він відбиває негативний вплив на соціальний розвиток і здоров'я дитини таких моментів, як порушені сімейні зв'язки, напружені взаємини дітей з батьками, відсутність батьківського контролю. При цьому найбільш важливим стає відсутність батьківської уваги;


Слайд #15
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #15

відбиває потреби молодої людини справитися зі стресом, змінити фізичний стан. При цьому очевидно, що використання наркотиків, як спосіб справитися з навантаженням – є деяка данина молодіжній моді. Так часто молоді люди відповідають, що наркотики допомагають їм підбадьоритися, набути робочого стану, що вживати наркотики – це круто, що наркотики дають змогу мати кайф, зазнати незвичайних відчуттів;


Слайд #16
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #16

вплив інформації на ставлення молодих людей до наркотиків. Відсутність знань про наслідки вживання наркотиків, а також перекручені цінності і пріоритети стають благодатним ґрунтом для впливу інформації, що створює позитивне ставлення молоді до наркотиків.


Слайд #17
Презентація на тему «Куріння, алкоголь, накоманія» - Слайд #17

Дякую за увагу!