Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #1

Краснуха


Слайд #2
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #2

Краснуха (лат. rubella) — епідемічне вірусне захворювання, антропонозна вірусна інфекція з генералізованою лімфаденопатією (запаленням лімф.вузлів) та дрібноплямистою екзантемою (шкірним висипом).


Слайд #3
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #3

Збудник — РНК-геномний вірус роду Rubivirus родини Togaviridae. У зовнішньому середовищі вірус швидко інактивується під впливом ультрафіолетових променів, дезінфектантів і нагрівання. При кімнатній температурі вірус зберігається упродовж декількох годин, добре переносить замороження.


Слайд #4
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #4

Джерелом інфекції є хворі краснухою. Найбільш заразні хворі у перші 5 днів від початку захворювання. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Частіше хворіють діти у віці 4-10 років.
Захворювання надзвичайно небезпечне для вагітних, тому що призводить до ураженню плоду та розвитку вроджених виродливостей.


Слайд #5
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #5

З початку захворювання відмічаються підвищення температури тіла (37,5-38,5 °C), нежить, невеликий сухий кашель, кон'юнктивіт; самопочуття хворого задовільне. Висип на шкірі з'являється наприкінці 1-го або на 2-3-й день хвороби; Через 2-3 дні висип зникає. Одночасно потиличні лімфатичні вузли набувають щільноеластичну консистенцію, вони не спаяні між собою та підшкірною клітковиною.


Слайд #6
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #6

Найбільш характерними є ураження органу зору (катаракта, глаукома, помутніння рогівки), органу слуху (глухота), серця (вроджені вади). Також до синдрому вродженої краснухи (СВК) відносять пороки формування щелепно-лицевого апарату, головного мозку (мікроцефалія, розумова відсталість), внутрішніх органів (жовтяниця, збільшення печінки, міокардит та ін.)


Слайд #7
Презентація на тему «Краснуха» (варіант 1) - Слайд #7


Завантажити презентацію