Презентація на тему «Життя поза межами Землі»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #1

Життя поза межами Земліпрезентація
Виконала:
учениця 11 класу
КЗ «НВК « Гарант»
м. Лисичанська
Тішакова Діана
Вчитель: Чумак Л.С.


Слайд #2
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #2

Позаземне життя
Гіпотетична форма життя, що виникла й існує за межами Землі. Є предметом вивчення космічної біології і ксенобіології й одним з вигаданих об'єктів у науковій фантастиці.


Слайд #3
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #3

Питання про існування інопланетного життя досі залишається частково відкритим. Чому частково? Це залежить від того, що розуміти під словом «життя». Якщо мати на увазі найпростіше органічне життя на рівні спор мікроорганізмів і органічних речовин – то так, життя є.


Слайд #4
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #4

Наприклад, вже давно були виявлені спори мікроорганізмів у впалих на Землю метеоритів. Це вже доведений факт. І навряд чи це життя «вирвалося» із Землі, щоб потім впасти на неї ж. Метеорити – мандрівники Всесвіту. Вони можуть бути уламками комет, астероїдів чи планет.
Вони можуть бути народжені в нашій Сонячній системі, а можуть бути гостями з інших далеких систем. Є навіть теорії, що спалахи «нетипових» епідемій в останні роки виникали саме в місцях падіння великих метеоритів. Приклад – атипова пневмонія. 


Слайд #5
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #5

На малюнку - одне з уявлень про розповсюдженість життя у Всесвіті, як існування виключно «вуглеводневої» людини, що живе в даний час на планеті Земля.
Це - вірогідний розподіл хімічно адекватної нам форми життя у Всесвіті, орієнтовно пов'язаний з аналогічним нашому процесом обміну тих же хімічних речовин і геометричними розмірами, визначуваними гравітаційними характеристиками планет.


Слайд #6
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #6

Оскільки існування живих організмів на інших планетах, крім Землі, не доведене, будь-яку планету не можна впевнено визнати придатною, мова йде про естраполяції інформації про фізико-хімічні умови на Землі, а також у Сонячній системі.


Слайд #7
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #7

У програмі розвитку астробіології NASA критерії придатності планет для розвитку життя визначені як:
«Більші ділянки рідкого водного середовища;
умови, що сприяють синтезу складних органічних речовин;
наявність джерела енергії для підтримки метаболізма.»


Слайд #8
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #8

Раніше повідомлялося, що NASA готується оголосити про те, що на Марсі виявлені ознаки органічного життя. За інформацією, отриманою з наукових приладів, під поверхнею Червоної планети можуть існувати бактерії. Там вони захищені від холоду і жорсткого ультрафіолетового випромінювання.


Слайд #9
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #9

Знахідка шматка деревини на Марсі вразила учених. У своїх блогах в Інтернеті вони стверджують, що від широкої публіки приховується той "факт", що на Марсі є ліси. Знімок був зроблений марсоходом поряд з кратером Ендуранс.
Видання зазначає, що швидше за все, це зорова ілюзія, коли випадковим рисам надається значення і, наприклад,в хмарах бачиться символ.


Слайд #10
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #10

Учені NASA вважають, що рельєфні канали на Марсі проклала вода, яка утворилася під час таненні криги, близько 1,25 мільйонів років.
Судячи з усього, це був останній період, коли поверхнею Марса протікала вода, вважає група американських дослідників з університету Брауна в штаті Род-Айленд.


Слайд #11
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #11

Експеримент, проведений апаратом "Фенікс", показав, що грунт з північних арктичних рівнин планети - лужний, хоча і не дуже лужний, а також що там багато живильних речовин, необхідних рослинам.


Слайд #12
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #12

Нещодавно астрономи виявили вісім нових планет у межах нашої галактики, на одній з яких є можливість для виникнення життя. Ці планети знаходяться поза межами нашої сонячної системи, обертаються навколо зірки, подібної до нашого Сонця. Усі ці планети є гігантськими сукупченнями газу. Одна з найбільших планет дуже схожа з Юпітером. Обертаючись навколо зірки Epsilon Eridani, вона захищає менші планети від небезпечних комет і астероїдів. Це значно збільшує шанси для виникнення там життя.


Слайд #13
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #13

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що джерелом виникнення життя у Всесвіті можуть бути масивні чорні дірки, що викидають зі своїх надр розігрітий газ, який складається в основному з вуглецю і кисню - основних складових органічних молекул.


Слайд #14
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #14

Європейські учені дослідили на метеориті Мурчісон (Murchison), який впав у Австралії в 1969 році, молекули урацилу и ксантіну – попередників при синтезі ДНК і РНК у земних організмів.


Слайд #15
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #15

Дослідники Европейського космічного агентства виявили, що коли HD 189733b(планета) проходить перед своєю зіркою, вона поглинає зіркове світло таким чином, що це може бути пояснено тільки присутністю водяної пари.


Слайд #16
Презентація на тему «Життя поза межами Землі» - Слайд #16

Таким чином можна зробити висновок, що життя у Всесвіті все-таки існує.Принаймні воно цілком можливе…


Завантажити презентацію