Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева»


Рейтинг презентації 4 на основі 4 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #1

Декоративні та вічнозелені кущі та дерева
Робота
учениці 8-В класу
Іщенко Інни


Слайд #2
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #2

Значення декоративних та вічнозелених рослин в оформленні паркових ділянок.
Вічнозелені та декоративні рослини в саду та парках бажані гості, а скоріше, повноцінні господарі. При оформленні саду та парків не обійтися без вічнозелених та декоративних рослин. Вони так пожвавлюють паркові ділянки, особливо взимку і в міжсезонні!
Вічнозелені та декоративні рослини прикрашають територію протягом усього року.


Слайд #3
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #3

Форзиція
Форзиція Європейська (лат. Forsythiа europae Deg. et Bald) — листопадний невисокий кущ висотою до 2 м. Листя супротивне, черещате, продовгувато-овальне, просте, по краю зубчасте. Довжиною 5-7см, світло-зеленого кольору.
Квіти золотисті, з короткими пелюстками, зібрані в пазушні пониклі китиці. Плід – яйцевидна коробочка. Форзиція росте швидко та недуже вибаглива до грунтів, світлолюбива, теплолюбива.
Використовують в садах та парках як декоративну рослину, та як солітер. Декоративні якості виражаються під час цвітіння та з кольоровим листям восени. Поширена по всій Україні.


Слайд #4
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #4

Свою назву форзиція отримала на честь англійського садівника Форсайта, тому іноді її називають Форсайт. Це один з найбільш ранніх красиво квітучих чагарників. У кінці квітня - початку травня, коли ще більшість дерев і чагарників тільки починають зеленіти, на голих безлистих втечах форзиції розкриваються золотисті дзвонові квітки. Цвітіння триває 20-25 днів. На зміну квіткам розпускаються яскраво-зелене листя. В кінці вересня листя забарвлюється в темно-пурпурні і оранжеві тони, що робить форзіцию ошатною та в осінній період.
Всі форзиції світлолюбні, але можуть розвиватися і в тіні, добре переносять умови міста, воліють вапняні грунти і майже не пошкоджуються шкідниками та хворобами.
Пагони форзиції добре ростуть і легко переносять обрізку. Періодично слід омолоджувати кущ, вирізаючи старі гілки і підмерзлі пагони, що збереже привабливий вигляд куща, і буде стимулювати утворення порослі.
Але все-таки треба пам'ятати, що форзиція прийшла до нас з більш теплих регіонів, тому в холодні зими для того, щоб цвітіння було рясним, потрібно укриття або пригинання віток до рівня снігу. Інакше при сильних морозах пошкоджуються квіткові бруньки. З цієї ж причини форзіцию слід садити в захищеному від вітру місці.


Слайд #5
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #5

Вейгела
Вейгела відноситься до найбільш декоративним і рясно квітучим листопадним чагарниках, доречним в садах будь-якого стилю. Рекомендується саджати вейгелу при влаштуванні японського саду. Дуже добре підходить вейгела для прикраси альпійської гірки. Карликові сорти вейгели доречні навіть у зовсім маленькому альпінарії або в квітнику, серед красивоцветущих багаторічників.
На жаль, красуня-вейгела - досить теплолюбна рослина. У регіонах з холодною зимою садівники можуть успішно вирощувати лише порівняно зимостійкі види вейгели. З віком морозостійкість кущів вейгели помітно підвищується. Після пошкодження морозами кущ вейгели швидко відновлюється і цвіте в той же рік.
Коли ми відвідуємо свій сад навесні та на початку літа, то наш погляд обов'язково зупиняється на красивому, пишно квітучому чагарнику, усипаному численними квітками у вигляді трубчастих дзвіночків. Це дивує і захоплює своїм надзвичайно привабливим цвітінням Вейгель (Weigela). Особливо велике враження справляють сорти вейгели, початківці цвісти до повного розпускання листя.


Слайд #6
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #6

Квітки вейгели до 5 см завдовжки, одиночні або зібрані в невеликі суцвіття на верхівках пагонів і в пазухах листків. Величина і забарвлення квіток у різних видів і сортів вейгели різна. Віночок квітки буває білим, кремовим, жовтим, різних відтінків рожевого та червоного забарвлення, змінюється в процесі цвітіння. Вейгела схильна до ремонтантної, тому в умовах середньої смуги на кущах вейгели зазвичай можна побачити квіти з травня по червень і навіть до середини липня, а часом - і з серпня аж до осінніх холодів. При повторному цвітінні квітки вейгели з'являються на верхівках молодих пагонів.
Крім рясного ошатного цвітіння, деякі сорти вейгели славляться і красою незвичайних листя - зелених з білим оздобленням або пурпурної. Однак густообліственние кущ вейгели дуже гарний і зі звичайними - зеленими, м'якими і бархатистими листям, особливо коли кущ покритий незліченними квітками-дзвіночками, ефектно виділяються на зеленому тлі листя.


Слайд #7
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #7

Фатсия
Фатсия - одне з найкрасивіших рослин сімейства аралієвих. Хоч і цвіте вона рідко і непоказно, але в інший час радує нас своїми декоративними листям.
Батьківщиною цього вічнозеленого дерева вважається Японія і Тайвань. Там фатсія виростає по берегах водойм у лісових масивах.
Фатсия виростає невеликим деревцем. При сприятливих умовах висота становить 4 м. Особливою привабливістю користуються листя фатсії. Листя молодої рослини цільні, але під час росту фатсії, вони перетворюються в пальчатообразние. Їх діаметр становить 30 см. Стовбур фатсії покритий бурою корою.


Слайд #8
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #8

Рододендрон
Рододендрон (лат. Rhododendron) - рід рослин сімейства Верескові. Великий рід, що об'єднує близько восьмисот видів вічнозелених, напівлистопадні і листопадних чагарників і дерев.
До роду рододендрон відносяться широко відомі в кімнатному і оранжерейному квітникарстві азалії, що виділяються деякими систематиками в підрід або секцію роду.
Зростає рододендрон як поодиноко, так групами і заростями, частіше в підліску, по гірських схилах підіймається до альпійського поясу гір. Також росте на болотах, марях і в тундрі. Віддає перевагу безизвестковие, вологі, але добре дренованих грунту без застійного зволоження. Потрібна висока вологість повітря, невелике затінення деревами та чагарниками.
Зростає рододендрон повільно, особливо в перші роки. Коренева система поверхнева, компактна, з численних мочковатих коренів. Розмножується насінням, живцями, відводками та поділом.
Є добрим ранневесенним медоносом. Кора і листя багаті дубильними речовинами.


Слайд #9
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #9

Види рододендронів


Слайд #10
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #10

Самшит
Самшит - це класичний чагарник для вічнозеленої або куліси. Самшит, або буксус, вічнозелений - це компактно зростаючий декоративний чагарник, легко впізнаваний завдяки дрібним шкірястим листю.
Найчастіше самшит використовують для оздоблення клумб і рабаток або як живоплоту або зеленої куліси. З кущиків самшиту формують самі незвичайні фігури і геометричні форми.
Самшит - це вічнозелена рослина, тому йому можуть принести шкоду суворі зими. З його вічнозеленого листя волога випаровується навіть взимку. На жаль, коріння рослини не можуть заповнити недолік вологи, коли промерзає грунт. Саме тому самшит рекомендується поливати взимку, якщо встановилася суха і безморозна погода.


Слайд #11
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #11

Кордилина
Кордилина - рід багаторічних декоративно-листяних рослин сімейства астеліевих з Австралії. Назва роду походить від грецького слова kordylle - вузол, шишка: за наявності м'ясистих, шишкоподібної роздутих коренів. Відомо 15 видів багаторічників, поширених у тропічних і субтропічних районах. Батьківщина рослини - Індія, Індонезія, Полінезія, Північно-Східна Австралія. Кордилина відноситься до псевдопальмам. Кордилина дуже схожа на Драцену Ці походи рослини тим не менш легко розрізнити. Кордилин властиво стелющееся кореневище, а коріння у неї білі і вузлуваті.
Кордилин відрізняє дуже барвиста забарвлення листя. Вона достатня невибаглива, найкраще росте у легкій півтіні. Але деякі види, вимагають яскравого світла. У період активного росту необхідний рясний полив і підгодівля рідкими добривами. Взимку полив зменшують. Потребує підвищеної вологості: сухе повітря для кордиліни шкідливий.


Слайд #12
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #12

Боскоп
Боскоп - сорт отриманий в Голландії в 1967 році. Вічнозелений чагарник. Висота 30-40 см, діаметр кори 40 - 50 см. Кора компактна. Кора темно-бура. Листя жовто-зелені влітку і мідно-оранжево-червоні восени і взимку. У молодих рослин забарвлення листя більш інтенсивна. Цвіте з 25 серпня до кінця вересня, рясно. Квітки лілово-рожеві, прості, суцвіття короткі (близько 10 см), малоразветвленние. Плоди не зав'язує. Річний приріст 3-5 см. Світлолюбний (на світлі яскравіше забарвлені листя і квіти). Грунти любить торф'янисті, кислі. Зимостійкий, але краще вкривати сухим листом і лапником. Ефектний як грунтопокривна рослина в вересових садах, на альпійських гірках.


Слайд #13
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #13

Кипарисовик
Кипарисовик-вічнозелене хвойне дерево родини кипарисових (ressaceae). Рід налічує б видів. Батьківщиною цієї рослини є Далекий Схід і Північна Америка. Зовні рослина нагадує кипарис, але відрізняється від нього плоскими гілочками; крім того, на кожній лусочці шишечки розташовується всього по 2 насінини, а не багато, як у кипариса. Дикорослі види можуть досягати у висоту 70 м, проте в декоративних цілях використовуються тільки невисокі види цієї рослини.
Більшість видів морозостійкі.
Батьківщина - Східна Азія і Північна Америка.


Слайд #14
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #14

Барбарис
Барбариси - листопадні або вічнозелені колючі чагарники з простими, черговими, іноді шкірястими листами. Колючки представляють собою видозмінені листки, від яких залишається часом одна середня жилка, що стала колючкою (іноді трехраздельной). У пазусі такого "листа" розвиваються настільки укорочені пагони, що листя сидять пучками. На пагонах поточного року листя розташовуються поодиноко, по спіралі. Квітки дрібні, золотисто-жовті, запашні, більшою частиною в численних гроновидних або щитковидних суцвіттях. Плоди різноманітні за формою


Слайд #15
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #15

Багряник
Церцис, або багряник (лат. Cercis) - рід дерев або чагарників сімейства Бобові (Fabaceae).
Представники роду розповсюджені у Північній Америці, Середземномор'ї, Південно-Східної і Східної Азії. Розмножують посівом насіння восени, відводками та зимовими живцями.
Листопадні дерева висотою до18 м або чагарники. Стовбур вкритий чорно-бурою тріщинуватою корою. Кора багаторічних гілок оливково-коричнево-сіра, однорічних - червонувата, гладка.


Слайд #16
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #16

Ялинка
Близько 35 видів вічнозелених високих дерев (до 30 м заввишки) з красивою кроною.
Високі стрункі однодомні вічнозелені дерева з густою мутовчато конусоподібної кроною, більше вузької в молодості, і прямим стовбуром. Повільно очищається від сучків, при зростанні на волі крона нерідко покрита гілками дощенту. Кора в молодості гладка, сіра, з червонуватим відтінком, на старих стовбурах більш-менш тонка, лущать. Нирки зазвичай не смолисті.


Слайд #17
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #17

Перші роки (до 10 - 15 років) росте повільно. Коренева система поверхнева, особливо на надлишково вологих грунтах, вважається ветровально породою. Тіні, більшість видів виносять бідні грунту і невелике надмірне зволоження. Морозостійка, витримує континентальний клімат. Більшість видів, за рідкісними винятками, не є газо-і димо-стійкими. У зеленому будівництві розведення їли стримується низькою культурою населення, коли молоді дерева вирубуються під Новий рік браконьєрами. Ялина вживається як солітер для одиночних посадок, в групових посадках або в суміші з листяними породами для широких алей, вітро-і снігозахисних смуг і стрижених огорож, у лісових культурах. Карликові та низькорослі форми добре підходять для невеликих присадибних ділянок та альпінаріїв.


Слайд #18
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #18

Сосна
Сосна (лат. Pínus) - рід рослин з родини Соснові (лат. Pinaceae).
Є дві версії походження латинської назви. Перша версія: від кельтського слова pin, що означає - скеля, гора, тобто росте на скелях. Друга версія: від латинських слів pix, picis, що означає - смола, тобто смолиста дерево.
Існує від 105 до 125 видів сосен, які розсіяні по всьому Північному півкулі до полярного кола. У помірному і холодному кліматі вони утворюють ліси на рівнинах, в теплому мешкають в горах.


Слайд #19
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #19

Туя
Туя - рід вічнозелених хвойних дерев і кущів родини кипарисових. Відомо 5 видів, поширених у Східній Азії і Північній Америці. В Україні вирощують як декоративні 4 види, найчастіше тую західну (Thuja occidentalis L.) до 20 м заввишки. Вона морозостійка, добре витримує задимлення і стриження; деревина легка, стійка проти гниття.Культивують у ботанічних садах і парках майже по всій Україні.
Види
Thuja koraiensis Туя Корейська
Thuja occidentalis Туя Західна
Thuja plicata Туя Велетенськa
Thuja standishii Туя Японська
Thuja sutchuenensis Туя Сичуанська


Слайд #20
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #20

Туя Корейська
Туя корейська - вид голонасінних рослин роду Туя сімейства Кипарисові
Дерево заввишки до 8-9 м або, частіше, розпростертий чагарник.
Пагони сильно стислі, плоскі, зверху світло-зелені, знизу сіруваті. На нижній стороні пагонів хвоя ошатна, яскрава белоокрашенная, майже срібляста.
Шишки еліптичні, овальні, завдовжки 8 мм, коричнюваті. Лусочок 4 пари, дві з них без насіння.


Слайд #21
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #21

Туя Західна
Туя Західна, або життєве дерево (лат. Thúja occidentális) - вічнозелене хвойне дерево з сімейства кипарисових (лат. Cupressaceae), роду Туя, в природі зустрічається в східних районах Північної Америки.
Завдяки великій кількості високодекоративних штучно виведених форм, зимостійкості, довговічності і стійкості до міських умов, туя західна дуже широко поширена в декоративному садівництві по всіх континентах в багатьох кліматичних зонах.
Повільно зростаюче дерево висотою 12-20 (до 38 [6]) метрів, з компактною пірамідальної або яйцевидної кроною, з вигляду нагадує кипарис .
Кора в молодих дерев гладка, червоно-бура, пізніше сіро-коричнева, до старості відокремлює вузькими поздовжніми стрічками.


Слайд #22
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #22

Туя складчаста
Туя складчаста, або Туя гігантська - вид голонасінних рослин роду Туя сімейства Кипарисові.
Зростає чистими насадженнями або в суміші з ялиною ситхинской, Тсуга західної, ялицею миловидної; в горах - з модриною західної, Сосною білої західної, ялиці одноколірної та іншими видами.
До грунтів досить вимоглива, але найкраще розвивається на вологих, родючих, потужних, добре дренованих грунтах. Зустрічає по ницим, заболочених місцях, берегах річок, поблизу моря, де досягає найбільших розмірів. У горах росте за тіньовими схилах. На межі поширення переходить в чагарникову форму.
Стійка до тіні і вітростійка.


Слайд #23
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #23

Туя японська
Туя японська, або Туя Стендиш - вид вічнозелених дерев роду Туя сімейства Кипарисові.
На батьківщині, у сприятливих умовах, за 300 років досягає висоти в 35 м. випробовувалася в Заполяр'ї, де відзначилася повільним ростом (у віці 6 років досягала 0,4 м висоти).
Дерево є важливим джерелом деревини в Японії. Культивується на лісових плантаціях. Деревина володіє приємним ароматом і високо цінується за міцність і вологостійкість.
У Європі культивується з 1860 року в садах і парках.


Слайд #24
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #24

Ялівець
Ялівець – вічнозелений або невелике деревце (4-6 м заввишки) родини кипарисових (Cupressaceae) з прямим стовбуром і конусоподібною або яйцеподібною кроною; кора сірувато-бура. Молоді пагони червонувато-бурі, на них кільчасто розміщені по три колючі кілюваті хвоїнки (8-20 мм завдовжки). Зверху хвоїнки білуваті з восковим нальотом, знизу блискучі, зелені, при основі зчленовані. Зберігаються на гілках протягом чотирьох років.


Слайд #25
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #25

Елементи дизайну, запропоновані для оформлення внутрішнього
шкільного двору, з використанням вічнозелених декоративних рослин.


Слайд #26
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #26

Вічнозелені декоративні рослини характеризуються постійною вегетацією, і все ж у них є період відносного спокою, коли вегетація зведена до мінімуму - і це найкращий час для посадки.
Важливо мати на увазі і кліматичні умови району, в якому будуть висаджені рослини.
У відносно теплому кліматі Україна вічнозелені рослини можна садити у вересні і до середини осені (жовтень), і з кінця березня по травень. Також, посадка рослини повинна проводитися з урахуванням мікроклімату ділянки.
Грунт повинний бути прогрітій, інакше коріння не будуть розвиватися. Період з листопада по березень - час можливих заморозків, морозів і непрогрітій грунту - не підходить.
Особливу увагу приділіть деревним вічнозеленим рослинам - хвойним, чагарниках і ліанам: Їм необхідно встигнути розвинути нові корені, щоб у достатній кількості добувати воду з грунту, тому що добре розвинена листова поверхня постійно випаровує воду.
Для збереження балансу між кореневою системою і листовий поверхнею рослини для подальшої пересадки слід викопувати з грудкою землі, який до пересадки зволожують і ретельно упаковують.
Не рекомендуємо Вам купувати рослини з оголеними коренями. Якщо коріння не постійно постачали листя водою, після посадки частину листя або все листя опаде.
Особливо це стосується хвойних рослин і вічнозелених декоративно квітучих чагарників. Такі рослини краще купувати вирощеними у контейнерах. Вони, як правило, дорожче, зате більше гарантій для вкорінення рослини.
Щоб допомогти рослинам вкоренитися, їх підв'язують до опори. Особливо важливо підв'язати високі і густо облистнені екземпляри, щоб до вкорінення їх не зміг вивернути сильний вітер.


Слайд #27
Презентація на тему «Декоративні та вічнозелені кущі та дерева» - Слайд #27

Список використаної літератури
http://sad.ua/sadovie_rasteniya/vechnozeleniye.html
http://elit-flora.dn.ua/vechnozelenble.html
http://ibud.ua/?cat=art&itm=426
http://www.newshouse.ru/page-id-514.html
http://www.newshouse.ru/page-id-514.html
http://www.homeflowers.com.ua/kordilina.html
http://uk.wikipedia.org/wiki/Кипарисовик
Аксьонов Є. Аксьонова Н. Декоративні рослини - Т. 1 (Дерева та кущі). Енциклопедія природи Росії. - М.: ABF, 1997. - 560 с.
Александрова М.С. Аристократи саду: красивоцветущие чагарники. - Москва: Фітон, 1999. - 192 с.
Бондоріна І. А. Сапелін А. Ю. Декоративно-листяні дерева і чагарники для кліматичних умов Росії. - Кладезь-Букс, 2004. - 144 c.
Гайнер Карін, Вебер Ангеліка. Квіти, декоративні чагарники та дерева в нашому саду. - М.: Інтербук-бізнес, 1998. - 384 с.
Гродзинський М. Декоративні рослини відкритого та закритого грунту. - Київ: Наукова Думка, 1985. - 288 с..
Дьякова Т.М. Декоративні дерева і чагарники. - Колос, 2001.
Іванова І.В.. Присадибне господарство. Декоративне садівництво.
Енциклопедія українознавства. У 10-х т. / Гол. ред. Володимир Кубійовіч. - Париж, Нью-Йорк: Молоде Життя, 1954-1989.
Дерева і чагарники СРСР. Дикорослі, культивовані та перспективні для інтродукції. / Редактори томи С. Я. Соколов та Б. К. Шишкін. - М.-Л.:
Видавництво Академії Наук СРСР, 1949. - Т. I. Голонасінні. - С. 305. - 464 с. - 3000 екз.
Туя західна. Енциклопедія декоративних садових рослин. Перевірено 27 липня 2009.
Журавльов В.В. Попелиці роду Cupressobium Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії. / Вісник зоології № 37 (5). - Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної Академії наук України, 2003 рік, с. 13-30
Туя - дерево життя. Перший центр традиційної медицини "Туя". Перевірено 30 липня 2009.
Уханов В. В. Рід 6. Thuja L. - Туя. / / Дерева і чагарники СРСР. Дикорослі, культивовані та перспективні для інтродукції. / Редактори томи С. Я. Соколов та Б. К. Шишкін. - М.-Л.: Видавництво Академії Наук СРСР, 1949. - Т. I. Голонасінні. - С. 296-309. - 464 с. - 3000 екз.
Дерева і чагарники СРСР. Дикорослі, культивовані та перспективні для інтродукції. / Редактори томи С. Я. Соколов та Б. К. Шишкін. - М.-Л.:
Видавництво Академії Наук СРСР, 1949. - Т. I. Голонасінні. - С. 304-305. - 464 с. - 3000В. И. Чопик, Л. Г. Дудченко, А. Н. Краснова; «Дикорастущие полезные растения Украины» Справочник; Киев, Наукова думка, 1983.
В. І. Чопик, Л. Г. Дудченко, А. М. Краснова, «Дикорослі корисні рослини Україні» Довідник; Київ, Наукова думка, 1983. (Укр.)
Єлін Ю. Я., Зерова М. Я., Лушпа В. І., Шаброва С. І. Дарі лісів. - К.: «Урожай», 1979.