Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #1

Життя у Всесвіті
Підготувала
Учениця 11-А
Коваль Дар`я


Слайд #2
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #2

Як зародилося життя?
Наукові експерименти, які проводилися в 50-х роках ХХ ст., показали, що на ранній стадії розвитку землі при спалахах блискавок з води та газів утворилися амінокислоти – основа живої матерії. Але досі невідомо, яким чином ці речовини стали самовідтворюватись. Таємниця зародження життя невідкрита й сьогодні.


Слайд #3
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #3

З чого складається матерія?
Основа життя – складні сполуки вуглецю, які називаються органічними речовинами. Деякі з них – амінокислоти – утворюють протеїни. З протеїнів утворюються складні речовини, які утворюють і живлять живі клітини.


Слайд #4
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #4

Де зародилося життя?
Більшість вчених вважають, що життя зародилося на Землі в океанах або в вулканічних водоймах. Але існує припущення, що Землю запліднили космічні мікроорганізми.


Слайд #5
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #5

Як вчені шукають позаземне життя?
Відтоді, як у 1996 році в уламку марсіанської породи було знайдено окам'янілості мікроскопічних форм життя, вчені завзято шукають ознаки подібних організмів в уламках порід, що прилетіли з космосу. Апарати для досліджень, які спускаються на Марс, оснащуються пристроями для буріння, щоб шукати ознаки життя в ґрунті планети.


Слайд #6
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #6

Чи є життя на інших планетах?
Органічні речовини розповсюджені по всьому Всесвіті, і є шанс, що на неозорих просторах знайдеться планета, на якій, як і на Землі може зародитися життя. Проте ніхто не знає, чи є виникнення життя на Землі результатом щасливого випадку, чи це закономірно за даних умов.


Слайд #7
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #7

Чи є життя на інших планетах?
Органічні речовини розповсюджені по всьому Всесвіті, і є шанс, що на неозорих просторах знайдеться планета, на якій, як і на Землі може зародитися життя. Проте ніхто не знає, чи є виникнення життя на Землі результатом щасливого випадку, чи це закономірно за даних умов.


Слайд #8
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #8

Яке походження теорії існування життя на інших планетах?
Наукова ідея позаземних цивілізацій з'явилася в XVII столітті у зв'язку з появою геліоцентричної системи світу Коперника і винаходом телескопу Галілеєм. На Місяці були виявлені гори і долини, і було зроблено припущення про існування місячних аборигенів — «селенітів». Пізніше було висловлено припущення про існування марсіан.


Слайд #9
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #9

Деякі факти:
Ще в 1976 році в зразках породи, взятої з поверхні Марса, були знайдені речовини, схожі на відходи життєдіяльності живих організмів. Повторні проби не підтвердили результат.
У 1977 році в Університеті Огайо (Ohio State University) радіотелескоп зафіксував непізнаний сигнал із сузір'я Стрільця, що триває 37 секунд. Джерело сигналу, що пройшов через 220 мільйонів світлових років, невідомий.


Слайд #10
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #10

У 1984 році в Антарктиді був знайдений метеорит, який прилетів з Марса, на якому були виявлені сліди Нанобактерії. Позаземне походження цих бактерій до цих пір під сумнівом.
У 2002 році в атмосфері Венери були виявлені карбоніли - органічні сполуки, з великою ймовірністю свідчать про наявність мікробів чи інших живих організмів.


Слайд #11
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #11

У 2003 році на поверхні Європи, супутника Юпітера, виявлені сполуки сірки, які можуть бути слідами життєдіяльності бактерій, споріднених тим бактеріям, що мешкають в льодах Антарктиди.
У 2003 році телескоп в Пуерто-Ріко вловив потужний сигнал з області, розташованої між сузір'ями Риб і Овна, де немає зірок з планетами, придатними для життя.


Слайд #12
Презентація на тему «Життя у Всесвіті» (варіант 1) - Слайд #12

Дякую за увагу!