Презентація на тему «Безсоння та порушення сну»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #1

Безсоння та порушення сну


Слайд #2
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #2

Порушення сну можливе по різним причинам. Мало таких людей, які хоч раз в місяць не переживають подібний стан. Неможливо заснути через невідступні думки, кошмарні сни, фізичний біль та інше. Порушує сон все: стрес, неврози та депресія.


Слайд #3
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #3

Що ж заставляє нас прокидатись?
Думки вчених в цьому питанні розходяться.  Деякі з них вважають, що сон і втома – це речі з одного ряду. Наші нервові клітини втомлюються, тому що запас енергії в них використовується швидше ніж надходить.  Тому мозок та інші нервові структури потребують відпочинку у вигляді сну. Після сну ми відчуваєм приплив сил.


Слайд #4
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #4

Інші вчені припускають, що ми засинаємо через те,  що один із нервових центрів, який відповідає за регуляцію скорочення і розширення судин, втомлюється. Через це кровоносні судини трохи перекривають подачу крові, і в результаті ми засинаємо.


Слайд #5
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #5

Є ще одна теорія сну і пробудження, по якій у людини в нижній частині мозку існує «центр неспання» і наш стан – спокою чи сну, залежить від сигналів, які надсилаються в даний центр.


Слайд #6
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #6

Виходить, що сон – періодично наступаючий стан людини, під час якого він відновлює працездатність свого організму, в тому числі і центральну нервову систему. Сон є життєвою необхідністю для кожного організму. Третину нашого життя проходить в стані сну.


Слайд #7
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #7

Існує дві основні причини безсоння, названі фахівцями, які потребують обов'язкового лікування. Ці причини відносяться до хронічних порушень.


Слайд #8
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #8

Перша причина – це психічні розлади. Вона небезпечна тим, що сильно погіршує стан людини. Виходить своєрідне замкнене коло: сильні стреси, затяжна депресія, неврози і т.п. призводять до хронічних порушень сну, а порушення сну у свою чергу, тим більш постійне, ще більше дратує нервову систему, що вводить людину в ще більшу депресивний стан.


Слайд #9
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #9

Друга причина – це хронічні розумові перевантаження. Це часто зустрічається серед наукових діячів і мислителів. Також це притаманне і творчим людям, робота яких пов'язана з необхідністю видавати щодня щось новеньке та креативне.


Слайд #10
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #10

Таким людям завжди краще працюється вночі, це обумовлено тим, що у багатьох це час доби асоціюється зі спокоєм і умиротворенням, часто саме вночі і приходить натхнення, оригінальні ідеї та рішення найскладніших завдань. Але така організація дня пагубна для нашого організму, тим більше, якщо після безсонної ночі Вам потрібно йти на роботу.


Слайд #11
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #11

Ознаками розумової перевтоми є постійне бажання спати вдень, коли приходить ніч, сон кудись зникає, слабкість і швидке стомлення навіть при мінімальних навантаженнях. Ці причини мають потребу в лікуванні, не можна залишати все на самоплив.


Слайд #12
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #12

Безсоння нікому ще не приносило задоволення, воно лише псує настрій і збиває всі плани, з ним однозначно потрібно боротися. Якщо причини безсоння не такі серйозні і не вимагають особливого лікування, то Вам допоможуть декілька простих порад:


Слайд #13
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #13

1. Просто розслабтеся і постарайтеся залишити турботи позаду.
2. Вимкніть телевізор і краще послухайте спокійну інструментальну музику.
3. Багатьом допомагає заснути читання книг перед сном, бажано не «важких» і приємних.
4. За дві години до сну постарайтеся закінчити всі важливі справи, пов'язані з мозковим штурмом.
5. Випийте перед сном склянку теплого молока з медом, цей напій не тільки дуже смачний, але і корисний, він допомагає розслабитися.


Слайд #14
Презентація на тему «Безсоння та порушення сну» - Слайд #14

Дякуємо за увагу !!!


Завантажити презентацію