Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #1

Генетично модифіковані організми(ГМО)


Слайд #2
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #2

Генетично модифіковані організми
Генетично модифіковані організми – це живі організми, які містять гени, штучно створені або запозичені з інших організмів.


Слайд #3
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #3

Історія виникнення ГМО
У 1987 році були вироблені перші польові випробування генетично модифікованих сільськогосподарських рослин. Як підсумок - помідор, стійкий до вірусних інфекцій. У 1992 р. в Китаї почали вирощувати тютюн, який «не боявся» шкідливих комах. Але початок масового виробництва модифікованих продуктів в 1994 р., коли в США з'явилися помідори, які не псувалися під час перевезення. Це помідори з відкладеним дозріванням, які зберігаються до півроку при температурі 14-16 градусів. Дозрівання відбувається при приміщенні його в кімнатну температуру. 1994-й вважається офіційним роком народження ГМ-продуктів. У 1995 році одна американська компанія o запустила на ринок ГМ-сою. У ДНК рослини був впроваджений чужорідний ген для підвищення здатності культури протистояти бур'янам . У результаті зараз існує картопля, який містить гени земляної бактерії, що вбиває колорадського жука, стійка до засух пшениця, в яку вживили ген скорпіона, помідори з генами морської камбали, соя та полуниця з генами бактерій.


Слайд #4
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #4

Генетично модифіковані організми
 Прихильники застосування генетично модифікованих організмів стверджують, що ГМО - єдиний порятунок людства від голоду. 


Слайд #5
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #5

Методи отримання ГМО
Отримують генетично модифіковані організми за допомогою методів генетичної інженерії. Наприклад, переносом в геном створеної поза організмом рекомбінантної ДНК, що містить нові, або змінені гени. Деякі процедури штучного злиття клітин також можуть вважатись генетичною модифікацією. Технологія дозволяє переносити гени між видами, надаючи організмові нових властивостей. Її застосовують як у науково-дослідних цілях так і в господарських з метою отримання організмів із якостями, які важко або неможливо отримати методами класичної селекції. Генетична модифікація в цьому випадку носить цілеспрямований характер, на відміну від випадкового, який притаманний для природного та штучного мутагенезу.ГМО об'єднують три групи організмів - генетично модифіковані мікроорганізми (ГММ), тварини (ГМТ) та рослини (ГМР).


Слайд #6
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #6

ЧОМУ ПРОБЛЕМА ГМО Є ТАКОЮ АКТУАЛЬНОЮ?
ГМО та, відповідно генетично модифіковані продукти харчування є одною з найбільших проблем для здорового життя людини, вони були введені в 1996 році і з тих пір, протягом 9 років кількість хронічних захворювань зросла з 7% до 13% і харчової алергії у два рази. "Американська академія охорони навколишнього середовища"закликала лікарів призначати «без ГМО» - дієти ,як показують дослідження, ГМО продукти викликають пошкодження життєво важливих органів, проблеми імунної системи, прискорене старіння, безпліддя і небажані зміни по інсуліну та холестерину.


Слайд #7
Презентація на тему «Генетично модифіковані організми» (варіант 1) - Слайд #7

Генетично модифіковані продукти