Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи»


Рейтинг презентації 3.78 на основі 69 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #1

Земля — планета Сонячної системи
Підготувала:
Учениця 5 класу
Мельник Катерина


Слайд #2
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #2

Обертання Землі навколо Сонця
Шлях руху Землі (а також інших планет) навколо Сонця називається орбітою, вона має еліпсоподібну форму.Перигей — найменша відстань орбіти від Сонця (  км).Апогей — найбільша відстань орбіти від Сонця (  км).Чим далі від Сонця перебуває Земля, тим меншою є її швидкість, чим ближче — тим швидкість є більшою. Через величезну відстань до Сонця ця різниця у швидкості на Землі не відчувається.


Слайд #3
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #3

Обертання Землі навколо своєї осі
Вісь Землі — це уявна лінія, навколо якої відбувається обертання нашої планети. Північний іПівденний полюси — це дві протилежні точки поверхні Землі, через які проходить уявна вісь.Коло, рівновіддалене від полюсів, називається екватором. Екватор поділяє Землю на Північну таПівденну півкулі.Земна вісь на півночі спрямована на Полярну зірку. Земля обертається навколо своєї осі із заходу на схід. Проміжок часу, за який Земля робить повний оберт навколо своєї осі,— доба (24 години). У ході обертання інтенсивність сонячного світла й тепла змінюється протягом доби — відбувається зміна дня і ночі. Уранці сонце сходить на сході, а ввечері заходить на заході.


Слайд #4
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #4

Зміна дня і ночі


Слайд #5
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #5

Форма та розміри Землі
Земля має кулясту форму, трохи сплющену з полюсів. Радіус Землі — 6370 км, довжина кола на екваторі — 40 тис. км.


Слайд #6
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #6

Зміна пір року
Земля робить повний оберт навколо Сонця за 365 діб 5 годин 48 хвилин 46 секунд. Цей період називаєтьсяроком. За кожні чотири роки із «зайвих» шести годин набирається один день, який приєднують до лютого (29 лютого); такий рік називається високосним.


Слайд #7
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #7

Земля рухається рівномірно зі швидкістю 30 км/с. На одному боці орбіти наша планета нахилена до Сонця своєю північною частиною — Сонце освітлює Північну півкулю; у цей час у Північній півкулі — літо, у Південній — зима.


Слайд #8
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #8

У Північній півкулі існують особливі дні:21 березня — день весняного рівнодення, тривалість дня дорівнює тривалості ночі.22 червня — день літнього сонцестояння, найдовший день у році.23 вересня — день осіннього рівнодення, тривалість дня дорівнює тривалості ночі.22 грудня — день зимового сонце-стояння, найкоротший день у році.


Слайд #9
Презентація на тему «Земля — планета Сонячної системи» - Слайд #9

Дякую за увагу!