Презентація на тему «Фтизіатрія»

Фтизіатрія
Юрків Ольга
5(9)-Д клас

Туберкульоз
На сьогодні третина населення землі інфікована туберкульозом, щосекунди одна людина на земній кулі заражається цією хворобою і щорічно від туберкульозу помирає більше людей, ніж від усіх інших інфекцій разом узятих. З 1995 року в Україні проголошено епідемію туберкульозу, призупинити яку досі не вдалося.

Туберкульоз – це важке інфекційне захворювання, яке вимагає тривалого(до 9-12 місяців) лікування. Збудником є паличка Коха, яка була відкрита у 1882 році. Захворювання передається повітряно-краплинним шляхом.
Симптоми
кашель більше 2 тижнів,
підвищена температура тіла більше 7 днів,
поганий апетит,
постійна слабкість,
безпідставна втрата ваги,
підвищена пітливість, особливо вночі,
задишка,
біль в грудній клітині,
крововідхаркування.

ФтизіатрФтизіатр –лікар, який займається діагностикою та лікуванням туберкульозу.Лікарі фтизіатри щоденно контактують із хворими і наражають своє здоров`я на небезпеку.

Лікар фтизіатр проводить діагностику і лікування туберкульозу, планове спостереження за хворими, які перебувають у ремісії. Надає консультативну допомогу у стаціонарі з метою вироблення тактики лікування хворих із супутньою патологією туберкульозного генезу. Проводить профілактичну роботу серед населення з метою попередження захворювання туберкульозом та виявлення нових випадків захворювання.

Фтизіатр щодня працює на своєму робочому місці із досить важкими пацієнтами, терпляче і ретельно пояснює необхідність тривалого стаціонарного лікування для того, щоб дати хворій людині надію на здорове майбутнє.

Я дуже пишаюсь тим, що мій дідусь лікар із 40-річним стажем займається такою важливою роботою.