Презентація на тему «Хвороби нервової системи»


Рейтинг презентації 4.43 на основі 14 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #1

Підготувала:
учениця 11-А класу
Шведюк Людмила
Хвороби нервової системи


Слайд #2
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #2

План
Вступ
Функції нервової системи
Порушення нервової системи
Судинні порушення нервової системи
Інфекційні порушення нервової системи
Спадкові порушення нервової системи
Периферичні порушення нервової системи
Хвороби нервової системи
Висновок


Слайд #3
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #3

Вступ
Нервова система - комплекс анатомічних структур, що забезпечують індивідуальне пристосування організму до зовнішнього середовища і регуляцію діяльності окремих органів і тканин. Розрізняють центральну і периферичну нервову систему. Центральна нервова система представлена головним і спинним мозком. Периферичну нервову систему утворюють черепні і спинно-мозкові нерви і корінці, що відносяться до них, спинно-мозкові вузли і сплетення


Слайд #4
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #4

Функції нервової системи
- здатна збуджуватися під впливом роздратування з внутрішнього або зовнішнього для організму середовища
- проводити збудження у вигляді нервового імпульсу до різних нервових центрів для аналізу, а потім
- передавати вироблений в центрі « наказ» виконавчим органам для виконання реакції у відповідь організму у формі руху (переміщення в просторі) або зміни функції внутрішніх органів.


Слайд #5
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #5

Порушення нервової системи
Причини порушень нервової системи можуть мати відношення до серцево-судинних недуг, інфекційних захворювань, отруєнь, травм, доброякісним і злоякісним пухлин,  спадкові патології, новоутворення у головному мозку й в області спинного мозку, порушення  нервів функціонального характеру, переохолодження та іншим факторам.


Слайд #6
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #6

Судинні порушення нервової системи
Ці захворювання отримують все більше поширення, стаючи причиною передчасного відходу з життя та отримання інвалідності. До судинним розладам нервової системи можна віднести розлади кровообігу головного мозку і судинно-мозкова недостатність хронічного характеру, які ведуть до патологічних змін у мозку. Такі хвороби можуть розвинутися на фоні атеросклеротичних явищ, підвищеного артеріального тиску та інше.
Симптоми судинних розладів нервової системи - головний біль і блювотні позиви, розлади чутливості та порушення координації руху.


Слайд #7
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #7

Інфекційні порушення нервової системи
Інфекційні захворювання можуть розвиватися через хвороботворного впливу бактерій і вірусів, паразитів і грибів. Як правило, при розвитку таких захворювань відбувається інфекційне ураження головного мозку. Трохи рідше уражається мозок спинний і нервова система на периферії. Найчастіше в медичній практиці зустрічаються енцефаліти вірусного характеру. При приєднанні енцефаліту до таких захворювань як грип і малярія, сифіліс чи кір, останні протікають дуже важко.


Слайд #8
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #8

Спадкові порушення нервової системи
Спадкові розлади нервів ділять на хромосомні і геномні. Найпоширеніша хвороба хромосомного походження - синдром Дауна. Геномні нервові захворювання розмежовуються на різновиди з зачіпанням власне нервової та нервово-м'язової систем. Симптоми спадкових захворювань нервів - слабоумство і порушення ендокринної системи, інфантильність і нездатність координувати руху.


Слайд #9
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #9

Периферичні порушення нервової системи
Периферичні порушення нервової системи досить поширені. До таких порушень слід прічсдять радикуліти, запалення коренів нервів; плексити, запальні процеси нервових сплетінь; неврити і поліневрити, запальні процеси периферичної нервової системи; множинні запалення нервів.


Слайд #10
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #10

Болезнь Альцгеймера
 Один з різновидів деменції, що вражає одного з 20 людей віком понад 65 років. . Вражається «сіра речовина» мозку, що призводить до втрати пам'яті і прогресуючого слабоумства. Це порушення мозкових процесів, не фізичних функцій.


Слайд #11
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #11

Стадії розвитку захворювання
Предеменція (Перші симптоми часто плутають з проявами старіння або реакцією на стрес.  Найпомітніші розлади пам'яті, що виявляються в утрудненні при спробі згадати недавно завчені факти і в нездатності засвоїти нову інформацію.)
Рання деменція (Прогресуюче зниження пам'яті при хворобі Альцгеймера рано чи пізно ведуть діагноз до підтвердження. У невеликої кількості пацієнтів при цьому на перший план виступають не розлади пам'яті, а порушення мови, виконавчих функцій, сприйняття або рухові порушення.)
Помірна деменція (Розлади мови стають очевидними. Також відбувається втрата навичок читання та письма.  З часом все більше порушується координація рухів. На цьому етапі посилюються проблеми з пам'яттю, і хворий може не впізнавати близьких родичів.)
Важка деменція (На останній стадії хвороби Альцгеймера пацієнт повністю залежить від сторонньої допомоги.)


Слайд #12
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #12

Остеохондроз
Це дегенеративно-дистрофічне ураження міжхребцевих дисків незапального характеру. Клінічні прояви остеохондрозу численні та залежать від локалізації процесу, ступеню порушень, фізичного розвитку хворого. Остеохондроз буває шийний, грудний та поперековий.
Шийний остеохондроз. Хворого турбує біль у ділянці плечового суглобу та шиї. Біль носить інтенсивний та пекучий характер. М'язи шиї напружені . Грудний остеохондроз проявляється функціональним ураженням внутрішніх органів — серця, нирок, шлунка, задишкою, зниженням потенції у чоловіків.
Поперековий остеохондроз найбільш розповсюджений. Першим проявом його є різкий біль у попереку, пов'язаний з м'язовим перевантаженням. Ще його називають радикуліт. 


Слайд #13
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #13

Профілактика
Динамічне фізічне навантаження
Спання на твердому ліжку
Лікування та профілактика сколіозу у дітей
Раціональне харчування


Слайд #14
Презентація на тему «Хвороби нервової системи» - Слайд #14

Висновок
Виникненню неврологічних захворювань можуть сприяти кожна з наступних причин: тривала нервова напруга, сидячий спосіб життя, порушення режиму дня, стресові ситуації. З'являються хронічна втома, постійні головні болі, порушення сну.
Симптоми неврологічних захворювань частенько стають проявом розладу інших систем організму. Тому огляд у лікаря-невролога буває таким тривалим. Необхідно звернути увагу і на рівеньартеріального тиску, і на температуру тіла, і на стан лімфатичних вузлів, органів черевної порожнини, а також на можливі джерела інфекції (вуха, зуби).
Частенько перебіг неврологічних захворювань набуває затяжного характеру, з часом виникають стійкі функціональні дефекти, наслідком яких може стати обмеження або повна втрата працездатності.