Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #1

Юпітер


Слайд #2
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #2

Юпітер - п'ята планета від нашого Сонця і знаходиться між Марсом і Сатурном. Якщо ви думаєте, що Земля велика, то це просто ніщо в порівнянні з Юпітером, який є найбільшою планетою нашої Сонячної системи. Якщо говорити про обсяг, то в Юпітер помістяться 1300 таких планет, як Земля. Гравітація на цьому «гіганті» в 2.5 рази більше, ніж на Землі. Якби хтось вагою в 100 кг стояв на поверхні Юпітера, то там він важив би 250 кг. Маса Юпітера в 317 разів більше маси Землі, а також в 2.5 рази більше маси всіх інших планет Сонячної системи, разом узятих.


Слайд #3
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #3

Юпітером звали верховного бога в римській міфології. Юпітер був сином Сатурна, а також братом Плутона і Нептуна.


Слайд #4
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #4

Першим апаратом, який відвідав Юпітер, був «Піонер-10».
З найбільш пізніх досліджень слід виділити зонд «Юнона», запущений в 2011 р., передбачається, що він долетить до Юпітера в 2016 р.


Слайд #5
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #5

Коли дивишся на нічне небо, планета Юпітер - третій за яскравістю об'єкт. Найяскравішими об'єктами нашої Сонячної системи є Венера та Місяць. Однак Юпітер світить навіть яскравіше, ніж найяскравіша зірка на небосхилі - Сіріус. У хороший бінокль або маленький телескоп можна побачити білий диск Юпітера, а також його 4 яскравих супутника.


Слайд #6
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #6

Планета не має твердої поверхні й складається з газу.


Слайд #7
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #7

Щільність атмосфери набагато вище, ніж на Землі, а саме в 18 разів. Під атмосферою Юпітера знаходиться рідкий водень, який ще глибше переходить у рідкий метал. У самому центрі кам'янисте ядро і температура в 20000 градусів.


Слайд #8
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #8

У Юпітера найсильніше магнітне поле в нашій Сонячній системі. Воно в 14 разів більше, ніж на Землі. Деякі астрономи вважають, що таке поле створюється рухом металевого водню усередині планети.
Юпітер - сильне радіоджерело, що може сильно зашкодити будь-якому космічному апарату, який підлетів надто близько до «Гігантської планети».


Слайд #9
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #9

Незважаючи на свою масу, Юпітер є найшвидшою планетою Сонячної системи. Для повного обертання планеті достатньо 10 годин. Однак для того, щоб повністю облетіти Сонце Юпітер затрачає 12 років.
Швидке обертання Юпітера відбувається через дію магнітного поля, а також радіацію навколо планети.


Слайд #10
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #10

На відміну від кілець Сатурна, в кільцях Юпітера не знайдений лід. Нещодавно вчені відкрили ще одне кільце, розташоване найближче до планети. Його назвали Гало.
У Юпітера 4 кільця. Найголовніше з них - залишене після зіткнення метеоритів з 4-ма супутниками (Фіва, Метіда, Адрастея і АЛЬМАТЕЯ).


Слайд #11
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #11

На відміну від кілець Сатурна, в кільцях Юпітера не знайдений лід. Нещодавно вчені відкрили ще одне кільце, розташоване найближче до планети. Його назвали Гало.
У Юпітера 4 кільця. Найголовніше з них - залишене після зіткнення метеоритів з 4-ма супутниками (Фіва, Метіда, Адрастея і АЛЬМАТЕЯ).


Слайд #12
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #12

Бурі на Юпітері і Землі чимось схожі. На Юпітері бурі зазвичай довго не тривають, приблизно 3-4 дні.
Урагани на Юпітері завжди супроводжуються блискавками і набагато сильніше, ніж шторми на Землі. Сильні урагани трапляються кожні 15-17 років, їх швидкість складає 150 м / с.


Слайд #13
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #13

Юпітер має 63 супутника. 4 масивних супутника (Іо, Європа, Ганімед і Каллісто), названих «галілеєвими» супутниками, були відкриті в 1610 р. Галілео Галілеєм. Ганімед є найбільшим супутником, від краю до краю - 5262 км, що робить його більше, ніж планета Меркурій.
Цей крижаний супутник облітає навколо Юпітера за 7 днів. Ще одним цікавим супутником є ​​Іо, на якому розташовані люті вулкани, озера лави і величезні кальдери. Гори на Іо досягають 16 км. Цей супутник перебуває до Юпітера ближче, ніж Місяць до нас.
Цікавий факт: більшість супутників Юпітера мають в діаметрі не більше 10 км.


Слайд #14
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #14

Ганімед
Іо
Калісто
Європа


Слайд #15
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #15

У 1665 р. астроном Джованні Кассіні перший виявив Велику червону пляму на Юпітері. Пляма виглядає як гігантський ураган-антициклон і століття тому було довжиною 40 000 км. Проте в даний час його розміри зменшилися наполовину.
Велика Червона Пляма на планеті Юпітер - це найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі. По його довжині могли б розміститися 3 планети розміром із Землю. Він обертається проти годинникової стрілки зі швидкістю близько 435 км / год.


Слайд #16
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #16

 Юпітер всмоктує космічне сміття
У цієї планеті є цікаві якості, і вчені вважають, що вона дуже важлива для нашої безпеки.
Причиною цьому є величезний розмір Юпітера і гравітаційна сила, що діє як захисний бар'єр, який огороджує Землю від космічного сміття, притягаючи небезпечні предмети на свою орбіту, до того як вони доберуться до нас. Француз П'єр-Симон Лаплас виявив комету, яка, здавалося б, прямувала до Землі, але яка згодом була затягнута силою гравітації Юпітера і зникла з Сонячної системи.


Слайд #17
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 8) - Слайд #17

Дякую за увагу!


Завантажити презентацію