Презентація на тему «Гриби» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 3 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #1

Вид царства: ГРИБИ
Підготувала
учениця 7 – А класу
Подколзіна Анна


Слайд #2
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #2

Загальна характеристика
Світ грибів цікавий та різноманітний. Відомо біля 100 тис. видів грибів. В цих організмах є ознаки як рослин, так і тварин. Ознаки рослин - це нерухомість, постійний ріст, живлення розчиненими речовинами, наявність кліткових стінок. В той же час гриби мають ознаки тварин: відсутнісь пластид, наявність в клітинних стінках особливої речовини - хітину (з нього покрови пауків, раків). Гриби мають також якості, властиві тільки їм: майже у всіх грибів вегетативне тіло представляє собою грибницю або міцелій. По всіх цих ознаках гриби виділяють в окреме царство живих організмів.


Слайд #3
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #3

Шляпочні гриби
Тіло шляпочного гриба складається із двох частин: грибниці (з тонких багатоклітинних ниток гіф) і плодового тіла. Плодове тіло це саме те, що називають грибом, також складається із гіф, тільки тут вони щільно переплетені.
Плодове тіло складається з шляпки та ніжки, або пенька. Якщо розглядати шляпку знизу, то в одних видно отвори трубочок, а в других - пластинки. Тому по будові нижнього слою шляпки розрізняють трубчасті та пластинчаті гриби.
Грибниця по своїй будові у всіх шляпочних грибів схожа. А полодові тіла дуже різноманітні і часто забарвлені в червоний, зеленоватий, жовтий та інші кольори. Але у грибів ніколи не буває хлоропластів або інших пластид.
Шляпочні гриби вбирають з грунту воду, мінеральні солі, а також органічні речовини, що утворюються в грунті в результаті розкладання рослинних решток.
Деякі шляпочні гриби отримують органічні речовини з коріння дерев. Такий зв'язок грибів та дерев пояснюється тим, що міцелій оремих видів грибів вступає в тісний контакт з корінням деяких дерев. При цьому гіфи міцелія обплітають корінь і навіть проникають в всередину його клітин. Відносини між грибом та деревом "вигідні" для обох сторін. Коріння дерева отримують від гриба воду та мінеральні солі, а гриб від коріння - органічні речовини, необхідні для утворення плодових тіл. Такі зв'язки між різними організмами називають симбіозом.


Слайд #4
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #4

Шляпочні гриби
Діадема
Мухомор
Підберезник


Слайд #5
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #5

Гриби: Лишайники
Лишайники - це особливі організми, в тілі яких об'єднані водорості і гриби в нові комплекси симбіотичних організмів з новими морфологічними, фізіологічними та екологічними властивостями.Відомо понад 20 000 видів лишайників.Водорості, що утворюють лишайник - зелені або синьо-зелені, гриби - аскоміцети, зрідка базидіоміцети.Слань лишайника складається з переплетених ниток грибниці - гіф і розташованих між ними клітин або ниток водоростей. Розрізняють два основних типи мікроскопічної структури слані: гомеомерний і гетеромерний. Гомеомерні лишайники - клітини водорості рівномірно розподілені по всьому талому (слані), між гіфами гриба. Гетеромерні лишайники - виділяється окремий шар утворений клітинами водорості, цей шар називається гонідіальним шаром. Під ним знаходиться серцевина, яка складається із пухко розташованих ниток гриба. Зовнішніми шарами лишайника є щільно зімкнуті грибні гіфи, які називаються корковими шарами. За допомогою грибних ниток, що відходять від нижньої кори, лишайник прикріплюється до субстрату, на якому росте. У деяких лишайників нижня кора відсутня і він зростається з субстратом гіфами серцевини.


Слайд #6
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #6

Гриби: Лишайники
Розмножуються лишайники в основному вегетативно - частинами слані, які не є спеціалізованими „органами” вегетативного розмноження. Крім того, розмноження проходить ізидіями (виростами слані), а також соредіями (невеличкими утворами, які складаються з клітин водоростей, обплетених гіфами грибів).


Слайд #7
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #7

Гриби: Лишайники
Ростуть лишайники на найрізноманітніших субстратах: кам'янистих породах, ґрунті, корі дерев, хвої, листках вічнозелених рослин, мохах, гниючій деревині та інших рослинних рештках. Вони можуть поселятися на склі, шкірі, залізі, ганчірках та інших предметах, при цьому головна умова для їх поселення - тривалість перебування предмета в нерухомому стані.


Слайд #8
Презентація на тему «Гриби» (варіант 2) - Слайд #8

Гриби: Лишайники